Příbramská studentka bojuje o finále Miss České republiky

Nepřehlédněte
26. května 2020   (06:29)
Příbramská studentka bojuje o finále Miss České republiky

Barboru kromě dalších kol soutěže letos čeká i maturita a přijímací zkoušky na vysokou školu.


Barbora Máchová je studentkou Gymnázia pod Svatou Horou v Příbrami. Letos ji čeká maturita a hlavně další kola soutěže Miss Česká republika, ve kterých se může probojovat až do samotného finále. O tom, čemu se chce v životě věnovat a co čeká od své účasti v soutěži jsme si povídali v následujícím rozhovoru.

Studujete v Příbrami, bydlíte v našem městě?
V Příbrami nebydlím, jsem z Višňové. Momentálně studuji na Gymnáziu pod Svatou Horou v maturitním ročníku.


Kam byste chtěla pokračovat dál po gymnáziu?
Nejspíš na vysokou školu v oboru sociální práce.

Do soutěže jste se přihlásila sama?
Do soutěže mě přihlásila mamka, abych si začala věřit.

Co Vás na této soutěži láká?
V soutěži je pro mě důležitá charitativní spolupráce. Chodila jsem sama dřív pomáhat do domova důchodců a do dalších organizací, které pomáhají. V rámci Miss děláme například i módní přehlídky pro seniory. To mě zaujalo asi nejvíc, ta možnost pomáhat a něco ovlivnit. Nejsem ten typ, který by se chtěl zvýraznit tím, že bych byla nějaká světová Miss. Ale chtěla bych pomáhat lidem.
 
Do soutěže jste se přihlásila sama?
Do …
Ve chvíli, kdybyste v soutěži uspěla, mohou se Vaše studijní plány změnit a můžete se věnovat modelingu. Počítáte s tím?
Asi ano. Ráda bych prezentovala Příbram, protože jsem se tady pohybovala od malička. Do nějakého úspěchu je ale zatím daleko. Je tam přihlášeno mnoho holek. Já jsem vůbec nečekala, že se dostanu do druhého kola, protože nejsem moc vysoká, ale Miss České republiky má výhodu v tom, že se na výšku až tak nehraje a jde hodně o charakter soutěžících.

Kolik bylo vůbec přihlášených dívek, ze kterých se postupovalo do druhého kola?
To nevím, ale asi hodně. Kvůli karanténě jsme měly on-line pohovory, takže jsem ostatní neviděla. Bylo to ale zajímavé, protože pohovory jsme měly s holkama, co vyhrály Miss v loňském roce. Mě se ujala Sára Lyčková, která byla vicemiss sympatie. Byla hrozně milá a všechno mi vysvětlila. I díky ní jsem si uvědomila, že v soutěži je pro mě hodně důležité, abych si nehrála na něco, co nejsem. Proto i mé malé sestřenici říkám, že ne všechno, co vidí na sociálních sítích je takové i ve skutečnosti.
Co na Vaši účast v soutěži říká vaše okolí?
Já žiji jen s mamkou. Kdybych se nějak hezky umístila, tak bych určitě část výhry věnovala ji, protože ona mi dala tuhle možnost. Jinak kamarádky mě samozřejmě podporují, stejně jako můj přítel. Já jsem to ale vůbec nechtěla zveřejnit na sociálních sítích, že soutěžím. Byla jsem trochu stydlivá a hlavně jsem nechtěla, aby si někdo myslel, že kvůli tomu můžu být nafoukaná. Teď moje příspěvky kamarádi sdílejí na Facebooku, píšou, že mi drží palce a stojí při mně.

Jak to bere Váš přítel, nežárlí?
Přítel mě ve všem podporuje. Vůbec nežárlí. Teď na začátku měsíce pojedu na druhé kolo, kde se budou vybírat holky do semifinále a tam se budou i fotit v Aquapalace Praha, což je jeden ze sponzorů. Tak uvidím, jak to všechno dopadne a jestli se to s tím žárlením nezmění (s úsměvem).

Kdy má být samotné finále?
Někdy na podzim. Teď sama nevím, jestli se to kvůli koronaviru nějak neposune. Na začátku března měly být castingy, což se změnilo na online castingy, ze kterých vybírali několik holek. 

Věříte si?
Já tohle moc neumím posoudit. Chtěla bych uspět, ale nemyslím si, že bych mohla reálně vyhrát.
Kdy má být samotné finále?
Někdy na podzim. …
Máte z minulosti nějaké zkušenosti s modelingem?
Ano, nějaké malé zkušenosti již mám, akorát jsem v tom nechtěla pokračovat. Vždycky po mně pak chtěli nějaké věci, které bych nedokázala udělat a hlavně jsem si nechtěla na sociálních sítích hrát na to, co nejsem. Chtěli po mně, abych nějakým způsobem vedla svůj profil a to já nechtěla. Proto jsem to ukončila. V téhle soutěži je ale skvělé, že se nemusím vázat žádnou smlouvou a můžu spolupracovat s kým chci. A moc se mi líbí, že spolupracují s charitou.

Znáte nějaké soutěžící osobně?
Neznám, jen Sáru Lyčkovou, která mě vlastně provedla do druhého kola. Je hrozně sympatická a na nic si nehraje. Je taková správně střelená a přitom úplně normální holka.
Jaké máte míry?
Teď momentálně 92 – 62 – 94.

Jak jste prožila koronavirovou karanténu?
Prožila jsem to hlavně s rodinou, pomáhala jsem na zahradě a trávila jsem čas s přáteli, když to šlo. Hodně jsme si volali. Taky jsem jezdila na koni a připravovala se na maturitu.
Chybělo Vám to odloučení od spolužáků?
Já jsem byla ráda, že jsem měla klid doma. Ráda spím a to ranní vstávání pro mě je strašný. Vlastně jsem byla i ráda, že jsem teď bez školy měla na všechno o něco víc času. Hodně se řešilo, jak to letos bude s maturitami, přijímacími zkouškami a podobně. Poslala jsem zatím dvě přihlášky. Na zemědělskou fakultu, kam podle dostupných informací nakonec přijmou všechny a na sociální práci. Jenom doufám, že se mi to nějak nebude krýt se soutěžními koly.

Děkujeme za rozhovor a přejeme Vám v soutěži mnoho úspěchů.
I já moc děkuji. Hezký den vám i čtenářům.
Chybělo Vám to odloučení od spolužáků?
Já …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: pribram.cz - Jakub Pečenka
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka
archiv Barbory Máchové

autor: Jakub Pečenka

Další články

Obrazem: Razie v příbramské věznici rozbila drogový obchod, policie obvinila šest osob Obrazem: Razie v příbramské věznici rozbila drogový obchod, policie obvinila šest osob Houbařská sezona je nejsilnější za poslední čtyři roky Houbařská sezona je nejsilnější za poslední čtyři roky Houbaři nyní mohou najít hřibovité druhy jako hřiby plstnaté, dubové nebo smrkové, holubinky, ryzce či muchomůrky růžovky. 16. července 2020   (13:56) Čapkův boj s civilizací mloci stále nevzdávají Čapkův boj s civilizací mloci stále nevzdávají V Brdech patří mlok mezi nejvzácnější obojživelníky. Stabilní početná populace je známá pouze na jediné lokalitě. 16. července 2020   (12:44) Nepřehlédněte Chorvaté se chystají na případy, kdy se u turistů objeví covid Chorvaté se chystají na případy, kdy se u turistů objeví covid Nepřehlédněte Paliva dál zdražují, benzin stojí stejně jako koncem března Paliva dál zdražují, benzin stojí stejně jako koncem března Na zateplení bytových domů jde další miliarda. Zdroje se však rychle tenčí Na zateplení bytových domů jde další miliarda. Zdroje se však rychle tenčí Ministerstvo pro místní rozvoj znovu navýšilo finanční prostředky, které lze uplatnit při zavádění energeticky úsporných opatření. V rámci aktuálního dotačního programu jde zřejmě o poslední zvýšení částky. O příspěvek na zateplení mohou žádat také vlastníci bytových domů z Příbramska. 16. července 2020   (08:33) Přes koleje přecházejí i rodiče s malými dětmi, nechápeme tu nezodpovědnost, říkají dělníci na stavbě nové zastávky Přes koleje přecházejí i rodiče s malými dětmi, nechápeme tu nezodpovědnost, říkají dělníci na stavbě nové zastávky Nová železniční zastávka, kterou budují stavbaři na sídlišti v Příbrami, bude přístupná pro vozíčkáře i zrakově postižené. Akce si vyžádá téměř 30 milionů korun, stavební práce by měly skončit 30. září. Nyní se však dělníci setkávají několikrát denně s nezodpovědným chováním lidí, kteří se mnohdy se svými dětmi pohybují jak na staveništi, tak i v kolejišti, které riskantně přecházejí. 16. července 2020   (06:07) Hororový cirkus Ohana přijíždí do Příbrami Hororový cirkus Ohana přijíždí do Příbrami Drsný humor, extrémy, špičkové akrobatické výkony, adrenalin, to vše nabízí úplně nová show, kterou v těchto dnech přiváží do Příbrami hororový cirkus Ohana. 15. července 2020   (18:29) PR O povinné podíly českých potravin na pultech řetězců se začala zajímat Evropská komise O povinné podíly českých potravin na pultech řetězců se začala zajímat Evropská komise Zastánci sporné novely argumentují tím, že i koronavirová krize ukázala, že je žádoucí, aby ČR byla soběstačnější v produkci potravin. 15. července 2020   (16:53)
Za vykopávkami nemusíte do Egypta. Zeměráj provede malé archeology středověkým nalezištěm Za vykopávkami nemusíte do Egypta. Zeměráj provede malé archeology středověkým nalezištěm Během prázdnin obohacuje zážitkový park v Kovářově program o komponované dny. Nejblíže návštěvníky čekají soboty s vařením a archeologií. 15. července 2020   (13:52) Řidič, který střílel po cisterně a autu nebyl příčetný. Státní zástupce zastavil stíhání Řidič, který střílel po cisterně a autu nebyl příčetný. Státní zástupce zastavil stíhání V příbramské věznici probíhá razie V příbramské věznici probíhá razie Dětské hřiště v lesoparku se stalo terčem kritiky Dětské hřiště v lesoparku se stalo terčem kritiky Dětské hřiště v Lesoparku Litavka potřebuje nutně zrekonstruovat. Na webu města se na starostu Jana Konvalinku obrátila obyvatelka Příbrami, která poukázala na jeho špatný stav. Uvedla, že je hřiště nevyhovující a rovněž poukázala na nedostatečnou údržbu celé lokality. Starosta odpověděl, že údržba lesoparku začne již tento týden. Postupně je naplánována i obnova některých prvků, lávek a laviček, na celkovou rekonstrukci však není momentálně dost peněz. 15. července 2020   (06:09) Většina lidí podle ankety nesouhlasí s likvidací hald u Příbrami Většina lidí podle ankety nesouhlasí s likvidací hald u Příbrami V anketě hlasovalo více než 1000 čtenářů. 14. července 2020   (18:15) Příbramští policisté pátrají po třiatřicetiletém muži Příbramští policisté pátrají po třiatřicetiletém muži Pohřešovaný z místa bydliště odešel bez udání důvodu a od té doby o sobě nepodal nikomu z blízkých o sobě žádnou zprávu. 14. července 2020   (15:25) Na výročí Gottových narozenin jsou venku první záběry nového filmu Na výročí Gottových narozenin jsou venku první záběry nového filmu "Je to náš dar k narozeninám, dar, který sice nemůžeme předat osobně, který nás ale naplňuje radostí," uvedla režisérka filmu Olga Malířová Špátová. 14. července 2020   (13:06) Nepřehlédněte Roušky v MHD se možná vrátí od října či listopadu Roušky v MHD se možná vrátí od října či listopadu Přesný termín se bude teprve určovat podle výskytu koronaviru, ale i ostatních infekcí dýchacích cest. 14. července 2020   (11:29) Hasiči vyjížděli k požáru dřevníku do Nečína Hasiči vyjížděli k požáru dřevníku do Nečína Při události nedošlo ke zranění osob 14. července 2020   (10:07) Klíšťovou encefalitidou se do června nakazilo víc lidí než minulý rok Klíšťovou encefalitidou se do června nakazilo víc lidí než minulý rok Proti viry způsobené klíšťové encefalitidě neexistuje léčba, jen očkování. Loni byl podíl očkovaných v populaci asi 29 procent. Jedna dávka vakcíny stojí 900 korun, přispívají na ně zdravotní pojišťovny z preventivních programů. 14. července 2020   (09:23) Festivaly kromě fanoušků myslí i na potřebné. V Občově část ze vstupného věnují malé Elle Festivaly kromě fanoušků myslí i na potřebné. V Občově část ze vstupného věnují malé Elle Sobota 18. července je nabita hudebním programem. V okolí Příbrami můžete zajít na Fesťák Na Vsi, Svojšický rockový večer nebo open-air koncerty na Letní scéně v Jerusalemě. 14. července 2020   (08:38) Příbramsko si vede výborně. Hygienici neevidují ani jednu nakaženou osobu koronavirem Příbramsko si vede výborně. Hygienici neevidují ani jednu nakaženou osobu koronavirem Nejvíc lidí se v rámci středních Čech nakazilo v Praze-východ, kde hygienici od začátku epidemie evidovali 262 nakažených. Nejlépe si vedl Rakovník, zde onemocnělo 22 lidí. 14. července 2020   (06:31) Vláda podpořila návrh Senátu dát do Listiny právo bránit život se zbraní Vláda podpořila návrh Senátu dát do Listiny právo bránit život se zbraní Senát chce ústavní novelou rozšířit listinu o ustanovení, že "právo bránit život svůj či život jiného člověka i se zbraní je zaručeno za podmínek, které stanoví zákon". 13. července 2020   (20:58) U Vojkova se čelně střetl Superb s traktorem, policisté silnici uzavřeli U Vojkova se čelně střetl Superb s traktorem, policisté silnici uzavřeli V zahraničí se nakazilo koronavirem již devět Čechů V zahraničí se nakazilo koronavirem již devět Čechů V červenci se Češi dosud nakazili koronavirem v šesti zemích. 13. července 2020   (16:06) Kometa Neowise rozzářila noční oblohu Kometa Neowise rozzářila noční oblohu Z příbramské firmy Byznys software je nyní Solitea Z příbramské firmy Byznys software je nyní Solitea S horkými léty roste obliba klimatizací. Jak je vybírat, provozovat a jak s nimi naložit, až doslouží? S horkými léty roste obliba klimatizací. Jak je vybírat, provozovat a jak s nimi naložit, až doslouží? Dlouhodobě velmi horká léta zvyšují mezi lidmi zájem o klimatizace. 13. července 2020   (09:52) Nepřehlédněte Prostředky z transparentního účtu se bude pomáhat  i děkovat Prostředky z transparentního účtu se bude pomáhat i děkovat Na začátku dubna město Příbram vyhlásilo veřejnou sbírku, kam mohli a doposud mohou přispět všichni, kteří chtějí pomoci osobám postiženým koronavirem nebo poděkovat těm, kteří se o pomoc zasloužili. 13. července 2020   (09:25) Železniční zastávka na sídlišti odhaluje svou konečnou podobu. Poslouží i postiženým Železniční zastávka na sídlišti odhaluje svou konečnou podobu. Poslouží i postiženým Pivní novinky: Čím malé pivovary v okolí Příbrami ochutí léto? Pivní novinky: Čím malé pivovary v okolí Příbrami ochutí léto? Prázdniny jsou časem vstřebávání nových zážitků. Minipivovary z Příbrami a okolí zahájily sezonu a tradiční portfolio rozšiřují o letní nabídku piv. 13. července 2020   (06:22) Milovníci dobrého jídla a pití si přijdou na své. Na konci prázdnin bude Piknik na Nováku Milovníci dobrého jídla a pití si přijdou na své. Na konci prázdnin bude Piknik na Nováku Organizátoři a stánkaři, kterých bude na akci více než v minulých letech, připraví bohatou nabídku ze všech světových kuchyní. 12. července 2020   (19:52) ANO si v průzkumech dál udržuje pozici suverénně nejsilnějšího uskupení na české politické scéně ANO si v průzkumech dál udržuje pozici suverénně nejsilnějšího uskupení na české politické scéně ANO ve volebním modelu s náskokem dál vede před Piráty a ODS. 12. července 2020   (16:49) Ministerstvo zdravotnictví eviduje první případy nákazy koronavirem na dovolených Ministerstvo zdravotnictví eviduje první případy nákazy koronavirem na dovolených Výsledek řízení k likvidaci hald u Příbrami bude během prázdnin Výsledek řízení k likvidaci hald u Příbrami bude během prázdnin Příbramské uranové ložisko se rozkládá od Kamenné po Dubenec. Rozlohu má 52 km², délku téměř 25 kilometrů a šířku až čtyři kilometry 12. července 2020   (09:56) Na českých silnicích začíná téměř čtyřměsíční sčítání intenzity dopravy Na českých silnicích začíná téměř čtyřměsíční sčítání intenzity dopravy Přes 4000 lidí, takzvaných sčítačů, bude až do konce října sledovat provoz na přibližně 6500 úsecích všech tříd silnic. 12. července 2020   (08:03) Řidič u Rožmitálu vylétl ze silnice a zdemoloval Octavii Řidič u Rožmitálu vylétl ze silnice a zdemoloval Octavii Policisté šetří příčiny dopravní nehody mezi obcemi Rožmitál pod Třemšínem a Skuhrov na Příbramsku. 11. července 2020   (21:01) Stát připravuje snížení spotřební daně za naftu, možná až o 2 Kč Stát připravuje snížení spotřební daně za naftu, možná až o 2 Kč Snížení daně by mělo být plošné pro nákladní i osobní auta. 11. července 2020   (19:16) Ochočil si krkavce, kvůli ničení nábytku ho odložil do záchranné stanice Ochočil si krkavce, kvůli ničení nábytku ho odložil do záchranné stanice „Bohužel zpět do přírody nelze vracet zvířata zvyklá na soužití s člověkem. Pamatuji si příběh straky, která utekla ze zajetí a v parku přilétala lidem na hlavu, aby jim klovala sluneční brýle. Kdyby se takto choval krkavec, hrozilo by to kvůli jeho velikosti úrazem. Musí tedy žít do smrti v zajetí,“ říká jeho ošetřovatel. 11. července 2020   (15:30) První střet husitských bitev se udál u Živohoště na Příbramsku, bitvy trvaly 15 let První střet husitských bitev se udál u Živohoště na Příbramsku, bitvy trvaly 15 let Vítězství husitů na Vítkově pod vedením Jana Žižky vedlo ke konci první křížové výpravy. 11. července 2020   (12:08) Vasilův rubáš dnes večer pobaví vtipnými texty i chytlavými melodiemi Vasilův rubáš dnes večer pobaví vtipnými texty i chytlavými melodiemi Kapela zahraje dnes večer na Nováku. Dokáže pobavit nejen příznivce folku, zcela jistě nadchne i fanoušky ostřejšího punku. 11. července 2020   (08:36)


Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz