29. 9. svátek má Michal

Příbram se pyšní další květinovou výzdobou. Příští rok vysadíme mnohem víc narcisů a tulipánů, řekl starosta

2. června 2021   (06:33)
Další 4 fotografie v galeriiPříbram se pyšní další květinovou výzdobou. Příští rok vysadíme mnohem víc narcisů a tulipánů, řekl starosta
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

V úterý odpoledne pracovníci technických služeb zkrášlili květinovou výzdobou nejen náměstí, ale i nově zrekonstruovanou lokalitu Cíl.


Záhony narcisů a tulipánů lemují pěší zónu u areálu Nového rybníka a také prostor před gymnáziem v ulici Osvobození. Květiny jsou ale i na jiných místech, třeba na náměstí 17. listopadu, v Jiráskových sadech a na kruhových objezdech. Jarní a letní květinová výzdoba prostě k našemu městu patří. Město sklízí od občanů kladné ohlasy, v letošním „postcovidovém“ jaru jsou barevná zákoutí pastvou pro oči. Podle starosty Jana Konvalinky bude město v tomto trendu pokračovat, v příštím roce se můžeme těšit na mnohem více pestrobarevné ulice.

Do pěstování a přípravy letos zasáhla i příroda chladným jarním počasím. „Květiny zkrášlí město na obvyklých místech a nově i na pěší zóně Cíl, na jejíž šedivý a ponurý vzhled někteří občané poukazují. Myslím, že mohu prozradit, že se na podzim chystáme obnovit a rozšířit plochy pro cibuloviny tak, aby příští jaro město opět vykvetlo záplavou narcisů a tulipánů,“ řekl dnes pribram.cz Konvalinka. 
Díky modernějšímu způsobu výsadby, strojově a přímo do travního porostu, není potřeba květiny vykopávat a znovu vysazovat. Strojová výsadba je oproti té ruční výhodná hlavně z důvodu její delší životnosti a bezúdržbovosti.
Cibuloviny se sázejí strojově ve velkém množství cibulí na čtvereční metr, a to pod travní drn. Na jaře cibuloviny vyraší ještě před tím, než začne růst tráva, a vytvoří souvislý záhon. Po odkvětu dojde k postupnému zasychání listů cibulovin a poté se celý záhon poseká. Následně po zbytek roku se již udržuje běžně jako travnaté plochy, tedy sekáním. Na jaře se cyklus opakuje.

foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Fotogalerie

Příbram se pyšní další květinovou výzdobou. Příští rok vysadíme mnohem víc narcisů a tulipánů, řekl starosta () Příbram se pyšní další květinovou výzdobou. Příští rok vysadíme mnohem víc narcisů a tulipánů, řekl starosta (1) Příbram se pyšní další květinovou výzdobou. Příští rok vysadíme mnohem víc narcisů a tulipánů, řekl starosta (2) Příbram se pyšní další květinovou výzdobou. Příští rok vysadíme mnohem víc narcisů a tulipánů, řekl starosta (3)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na nově vznikající … Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Ptačí chřipka se nyní vyskytla v obci Trhové Dušníky. V okolí ohniska se vytyčí … Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Ohnisko je v malochovu v obci Trhové Dušníky. V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále pod Třemšínem se konal v sobotu 25. září další ročník Myslivecko-rybářské … Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína V kalendáři na svátek Václava připadá Den české státnosti. Proč se vůbec slaví a jaké … Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Nejchladnější byl v tomto období rok 1972, kdy průměr klesl na šest stupňů. Naopak v … ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota Provoz bude řízený kyvadlově. K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření Čas na vyplnění a odevzdání dotazníku je do 31. října 2021. Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční v pátek 8. října a v sobotu 9. října.
Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Zcela nejpřirozenějším lidským pohybem je chůze. Aniž bychom o tom přemýšleli, …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz