Příbramská nemocnice je na pokraji vyhlášení stavu hromadného postižení osob, zasedne krizový štáb
4. března 2021 (06:22)
foto: pribram.cz
Stav hromadného postižení osob je mimořádná událost, při kterém se zdravotnické zařízení dostává do režimu provozu, kdy úroveň poskytované péče kvůli nedostatku zdrojů už neodpovídá běžnému standardu poskytování zdravotní péče.
Nemocnice v Benešově, Mladé Boleslavi a Kolíně včera vyhlásily stav hromadného postižení osob. V takovém stavu péče v nemocnici neodpovídá běžnému standardu. Dnes lze totéž očekávat v dalších středočeských nemocnicích. Příbram stav postižení zatím nevyhlásila, ale situaci považuje za vážnou. "Nabádáme všechny, aby dodržovali vládní opatření a minimalizovali kontakty," uvedl mluvčí nemocnice Martin Janota.
Krajský krizový štáb bude dnes zvažovat vyhlášení stavu hromadného postižení pro celé území kraje, což by se týkalo i Příbrami. Kvůli vyčerpání kapacit v nemocnicích ke stejnému opatření přikročil již dříve Pardubický kraj.
Příbramská nemocnice ve středu oznámila, že uzavře jedno z lůžkových oddělení chirurgie, aby měla více míst pro pacienty s covidem-19. Počet hospitalizovaných v poslední době stále roste. V nemocnici je nyní 71 pacientů s koronavirem, z toho 12 potřebuje intenzivní péči. Po uzavření chirurgie přibude zhruba 20 nových covidových lůžek, maximální kapacita se tak bude blížit 100. Problémem však zůstává zajistit dostatek personálu, řekl Janota.
"Blížíme se hraně kapacity, kterou jsme měli dosud vytvořenou. Jsou to samozřejmě reprofilizovaná oddělení a je to na úkor jiné péče," uvedl Janota. Proto chce nemocnice do víkendu zřídit nová covidová lůžka. Nejdříve ale bude muset propustit nebo přeložit pacienty, kteří jsou nyní na chirurgii umístěni.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Počet výjezdů dál roste. Středočeský kraj bude obnovovat vozový park nákupem nových sanitek
Středočeští krajští radní odsouhlasili nákup 40 sanitek pro záchrannou službu v letech …
ZDRAVOTNICTVÍ
Ředitelka ZŠ, Příbram VII, 28. října 1 Renata Nováková: „Naší prioritou je bezpečné a zdravé prostředí pro děti“
Jak vypadá škola, která staví na uměleckém zaměření a zároveň klade důraz na výkon i …
ROZHOVOR
Bobři v Brdech pokračují v díle. Vytvořili krajinu plnou tůní a života
Brdské bobry si už každý bude navždy spojovat s tím, jak přehradili Klabavu pod …
POZNÁVÁME BRDY
Pietní akt u Slivice připomene poslední bitvu druhé světové války v Evropě
U Památníku Vítězství na Slivici se v neděli 10. května uskuteční pietní akt věnovaný …
HISTORIE
Výjimečná příležitost: Reprezentativní obchodní prostor 200 m² přímo na náměstí v Příbrami
V samotném centru Příbrami se nově nabízí k pronájmu atraktivní prostor o velikosti …
PR
Užitková vozidla na D4 přecházejí na ekologické biopalivo. Emise klesnou až o 75 procent
Údržba nové dálnice D4 míří k výrazně ekologičtějšímu provozu. Společnost Via Salis …
DOPRAVA
Tipy na víkend: Vyzkoušejte si práci architekta, přivítejte jaro nebo zajděte na koncert!
Tento víkend bude v Galerii Františka Drtikola připraven zajímavý program pro malé i …
AKTUÁLNĚ
Rožmitálská Družina zámku Růže láká na šerm i vystoupení pro královnu Johanku
Šermířské skupiny zažívají v Česku rostoucí zájem – nejen jako forma historické …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hotel Belveder čekají změny. Novým ředitelem se stává Tomáš Bezouška
Hotel Belveder, jedna z tradičních ubytovacích kapacit v Příbrami, prochází v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Jen pět procent lidí má šanci potkat ideálního partnera, ukazuje studie
Naše volba partnera není náhoda. O tom, kdo nás přitáhne a koho vůbec pustíme blíž, …
LIFESTYLE




