25. 4. svátek má Marek

Prezident Bobcats: Největší hvězda Panterů má plat jako náš tým celý rozpočet

ROZHOVOR
29. července 2014   (06:21)
Prezident Bobcats: Největší hvězda Panterů má plat jako náš tým celý rozpočet

Další sezona začíná až na jaře roku 2015.


Příbramský tým amerického fotbalu zaznamenal historický úspěch. Po návratu několika hráčů z pražských klubů se probojoval až do finále, ve kterém se utkal se suverénními Black Panthers z Prahy. V Pražské Synot Areně ovšem favoritovi podlehli. O uplynulé sezoně i plánech do budoucna jsme si povídali s hlavním trenérem Davidem Dobiášem a prezidentem klubu a zároveň aktivním hráčem Bohuslavem Romem.
 
Jak hodnotíte letošní sezonu?
 
David Dobiáš: Sezona byla výborná, protože jsme se probojovali do finále. Zafungovala nám chemie v týmu a všichni spolu vycházeli, což není samozřejmostí. Ukázalo se, že potřebujeme rozšířit trenérský tým, ve dvou se to dělat nedá, i když nám někdo pomáhá. Zkrátka víc očí víc vidí. Zlepšilo se i zázemí na novém hřišti. Jsme hodně rádi, že v areálu 1. FK Příbram můžeme hrát.
 
Klub prošel za poslední roky větší změnou a dokonce se vám podařilo získat americké posily. 
 
David Dobiáš: Klub prošel změnou. Vytvořil jsem si takový plán a chtěl jsem ten tým dostat ze spodních pater na vrchol tabulky. Po třech letech se podařilo dostat do finále. Vrátili se mi pomoct kluci z Prahy, kteří hodně pomáhají ve hře i v chodu klubu. Byli jsme ale slabí na pozici quarterbacka, u nás se shání těžko. Jednoho jsme mít měli, ale ten to zrušil, tak jsme sehnali Scota Dohertyho, který přijel a dotáhl nás do finále. Oni se sem cpou ty cizinci sami, jde jenom o podmínky, které chtějí. Ale výběrem jsem strávili několik nocí.
 
Co chybí k tomu, aby Příbram mohla vyhrát i to finále?
 
Bohuslav Rom: Je to o penězích, o tom trenérském zázemí, které se pokusíme vylepšit. Jejich opora týmu, která má zkušenosti z NFL má stejný plat jako je rozpočet našeho týmu. 
 
Co čeká tým v druhé polovině roku? 
 
David Dobiáš: Teď do září mají pauzu a pak začínají tréninky. Kromě fyzické přípravy to bude i technika. Dneska je to mnohem víc o té technice, nejenom o tom, že se proti sobě rozeběhnou. Panthers mají nazvedáno více tun a jsou o desetinky rychlejší, proto vyhrávají. Hodně budeme posilovat nohy, protože ty jsou ve fotbale důležité. 
 
Chcete využít současné popularity amerického fotbalu v Příbrami a udělat nějaké nábory?
 
Bohuslav Rom: Nábory budou. Začátkem září pro juniory. Chceme, aby si mladí kluci zkusili o čem je americký fotbal. Jinak od října chceme oslovit i ty starší od 19 let výše. Budeme mít letáky a dáme vědět
 
Hodně lidí se bojí tento sport začít kvůli zraněním, je americký fotbal opravdu tak nebezpečný?
 
David Dobiáš: Ty jsou v každém sportu, to byste nemohl dělat nic. Vy víte, že dostanete ránu, ale připravujete se na to. Samozřejmě jsou i pravidla, která ty hráče chrání. Je to tvrdý a náročný sport, ale ten člověk tam s tím do toho jde. Jsou lidi, kteří hrají 15 let a nic se jim nestalo, ale i ti, kteří si něco zlomí při prvním zápase. Je to i hodně o tom, aby hráči dělají to, co měli.
 
Jaké jste měli reakce po tom finálovém zápase, který vysílala i televize?
 
David Dobiáš: Já jsem měl plný e-mail. Nečekal jsem, že to bude sledovat tolik lidí z celého světa. Psali mi i známí z Ameriky. Přineslo to hodně ohlasů, v hospodě jsem musel platit panáky (smích). Je to ale hodně zavazující.
 
Bohuslav Rom: Dva dny jsem byl trochu zklamaný z toho finálového výsledku, ale pak jsem si uvědomil, že jsme si splnili cíl a už jsem spokojený, alespoň máme kam jít dál.
 
Můžete na závěr našim čtenářům popsat pravidla amerického fotbalu?
 
David Dobiáš: Je to jednoduchý sport, chápou ho i ženy z Ameriky, nevidím důvod, aby ho nepochopili čeští fanoušci. Dneska je výhodou, že se to dá sledovat i u nás v televizi a ta popularita stoupá. Základ je mít o bod víc než soupeř. Nemá cenu se bavit o detailech, ale jde o to posunout míč o 10 yardů na 4 pokusy a u obrany naopak. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJ







Další články

V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19) Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Kapela Queen je opět velmi populární díky povedenému filmu Bohemian Rhapsody. 25. dubna 2019   (06:08) Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49) U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS V areálu budou s nebezpečnými situacemi a jejich řešením seznamováni především školáci, sloužit bude ale i pro cvičení profesionálů. 24. dubna 2019   (10:10) V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky Mají pomoci přírodě v době klimatických změn 24. dubna 2019   (08:17)



Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz