30. 11. svátek má Ondřej
Příbramská teplárna nabízí klientům, kteří přešli na alternativní zdroje dodávek tepla, opětovné připojení

21. listopadu 2021   (13:54)
Příbramská teplárna nabízí klientům, kteří přešli na alternativní zdroje  dodávek tepla, opětovné připojení
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Vzhledem k aktuální ceně plynu se některá společenství vlastníků rozhodují, zda se opětovně připojit na teplárnu.


Největší dodavatel plynu v ČR Innogy Energie zvýšíl od 20. listopadu ceny plynu, u základního produktu Standard v průměru o 10,6 procenta. Důvodem pro úpravu ceníků je podle společnosti dramatický růst ceny této komodity na velkoobchodních trzích. Měsíční náklady na vytápění se dotknou především odběratelů, kteří za pomoci plynových kotelen vytápějí domy a byty.

V minulosti se některá společenství vlastníků bytových jednotek odpojila od centrálního zdroje a přešla na alternativní vytápění, především plynem. „Máme k dispozici dva výpočty cen vytápění, které jasně mluví v náš prospěch. Zatímco naši odběratelé zaplatí za GJ 638 korun, lidé, kteří se odpojili, zaplatí v rozmezí 892-1445 korun (cena dle modelových studií z konkrétních obytných domů).
S ohledem na aktuální situaci na trzích a navyšovaní cen vstupů bude muset udělat korekci ceny i společnost Energo Příbram, která provozuje příbramskou teplárnu. „Dle vyjádření ostatních energetických subjektů a nám dostupných informací, máme za to, že zdražení tepla v případě plynu a elektřiny bude výrazně vyšší než u nás. Výhodou příbramské teplárny je, že jsme v poslední době výrazně ekologizovali provoz. Nejsme již v takové míře vázaní na cenu povolenek a růst ceny plynu ovlivňuje naši finální cenu minimálně," řekla pribram.cz mluvčí společnosti Radka Maurová.
Příbramská teplárna momentálně nabízí odpojeným klientům zahájení dodávek tepla bez manipulačních poplatků. „Jsme připraveni téměř okamžitě zahájit pro tyto klienty opětovné připojení. Vzhledem k častým dotazům jsme zřídili telefonní linku 602 120 845, na kterou mohou lidé volat a dozví se zde veškeré podrobnosti," dodala Maurová.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz