Příbram připravuje revitalizaci několika vnitrobloků
15. prosince 2021 (19:17)
Některé části Příbrami by se během následujících měsíců měly stát o něco lepším místem pro život. Vyplývá to z rozhodnutí rady města, která schválila vytvoření studie na revitalizaci hned čtyř vnitrobloků. Jedná se o vnitroblok Legionářů/ E. Beneše, Mostecká/Sokolovská, u ulice Okružní a dále u ulice A. Dvořáka.
„Revitalizací vnitrobloků se rozumí komplexní úprava celého prostoru ohraničeného bytovými bloky. Jde primárně o zlepšení podmínek pro parkování, dále pak o úpravu vzhledu veřejného prostoru, osazení herních prvků, úpravu zeleně atd.,“ vysvětluje starosta města Jan Konvalinka.
Právě tvorba a „legalizace“ nových parkovacích míst je jedním z klíčových úkolů pro vytvoření nové parkovací koncepce ve městě. Revitalizace vnitrobloků v Příbrami je již v běhu. Před nedávnem byla dokončena první etapa vnitrobloku u ulice Gen. Kholla a před několika měsíci byl dokončen vnitroblok křížového domu Cíl.
Kromě revitalizace vnitrobloků je ve městě budováno i několik relaxačních zón. Jedna z nich se aktuálně dokončila například nedaleko hřiště pod Svatou Horou, u křižovatky s Balbínovou ulicí.
Kromě revitalizace vnitrobloků je ve městě budováno i několik relaxačních zón. Jedna z nich se aktuálně dokončila například nedaleko hřiště pod Svatou Horou, u křižovatky s Balbínovou ulicí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Další články
Výroční členská schůze automotoklubu v Zalánech přilákala desítky příznivců motorismu
Předposlední lednovou sobotu se v obci Zalány uskutečnila výroční členská schůze …
Sportovec Příbramska 2025: Nové kategorie a jasní favorité
Letošní ročník ankety Sportovec Příbramska přináší významné novinky. Organizační výbor …
Příběhy z útulku v Lazci: Sam znovu věří lidem, Nela našla záchranu a Coudy čeká na svůj domov
V útulku Technických služeb města Příbrami v Lazci žije dvanáct psů, kteří mají za …
Zvířata
Pololetní vysvědčení: radost i obavy pro děti i rodiče
Konec ledna je tady a s ním i pololetní vysvědčení, které se rozdává právě ve čtvrtek …
Kruhový objezd u Dolejší Obory byl neprůjezdný
Počasí ráno komplikuje dopravu v celém regionu, některé spoje Pražské integrované …
AKTUALIZOVÁNO
Potlesk, dražba i podnět státnímu zastupitelství. Příbram zažila bouřlivé jednání zastupitelstva
Lednové jednání příbramského zastupitelstva trvalo více než čtyři a půl hodiny a …
Politika
Ministerstvo vrací první etapu obchvatu do řízení. Město potvrzuje postup příprav a nový harmonogram
Další zdržení, nový termín a návrat na začátek. Ministerstvo dopravy zrušilo územní …
Nepřehlédněte
Topení pevnými palivy: když zima prověří zásoby i trpělivost
Zimní období každoročně ukazuje, jak dobře jsou domácnosti připravené na skutečně …
PR
V Příbrami se ve Zdabořské ulici srazily dva osobní vozy
Ve středu krátce před šestou hodinou večerní přijali policisté na tísňové lince 158 …
AKTUALIZOVÁNO
Sledujte dnes online jednání zastupitelstva. Zastupitelé rozhodnou i o dražbě domu za 20 milionů
Zastupitelstvo města Příbram se dnes schází k prvnímu letošnímu jednání. V jednacím …
ON-LINE PŘENOS





