22. 8. svátek má Bohuslav

Příbramská radnice bude hledat nového šéfa městských lesů

10. července 2014   (12:52)
Příbramská radnice bude hledat nového šéfa městských lesů

Nová pozice tentokrát vzejde z výběrového řízení.


Příbramská radnice musí najít nového šéfa městských lesů. Podle starosty Pavla Pikrta (ČSSD) tentokrát zřejmě vypíše výběrové řízení, což se v minulosti nedělo. Jednatel firmy pověřený jejím řízením Pavel Novotný se rozhodl rezignovat. ČTK včera řekl, že odchází ze zdravotních důvodů, protože ho čeká operace páteře. Příbramští radní přitom měli příští týden jednat o jeho případném odvolání. Údajně totiž neoprávněně používal vysokoškolský titul inženýr a pochybnosti jsou i kolem jeho maturitního vysvědčení. Novotný to nechtěl komentovat. Doklady o jeho vzdělání podle Mladé fronty Dnes zkoumá policie.

Pikrt: Novotný měl rezignovat již dávno

Novotného rezignace už prý dorazila na úřad, starosta ji ale ještě neviděl. "Pan Novotný měl rezignovat už dávno, protože dobře věděl, jaká je situace s jeho vysvědčením a vůbec jeho působením v městských lesích. Teď už si myslím, že je dokonce pozdě," prohlásil starosta. Novotný uvedl, že svůj úmysl odejít z městských lesů ohlásil na začátku měsíce. K aféře, která se kolem něj rozpoutala, se nechtěl vyjadřovat.

Podle Pikrta zatím není známo, kdo by mohl Novotného nahradit. Hodlá prosadit, aby nový šéf společnosti vzešel z výběrového řízení. V případě Novotného tomu tak před dvěma roky nebylo. Podle místostarosty Václava Černého (ODS) se výběrové řízení dělat nemuselo, protože nejde o příspěvkovou organizaci, ale o společnost s ručením omezeným. Požadavky na vzdělání nejsou v tomto případě žádné.

Vypíše se výběrové řízení

Funkce by podle Pikrta měla být obsazena ve lhůtě, kterou stanovuje zákon o obchodních společnostech. Radnice si podle starosty také lépe ověří doklady o vzdělání, které jí Novotného nástupce předloží. "Určitě se nebudeme chtít dostat do stejných problémů," podotkl Pikrt.

Novotný se podle dřívějšího vyjádření Černého ve funkci osvědčil, hospodaření městské firmy se prý zlepšilo. Opoziční zastupitel Petr Kareš (Příbramáci proPříbram) má jiný názor, městské lesy by podle něj měly být podrobeny auditu. Poukázal i na to, že Novotný na rozdíl od šéfů ostatních městských společností nechodil na jednání zastupitelů. "Dělal si, co chtěl. Město tenhle stav dva roky nechávalo být, nikdo nic neřešil," řekl Kareš.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: ČTK
foto: pribram.cz

autor: Jan Kholl snmDalší články

Objednal si přes internet dvanáct balíků sena, zaplatil tisíce a nedostal nic Objednal si přes internet dvanáct balíků sena, zaplatil tisíce a nedostal nic Zaplatil dopředu na bankovní účet 22. srpna 2019   (09:22) Agresor, který vyhrožoval zabitím, byl zfetovaný Agresor, který vyhrožoval zabitím, byl zfetovaný Policisté vydali tiskovou zprávu k včerejšímu incidentu v Kosově Hoře 22. srpna 2019   (09:02) Provoz  na dálnici omezil střet motorkáře s autem Provoz na dálnici omezil střet motorkáře s autem Při cestě do Prahy dbejte zvýšené opatrnosti 22. srpna 2019   (08:39) Město Příbram chce revitalizovat vnitrobloky, setkalo se však s mizivým zájmem rezidentů Město Příbram chce revitalizovat vnitrobloky, setkalo se však s mizivým zájmem rezidentů Lidé žijící ve vnitroblocích měli šanci se vyjádřit k tomu, co by se mělo v místě jejich bydliště zlepšit, využili toho však jen minimálně 22. srpna 2019   (06:27) Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Čínská hračka obsahuje mnohonásobně více toxického olova a kadmia, než povoluje norma. 21. srpna 2019   (19:52) Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Po incidentu se dal na útěk 21. srpna 2019   (16:37) V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM Všechny tři termíny byly téměř okamžitě plně obsazené 21. srpna 2019   (14:39) Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Provádějící firma požádala o prodloužení termínu dokončení stavby o pět týdnů. 21. srpna 2019   (12:25) Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků 29 řidičů překročilo povolenou rychlost 21. srpna 2019   (10:55) „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram Do pořadu Na slovíčko jsme si tentokrát pozvali Bc. Jana Starku, majitele klubu 1. FK Příbram. 21. srpna 2019   (08:36)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz