Příbramské výstavy ukazují historické události i svět v roce 2020
7. ledna 2022 (08:28)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Přehlídka Czech Press Photo v příbramské galerii končí již tuto neděli, na Svaté Hoře pokračuje výstava o požáru v roce 1978.
Se začínajícím rokem se sluší dívat vpřed, ovšem i pohledy zpátky nebo do odlišné reality mohou v tomto záměru pomoci. K místům, které nabízejí klidný ponor do vlastního světa prostřednictvím vnímaní druhých, připomenutím historie, otevíráním nových nebo zasunutých témat, patří i výstavní prostory. Přinášíme krátký přehled pro inspirativní návštěvu v Příbrami.
V Galerii Františka Drtikola finišuje nejnovější přehlídka Czech Press Photo, která zde byla k vidění téměř dva měsíce. Pokud jste ještě nestihli zhlédnout oceněné snímky roku 2020, máte šanci do neděle 9. ledna. Pozornost v jednom z předchozích ročníků soutěže vzbudily také snímky příbramského autora Martina Andrleho. Fotografie ze série Na Vsi, jež byly na Czech Press Photo v kategorii Lifestyle nominovány v roce 2016, aktuálně vystavuje kavárna a obchod ve Vile Obora na Dvořákově nábřeží.
K temným událostem se vrací dlouhodobá expozice v Plzeňské kapli o požáru této příbramské dominanty v dubnu 1978. Ve Svatohorském poutním muzeu se více dozvíte o historii varhan a obnově hudebního nástroje v bazilice. Součástí výstavy Varhany nejen svatohorské jsou i hudební ukázky.
Zpět do vánočního období se přenesete v příbramské galerii, kde budou ještě do konce tohoto týdne vystaveny tradiční i novodobé betlémy. Mezi dvěma desítkami exponátů najdete rovněž pohádkový betlém.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
V Příbrami odhalí pamětní desku fotografovi Františku Drtikolovi
Světově uznávaný fotograf František Drtikol bude mít v rodné Příbrami novou pamětní …
Začínají nominace do ankety Sportovec Příbramska 2025
Úspěchy sportovců z Příbramska za rok 2025 dostanou opět svou pozornost. Město Příbram …
Pohyb na tenkém ledě může být velkým rizikem
Silné mrazy lákají k zimním radovánkám, mezi které patří i bruslení a pohyb na …
Středočeský kraj chystá investice za miliardy. Velké změny čekají i Příbram
Středočeský kraj plánuje v roce 2026 rozsáhlé investice napříč sociální oblastí, …
ŘSD bude příští rok pokračovat v dostavbě Pražského okruhu i středočeské D7
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje v roce 2026 ve Středočeském kraji několik …
Na silnici u Dubence havarovala dvě auta
V úterý před 15. hodinou se stala dopravní nehoda u Dubence na silnici I/18.
Bezdomovci se mohou ve středočeských městech ohřát v noclehárně nebo ve stanu
Lidé bez domova se mohou ve středočeských městech ohřát třeba v noclehárně, ve …
Mrazivé ráno a mrtvá baterie? Strážníci v Příbrami auto nastartují pomocí startovacího boxu
Zimní mrazy a dlouhé stání dokážou potrápit i jinak spolehlivé auto. Slabá nebo vybitá …
AKTUÁLNĚ
Lidí s respiračními nemocemi ve Středočeském kraji přibylo. Nejvíce nemocných je mezi dětmi do pěti let
Lidí s respiračními chorobami včetně chřipky ve Středočeském kraji přibylo. Nemocnost …
Rallye Dakar 2026: Martin Macík po 2. etapě. „Bylo to extrémně těžké, ale jsme v cíli,“ hlásí posádka kamionu Josef
Sedlčanský jezdec Martin Macík pokračuje v letošním ročníku Rallye Dakar 2026 ve …
Sport




