20. 1. svátek má Ilona

Příbram by podle ODS měla upustit od nákladné opravy akvaparku

13. ledna 2020   (15:24)
Příbram by podle ODS měla upustit od nákladné opravy akvaparku

"Občanští demokraté nejsou proti opravám akvaparku, ale prosazují úspornější variantu," řekl předseda příbramské ODS Miroslav Peterka


Příbramská radnice by podle ODS měla zastavit přípravu rozsáhlé rekonstrukce akvaparku na více než 400 milionů korun. Podle usnesení místní rady ODS je takový projekt nereálný a megalomanský. ODS se na vedení města podílí, má jednoho radního. Starosta Jan Konvalinka (za ANO) dnes ČTK sdělil, že městská rada se bude požadavkem ODS zabývat na nejbližším jednání. Poukázal na to, že projekt má zatím schválený jen záměr. Stále tedy není jisté, že se město do náročné investice pustí.

Předseda příbramské ODS Miroslav Peterka dnes ČTK řekl, že občanští demokraté nejsou proti opravám akvaparku, ale prosazují úspornější variantu. Konvalinka v prohlášení pro ČTK připomněl, že zastupitelstvo již v minulém volebním období schválilo záměr rekonstrukce v nejrozsáhlejší variantě.

"V tomto duchu pokračujeme v přípravné fázi, jejímž vyvrcholením bude výsledek veřejné zakázky," uvedl starosta. Konečná cena rekonstrukce bude podle něj známa až po skončení tendru. "Teprve potom budou zastupitelé hlasovat o tom, zda rekonstrukce za daných podmínek proběhne či nikoliv," dodal.

Problémem příbramského akvaparku jsou hlavně technologie, které jsou i 40 let staré. O rekonstrukci se začalo mluvit v roce 2016. Z předložených variant obnovy zastupitelé v minulosti vybrali tu, která počítá s přístavbou relaxačního a saunového světa a zvětšením bazénové haly o další plavecké dráhy.

Příbram řídí ANO a ODS s Příbramáky pro Příbram, dohromady mají 15 z 25 mandátů. ANO má v zastupitelstvu 12 křesel, ODS dvě. Hnutí ANO stačí k udržení většiny v zastupitelstvu jeden partner. Peterka zdůraznil, že ODS není v koalici, protože se nepodepisovala žádná koaliční smlouva.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: ČTK

autor: Tomáš PečenkaDalší články

Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Nechtěl uposlechnout výzvy policie 20. ledna 2020   (14:02) V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na  -8 °C V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na -8 °C V noci na úterý se vytvoří četné mrznoucí mlhy. Během úterního dne se mohou přechodně rozpustit a v noci na středu znovu vytvořit. 20. ledna 2020   (12:08) Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji S klesajícími teplotami přibývá bezdomovců v místech, kde to ostatním lidem není příjemné. Navíc se do Příbrami vrátilo několik lidí bez domova, kteří byli mezi svátky propuštěni z psychiatrických léčeben. Teď jsou na ulici. 20. ledna 2020   (09:30) Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání Vybudování parkourového hřiště nic nebrání. Volejbalové hřiště komplikuje ochranné pásmo Příbramského potoka 20. ledna 2020   (06:20) Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Po dlouhých 18 letech od schválení územního plánu města Příbrami, kde byla trasa obchvatu zanesena a schválena, byl udělán důležitý krok pro jeho realizaci. 19. ledna 2020   (19:47) Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Součástí skleníku je i moderní přírodovědná učebna s mikroskopy a binokulárními lupami 19. ledna 2020   (15:50) Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům V rámci rekonstrukce hlediště dojde k instalaci speciální zvukové smyčky pro nedoslýchavé 19. ledna 2020   (12:26) Blíží se konec platnosti dálničních známek Blíží se konec platnosti dálničních známek Platnost loňských dálničních známek k poslednímu lednovému dni končí. Od roku 2021 budou už jen elektronické 19. ledna 2020   (09:23) Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Spravovat ho budou Sportovní zařízení města ve spolupráci s Městským kulturním centrem. 19. ledna 2020   (06:56) Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Renovace hlubošského zámku, který byl v roce 1958 prohlášen za kulturní památku, se prodraží o 50 milionů korun 18. ledna 2020   (19:31)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz