25. 4. svátek má Marek

Příbramská radnice bude hledat nového šéfa městských lesů

10. července 2014   (12:52)
Příbramská radnice bude hledat nového šéfa městských lesů

Nová pozice tentokrát vzejde z výběrového řízení.


Příbramská radnice musí najít nového šéfa městských lesů. Podle starosty Pavla Pikrta (ČSSD) tentokrát zřejmě vypíše výběrové řízení, což se v minulosti nedělo. Jednatel firmy pověřený jejím řízením Pavel Novotný se rozhodl rezignovat. ČTK včera řekl, že odchází ze zdravotních důvodů, protože ho čeká operace páteře. Příbramští radní přitom měli příští týden jednat o jeho případném odvolání. Údajně totiž neoprávněně používal vysokoškolský titul inženýr a pochybnosti jsou i kolem jeho maturitního vysvědčení. Novotný to nechtěl komentovat. Doklady o jeho vzdělání podle Mladé fronty Dnes zkoumá policie.

Pikrt: Novotný měl rezignovat již dávno

Novotného rezignace už prý dorazila na úřad, starosta ji ale ještě neviděl. "Pan Novotný měl rezignovat už dávno, protože dobře věděl, jaká je situace s jeho vysvědčením a vůbec jeho působením v městských lesích. Teď už si myslím, že je dokonce pozdě," prohlásil starosta. Novotný uvedl, že svůj úmysl odejít z městských lesů ohlásil na začátku měsíce. K aféře, která se kolem něj rozpoutala, se nechtěl vyjadřovat.

Podle Pikrta zatím není známo, kdo by mohl Novotného nahradit. Hodlá prosadit, aby nový šéf společnosti vzešel z výběrového řízení. V případě Novotného tomu tak před dvěma roky nebylo. Podle místostarosty Václava Černého (ODS) se výběrové řízení dělat nemuselo, protože nejde o příspěvkovou organizaci, ale o společnost s ručením omezeným. Požadavky na vzdělání nejsou v tomto případě žádné.

Vypíše se výběrové řízení

Funkce by podle Pikrta měla být obsazena ve lhůtě, kterou stanovuje zákon o obchodních společnostech. Radnice si podle starosty také lépe ověří doklady o vzdělání, které jí Novotného nástupce předloží. "Určitě se nebudeme chtít dostat do stejných problémů," podotkl Pikrt.

Novotný se podle dřívějšího vyjádření Černého ve funkci osvědčil, hospodaření městské firmy se prý zlepšilo. Opoziční zastupitel Petr Kareš (Příbramáci proPříbram) má jiný názor, městské lesy by podle něj měly být podrobeny auditu. Poukázal i na to, že Novotný na rozdíl od šéfů ostatních městských společností nechodil na jednání zastupitelů. "Dělal si, co chtěl. Město tenhle stav dva roky nechávalo být, nikdo nic neřešil," řekl Kareš.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: ČTK
foto: pribram.cz

autor: Jan Kholl snmDalší články

Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49) U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS V areálu budou s nebezpečnými situacemi a jejich řešením seznamováni především školáci, sloužit bude ale i pro cvičení profesionálů. 24. dubna 2019   (10:10) V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky Mají pomoci přírodě v době klimatických změn 24. dubna 2019   (08:17) Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Společnost musela vysvětlit podezřele nízkou nabídku a další formality. 24. dubna 2019   (06:06) Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Silnice I/18 byla uzavřena 23. dubna 2019   (18:56) AKTUÁLNĚ Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Na místě operuje 11 jednotek hasičů. 23. dubna 2019   (16:43) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz