25. 5. svátek má Viola

Příbramské divadlo uvede hru Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka 

17. září 2014   (11:35)
Příbramské divadlo uvede hru Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka 

Hra je určená pro malou scénu a počítá se zapojením diváků.


Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami uvede 19. září premiéru hry Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka. Bláznivou komedii inspirovanou známým televizním seriálem Rozpaky kuchaře Svatopluka napsali členové amatérského divadla V.A.D. z Kladna, skrývající se pod pseudonymy Kazimír Lupinec a Sonya Štemberová, řekl dnes novinářům režisér Milan Schejbal. 

Schejbal hru objevil před lety na jedné amatérské přehlídce a natolik se mu zalíbila, že autory požádal o její text a nastudoval ji se souborem pražského Divadla ABC. V Příbrami s ní pražská scéna hostovala. "Je to už hodně let, jsou tu jiní herci, zase je to trošku jinak nastavené. Myslím, že některé věci jsou i trochu dotaženější," porovnal režisér obě představení. 

Děj interaktivní komedie se odehrává pouze v zubní ordinaci a pacienty budou ve většině případů sami diváci, což jim prý režisér nezávidí. Zubaři soutěží, kdo bude mít za týden více výkonů. "Což je podpořenou lahví alkoholu. O to zběsilejší hra dostane obrátky," poznamenal Schejbal. 

Tvůrci se inspirovali televizním seriálem o kuchaři Svatoplukovi, jehož děj mohli diváci ovlivňovat hlasováním. Podobný princip funguje i ve hře. "Diváci rozhodnou, jakým směrem se bude děj dál vyvíjet. To znamená, že budou hlasovat, zda-li onu stoličku zubař má vytrhnout, nebo nemá vytrhnout a podobně," uvedl režisér. 

Nastudování hry tak bylo o něco náročnější. "Skutečně máme u každého hlasování nastudované dvě verze. Nezastírám, že se ten děj pak opět prolne. Ale část inscenace běží podle toho, jak diváci rozhodnou," dodal. 

V hlavní roli zubaře Svatopluka se představí jeden z nejmladších členů souboru Petr Florián, který absolvoval i školení s dentistkou. "Ukázala nám přesně, jak se ty nástroje drží, co se vyšetřuje, jak se ten výkon provádí, protože tam děláme v podstatě operaci. Teoreticky to tedy umíme," ujistil Florián. 

V dalších rolích diváci uvidí Elišku Dohnalovou, Vladimíra Seniče, Helenu Karochovou, Zdeňku Sajfertovou, Filipa Müllera či Ivanu Krmíčkovou. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: ČTK
foto: DAD Příbram

autor: Jan Kholl drDalší články

Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Pojďme dětem vysvětlit, co je ještě zdravý adrenalin a co už je nebezpečné 25. května 2019   (10:58) Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Nehoda se stala 4. dubna ráno na trati mezi Jinci a Bratkovicemi 25. května 2019   (08:16) Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Slavnostní liturgie bude zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře. 25. května 2019   (06:46) Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22) Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Hrozí jim až pět let za mřížemi 24. května 2019   (09:06) Češi dnes míří k volebním urnám Češi dnes míří k volebním urnám Úderem dnešní 14. hodiny budou Češi volit své zástupce do Evropského parlamentu 24. května 2019   (08:40) Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Kyberšikana se odehrává ve virtuálním světě, kterým dnešní děti žijí. Ponižující informace jsou dostupné komukoli, odkudkoli a kdykoli 24. května 2019   (06:32)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz