2. 12. svátek má Blanka

Příbram chystá opravu malé scény v Divadle Antonína Dvořáka

2. května 2021   (07:40)
Příbram chystá opravu malé scény v Divadle Antonína Dvořáka
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Město si v minulosti nechalo udělat revizi technického stavu malé scény, který odhalil zásadní nedostatky.


Příbram chystá opravu malé scény v Divadle Antonína Dvořáka. Radní schválili úpravu projektové dokumentace. Cílem je mít projekt v takové fázi, aby bylo v případě volných peněz možné vypsat zakázku. Novinářům to řekl starosta Jan Konvalinka (za ANO).

"Malá scéna je projekt, který se dlouhodobě přetřásá z jedné strany na druhou. Malá scéna v divadle je nevyhovující dispozičně, je poplatná době, kdy vznikala. Projekt byl do značné míry již hotový. My jsme přistoupili k tomu, že ho chceme mít finalizovaný až do té úrovně, kdy by bylo možno začít soutěžit dodavatele," uvedl Konvalinka. Podle něj totiž může nastat situace, že se městu nepodaří utratit všechny peníze na investice. Proto je potřeba mít projekt připravený.
Město si v minulosti nechalo udělat revizi technického stavu malé scény, který odhalil zásadní nedostatky. Bude potřeba udělat novou elektroinstalaci, upravit jeviště, šatny i toalety. "Malá scéna je opravdu v dezolátním stavu a jsou i diváci, kteří tam odmítají chodit," řekla ČTK již dříve zástupkyně ředitele divadla Anna Čiperová.
Příbramské divadlo je součástí kulturního domu, kde je také kino, klub a velký společenský sál. Rozsáhlá budova z konce 50. let minulého století není v dobrém stavu, na celkovou opravu kulturního domu by bylo podle dřívějších odhadů zapotřebí téměř 175 milionů korun, což není v možnostech města. Loni radnice investovala do opravy velké scény, radní nyní také divadlu zvýšili investiční příspěvek kvůli plánované výměně vysokých oken v průčelí budovy.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální … Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Přednáška o díle jednoho z nejznámějších českých fotografů v Galerii Františka … V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob Krizový štáb ORP Příbram byl aktivován, první schůzka, při které byla zmapována … O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout Sněžit má i na začátku příštího týdne. Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží V ostatních městech vidíme nové zajímavé projekty a můžeme jen závidět. Právě proto … Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Příbramští kriminalisté prošetřují důvod vzniku požáru řadové garáže v Březnické … Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Lidé na sociálních sítích si začali z nefunkčních semaforů v Příbrami dělat … Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Prosinec a první část ledna bude v Galerii Františka Drtikola mimo jiné patřit … Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Motocykl neměl registrační značky a muž má platný zákaz řízení.
Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Řidič osobního auta zemřel dnes poté, co na silnici mezi Vysokým Chlumcem a Týnčany …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz