26. 5. svátek má Filip

Příbramská radnice bude hledat nového šéfa městských lesů

10. července 2014   (12:52)
Příbramská radnice bude hledat nového šéfa městských lesů

Nová pozice tentokrát vzejde z výběrového řízení.


Příbramská radnice musí najít nového šéfa městských lesů. Podle starosty Pavla Pikrta (ČSSD) tentokrát zřejmě vypíše výběrové řízení, což se v minulosti nedělo. Jednatel firmy pověřený jejím řízením Pavel Novotný se rozhodl rezignovat. ČTK včera řekl, že odchází ze zdravotních důvodů, protože ho čeká operace páteře. Příbramští radní přitom měli příští týden jednat o jeho případném odvolání. Údajně totiž neoprávněně používal vysokoškolský titul inženýr a pochybnosti jsou i kolem jeho maturitního vysvědčení. Novotný to nechtěl komentovat. Doklady o jeho vzdělání podle Mladé fronty Dnes zkoumá policie.

Pikrt: Novotný měl rezignovat již dávno

Novotného rezignace už prý dorazila na úřad, starosta ji ale ještě neviděl. "Pan Novotný měl rezignovat už dávno, protože dobře věděl, jaká je situace s jeho vysvědčením a vůbec jeho působením v městských lesích. Teď už si myslím, že je dokonce pozdě," prohlásil starosta. Novotný uvedl, že svůj úmysl odejít z městských lesů ohlásil na začátku měsíce. K aféře, která se kolem něj rozpoutala, se nechtěl vyjadřovat.

Podle Pikrta zatím není známo, kdo by mohl Novotného nahradit. Hodlá prosadit, aby nový šéf společnosti vzešel z výběrového řízení. V případě Novotného tomu tak před dvěma roky nebylo. Podle místostarosty Václava Černého (ODS) se výběrové řízení dělat nemuselo, protože nejde o příspěvkovou organizaci, ale o společnost s ručením omezeným. Požadavky na vzdělání nejsou v tomto případě žádné.

Vypíše se výběrové řízení

Funkce by podle Pikrta měla být obsazena ve lhůtě, kterou stanovuje zákon o obchodních společnostech. Radnice si podle starosty také lépe ověří doklady o vzdělání, které jí Novotného nástupce předloží. "Určitě se nebudeme chtít dostat do stejných problémů," podotkl Pikrt.

Novotný se podle dřívějšího vyjádření Černého ve funkci osvědčil, hospodaření městské firmy se prý zlepšilo. Opoziční zastupitel Petr Kareš (Příbramáci proPříbram) má jiný názor, městské lesy by podle něj měly být podrobeny auditu. Poukázal i na to, že Novotný na rozdíl od šéfů ostatních městských společností nechodil na jednání zastupitelů. "Dělal si, co chtěl. Město tenhle stav dva roky nechávalo být, nikdo nic neřešil," řekl Kareš.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: ČTK
foto: pribram.cz

autor: Jan Kholl snmDalší články

Vršovický klokan odkopl 1.FK do barážového duelu proti Zbrojovce Vršovický klokan odkopl 1.FK do barážového duelu proti Zbrojovce 1.FK Příbram – FK Dukla Praha 3:2 (1:1) V sobotu 25. května přivítala v posledním pátém nadstavbovém kole o záchranu FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu na Litavce Duklu. 25. května 2019   (21:00) Chcete mít v Příbrami parkourové hřiště, psí park, nebo filmový festival? Je to na vás! Chcete mít v Příbrami parkourové hřiště, psí park, nebo filmový festival? Je to na vás! Od 1. června budete mít šanci rozhodnout, který projekt zvítězí 25. května 2019   (17:08) Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kapela Slza nekoncertovala v Příbrami poprvé 25. května 2019   (13:36) Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Pojďme dětem vysvětlit, co je ještě zdravý adrenalin a co už je nebezpečné 25. května 2019   (10:58) Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Nehoda se stala 4. dubna ráno na trati mezi Jinci a Bratkovicemi 25. května 2019   (08:16) Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Slavnostní liturgie bude zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře. 25. května 2019   (06:46) Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz