25. 4. svátek má Marek

Příbramská nemocnice dostane přes 80 milionů, dovybaví monoblok D1

26. července 2014   (12:10)
Příbramská nemocnice dostane přes 80 milionů, dovybaví monoblok D1

Dotace pomohou vybavit diagnostické a endoskopické centrum příbramské nemocnice.


Hejtman Středočeského kraje Miloš Petera a člen krajského zastupitelstva Josef Řihák(oba ČSSD) podepsali v pátek 25. července 2014 s ředitelem Oblastní nemocnice (ON) Příbram Stanislavem Holobradou smlouvu o poskytnutí dotace na projekt s názvem Diagnostické a endoskopické centrum ON Příbram.

Realizace projektu, jehož cílem je pořízení nových zdravotnických technologií, zejména pro oblast gastroenterologie, kardiologie, gynekologie a ORL v křídle D1 monobloku, bude stát přibližně 96,4 miliony korun. Příbramská nemocnice na projekt získá dotaci z Regionálního operačního programu Střední Čechy až do výše 81,9 milionu korun.

Kvůli vyšetření už nebude nutné jezdit do Prahy

„Projekt věcně a logicky navazuje na generel dostavby a modernizace celého nemocničního komplexu v Příbrami. Cílem je dosáhnout zvýšené kvality, bezpečnosti a rychlosti poskytování zdravotnické péče, včetně přesného a rychlého stanovení diagnózy a neprodlené zahájení případné léčby v odděleních gastroenterologie, kardiologie, gynekologie a ORL v příbramské nemocnici,“ vysvětlil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera.

Krajský zastupitel Josef Řihák, který jako bývalý předseda řídícího výboru ROP Střední Čechy měl možnost se s projektem dovybavení monobloku D1 v příbramské nemocnici velmi detailně seznámit, nejvíce vítá, že v příbramské nemocnici bude ještě více dostupná zdravotnická péče a především, že se zvýší její kvalita. „Díky pořízení a instalaci nových, moderních zdravotnických technologií už obyvatelé z Příbramska nebudou muset za kvalitní a rychlou diagnostikou dojíždět do Prahy, ale najdou tu nejlepší dostupnou péči i ve své domovské nemocnici. Jsem rád, že jsem se na tom mohl podílet,“ řekl Josef Řihák, člen krajského zastupitelstva. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49) U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS V areálu budou s nebezpečnými situacemi a jejich řešením seznamováni především školáci, sloužit bude ale i pro cvičení profesionálů. 24. dubna 2019   (10:10) V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky Mají pomoci přírodě v době klimatických změn 24. dubna 2019   (08:17) Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Společnost musela vysvětlit podezřele nízkou nabídku a další formality. 24. dubna 2019   (06:06) Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Silnice I/18 byla uzavřena 23. dubna 2019   (18:56) AKTUÁLNĚ Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Na místě operuje 11 jednotek hasičů. 23. dubna 2019   (16:43) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz