21. 7. svátek má Vítězslav

Příbramské divadlo uvede hru Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka 

17. září 2014   (11:35)
Příbramské divadlo uvede hru Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka 

Hra je určená pro malou scénu a počítá se zapojením diváků.


Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami uvede 19. září premiéru hry Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka. Bláznivou komedii inspirovanou známým televizním seriálem Rozpaky kuchaře Svatopluka napsali členové amatérského divadla V.A.D. z Kladna, skrývající se pod pseudonymy Kazimír Lupinec a Sonya Štemberová, řekl dnes novinářům režisér Milan Schejbal. 

Schejbal hru objevil před lety na jedné amatérské přehlídce a natolik se mu zalíbila, že autory požádal o její text a nastudoval ji se souborem pražského Divadla ABC. V Příbrami s ní pražská scéna hostovala. "Je to už hodně let, jsou tu jiní herci, zase je to trošku jinak nastavené. Myslím, že některé věci jsou i trochu dotaženější," porovnal režisér obě představení. 

Děj interaktivní komedie se odehrává pouze v zubní ordinaci a pacienty budou ve většině případů sami diváci, což jim prý režisér nezávidí. Zubaři soutěží, kdo bude mít za týden více výkonů. "Což je podpořenou lahví alkoholu. O to zběsilejší hra dostane obrátky," poznamenal Schejbal. 

Tvůrci se inspirovali televizním seriálem o kuchaři Svatoplukovi, jehož děj mohli diváci ovlivňovat hlasováním. Podobný princip funguje i ve hře. "Diváci rozhodnou, jakým směrem se bude děj dál vyvíjet. To znamená, že budou hlasovat, zda-li onu stoličku zubař má vytrhnout, nebo nemá vytrhnout a podobně," uvedl režisér. 

Nastudování hry tak bylo o něco náročnější. "Skutečně máme u každého hlasování nastudované dvě verze. Nezastírám, že se ten děj pak opět prolne. Ale část inscenace běží podle toho, jak diváci rozhodnou," dodal. 

V hlavní roli zubaře Svatopluka se představí jeden z nejmladších členů souboru Petr Florián, který absolvoval i školení s dentistkou. "Ukázala nám přesně, jak se ty nástroje drží, co se vyšetřuje, jak se ten výkon provádí, protože tam děláme v podstatě operaci. Teoreticky to tedy umíme," ujistil Florián. 

V dalších rolích diváci uvidí Elišku Dohnalovou, Vladimíra Seniče, Helenu Karochovou, Zdeňku Sajfertovou, Filipa Müllera či Ivanu Krmíčkovou. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: ČTK
foto: DAD Příbram

autor: Jan Kholl drDalší články

Cyklista po střetu s nákladním vozem skončil v nemocnici Cyklista po střetu s nákladním vozem skončil v nemocnici Doprava je v místě omezena 21. července 2019   (18:55) Olympiáda seniorů se blíží, přihlášky se přijímají v Senior Pointu Olympiáda seniorů se blíží, přihlášky se přijímají v Senior Pointu Cílem pobytu je zvýšení úrovně pohybových aktivit seniorů. 21. července 2019   (17:12) Zvěř zavinila na Příbramsku čtvrtinu nehod Zvěř zavinila na Příbramsku čtvrtinu nehod Jak reagovat při setkání se zvěří na komunikaci? 21. července 2019   (14:32) Na Dobříši vzniká rekordní pikniková deka Na Dobříši vzniká rekordní pikniková deka Šijí spolu děti, jejich rodiče a babičky. Chceme, aby se lidé na chvíli zastavili a zamysleli se nad tím, co je v životě důležité. Že to není o honbě za penězi, ale o tom být spolu,“ říká Jakub Jánský, předseda správní rady nadačního fondu Děti bez mobilu 21. července 2019   (11:32) Dedič odhlavičkoval všechny body těsně před koncem utkání Dedič odhlavičkoval všechny body těsně před koncem utkání SFC Opava - 1.FK Příbram 1:0 (0:0) V sobotu 20. července zavítala ve 2. kole FORTUNA:LIGY Příbram na stadion v Městských sadech do Opavy. 21. července 2019   (09:19) Příbramská radnice bude mít opravenou fasádu a okna za 3 miliony korun Příbramská radnice bude mít opravenou fasádu a okna za 3 miliony korun Stavební práce by měly být hotovy během podzimu. 21. července 2019   (06:57) Po včelím bodnutí letěl pro cyklistu vrtulník Po včelím bodnutí letěl pro cyklistu vrtulník Posádka Letecké záchranné služby zasahovala u obce Planiny 20. července 2019   (18:57) Pátrání po nezletilé dívce mělo šťastný konec Pátrání po nezletilé dívce mělo šťastný konec Dítě se ztratilo z dohledu 20. července 2019   (18:15) Základní škola v Jincích dostane nové moderní učebny Základní škola v Jincích dostane nové moderní učebny V nové půdní vestavbě vznikne moderní učebna chemie, fyziky, biologie a PC. Žáci budou mít k dispozici dokonce i 3D tiskárnu 20. července 2019   (14:52) Táborníci si pobyt užívají Táborníci si pobyt užívají V průběhu dvou dnů navštívil starosta města dva letní tábory. 20. července 2019   (12:02)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz