29. 3. svátek má Taťána

Při čtvrtém ročníku putuje ocenění do oblasti zdravotnictví

18. dubna 2024   (13:51)
Při čtvrtém ročníku putuje ocenění do oblasti zdravotnictví
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Již počtvrté se v Příbrami bude předávat Cena města Příbrami. Porota vybírala z dvacítky nominovaných, konečné slovo budou mít opět zastupitelé.


Do čtvrtého ročníku Ceny města Příbrami veřejnost nominovala dvacet osobností spjatých s naším městem napříč všemi sférami. Porota v letošním roce vybrala osobnost z oblasti zdravotnictví, v pondělí 22. dubna budou tuto nominaci schvalovat zastupitelé.

„V seznamu nominovaných jsou jak jména, která se každoročně opakují, tak jména, která se objevují nově. Letos byl seznam pestrý – jsou v něm osobnosti z oblasti sportu, zdravotnictví, kultury, školství, politiky a dalších. Mám tu čest zasedat v porotě, která diskutuje nad každým jménem v seznamu. V letošním roce se do užšího výběru dostala dvě jména s tím, že ve čtvrtém ročníku Ceny města Příbrami byl komisí navržen MUDr. Michal Bodnár, emeritní primář očního oddělení v Příbrami. Nominanta schválila rada města a poslední schvalování nás čeká při pondělním jednání zastupitelstva,“ říká starosta Jan Konvalinka.
Předání samotného ocenění probíhá při závěrečném koncertu Hudebního festivalu Antonína Dvořáka, který letos připadá na 4. června.
Cena města Příbrami, skleněná trofej a pamětní list, se bude letos předávat počtvrté. Připomeňme tedy osobnosti, které již oceněny byly. V prvním ročníku byly předána tři ceny, v dalších letech se vybírala pouze jedna osobnost.
  • Rok 2021 – Hana Ročňáková, Josef Velfl, Antonín Dvořák III. (in memoriam)
  • Rok 2022 – Jiří Dohnal
  • Rok 2023 – Ján Chvalník st.

„Na podzim letošního roku bude opět možné navrhovat osobnosti na udělení ocenění, již nyní tedy máte možnost sledovat dění a přemýšlet o tom, kdo by si cenu města zasloužil. Dle mého je v našem okolí takových osobností celá řada,“ dodal starosta Konvalinka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ Příbram
autor: Eva Švehlová








Související


Další články

Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“ Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“ Otakar Brousek mladší, v hereckém prostředí přezdívaný Ťulda, patří k nejvýraznějším … ROZHOVOR Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek Možná jste si toho všimli na sociálních sítích, v podcastech o zdraví nebo u známých: … ZAJÍMAVOSTI Přípravné práce zahájeny. Vnitroblok v Riegrově ulici se změní Přípravné práce zahájeny. Vnitroblok v Riegrově ulici se změní V polovině dubna budou zahájeny stavební práce ve vnitrobloku v Riegrově ulici, který … NEPŘEHLÉDNĚTE Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí Je Příbram bezpečným městem? Na tuto otázku odpovídali naši čtenáři v nedávné anketě – … NÁZOR Blechy, prádlo a zákaz práce: Velikonoční týden má temnější tradice, než čekáte. Blechy, prádlo a zákaz práce: Velikonoční týden má temnější tradice, než čekáte. Velikonoce jsou svátky vajec, jara a nových začátků. Ať už je vnímáme duchovně, … VELIKONOCE Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali Česká lékárnická komora upozorňuje, že klíšťata se v Česku probouzejí už s prvními … PŘÍRODA Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami Policie České republiky z Územního odboru Příbram se i letos zapojila do preventivního … NEPŘEHLÉDNĚTE Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent Blížící se Velikonoce přinesou tradiční nákupní horečku, letos ale budou vejce dražší … NEPŘEHLÉDNĚTE Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března Letos nás čeká změna času o den dříve, než v loňském roce. V noci ze soboty 28. na … ZMĚNA ČASU
Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Parkoviště pod Svatou Horou patří k větším parkovacím plochám v dosahu centra … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz