6. 12. svátek má Mikuláš

Přehledně: Do pražské dopravy se zapojily oblasti Dobříše a Sedlčan

13. června 2021   (12:12)
Přehledně: Do pražské dopravy se zapojily oblasti Dobříše a Sedlčan
foto: Středočeský kraj

Do systému pražské integrované dopravy (PID) se zapojilo okolí Dobříše a Sedlčan na Příbramsku. Cestující mohou jezdit na jednu jízdenku po celém kraji a také v Praze. Díky tarifu PID ušetří hlavně při pravidelném dojíždění.


Do systému PID se zapojilo okolí Dobříše a Sedlčan na Příbramsku. Sloučení dopravy se týká 28 obcí. Zavedeno je 12 nových autobusových linek PID, další mají upravený provoz nebo číselné označení. Cestující smí využít přestupních jízdenek i časových kuponů, a to v papírové i elektronické podobě. Umožněn je i nákup jednorázového jízdného platební kartou u řidiče nebo pomocí mobilní aplikace PID Lítačka.

Integrace Dobříšska
S integrací Dobříšska vznikly v oblasti čtyři nové linky PID.

Linka 420 je vedena v trase Dobříš – Dolní Hbity – Kamýk nad Vltavou – Krásná Hora nad Vltavou – Kovářov – Milevsko, přičemž všechny její spoje jsou vedeny jako přímé bez přestupu z/do Prahy jako linka 392 v úseku Dobříš – Praha, Smíchovské nádr. Oproti stávající lince D90 je změněna trasa u Dobříše tak, že je  vedena přes obce Svaté Pole, Druhlice a Ouběnice, kde dojde k rozšíření obslužnosti s tím, že naopak vynechá obec Obořiště, která je dostatečně obsloužena frekventovanou linkou 517. Na území Jihočeského kraje platí kilometrický tarif.

Linka 514 je vedena v trase Dobříš – Rybníky – Drhovy – Borotice – Drevníky – Županovice. V Dobříši navazuje na spoje linek 392 a 395 z/do Prahy. Linka je v provozu pouze v pracovní dny. Oproti stávající lince D54 je zrušen závlek jednoho spoje do Dražetic, který bude nahrazen rozšířením provozu stávající linky PID 460 do této obce.

Linka 515 je vedena v trase Příbram – Dubenec, Skalka – Višňová – Daleké Dušníky – Nečín – (Hřiměždice / Drevníky – (Županovice) – Borotice, Čelina). Linka je v provozu pouze v pracovní dny. V Nečíně jsou zajištěny vzájemné přestupy s linkou 520.

Linka 520 je vedena v trase Dobříš – Svaté Pole – (Obořiště – Ouběnice) – Daleké Dušníky – Nečín – Hřiměždice – (Kamýk nad Vltavou). Linka je v provozu pouze v pracovní dny. V Nečíně jsou zajištěny vzájemné přestupy s linkou 515. Jeden pár spojů, který je veden z/do Kamýka nad Vltavou je veden jako přímý bez přestupu z/do Prahy jako linka 392 v úseku Dobříš – Praha, Smíchovské nádraží.
Integrace Sedlčanska
S integrací Sedlčanska vzniklo v oblasti 6 nových linek PID a 5 stávajících se změnilo.

Zavádí se nová mezikrajská linka 454 v trase Sedlčany – Jesenice – Sedlec-Prčice – Nadějkov – Jistebnice – Tábor. Linka bude provozována celotýdenně, přičemž ve špičkách zhruba ve dvouhodinovém intervalu. Linka bude časově prokládána ve společném úseku s linkou 513, tj. Sedlčany – Sedlec-Prčice. Na lince budou provozovány také 2 páry spojů o víkendech. Spoje v Sedlčanech navazují na linku 360 z/do Prahy a linku 754 z/do Příbrami a v Sedlec-Prčici na linku 451 z/do Votic. Z důvodu požadavku Jihočeského kraje je část spojů v úseku Nadějkov – Tábor vedena jako linka 390 090, avšak bez nutného přestupu. V uvedeném úseku platí kilometrický tarif na všech spojích.

Stávající linka 557 mění číslo na 451 a její trasa je upravena: Votice – Heřmaničky – Sedlec-Prčice – (Červený Újezd – Střezimíř – Borotín). V Sedlec-Prčici na vybrané spoje navazuje nová linka 454 ve směru Nadějkov.

Prodlužuje se trasa stávající linky 486 o úsek Osečany – Křečovice. Na lince je v úseku Osečany – Radíč – Nalžovice posílen provoz o nové spoje pro zajištění obslužnosti obce Radíč. V Osečanech spoje navazují na páteřní linku 754 z/do Sedlčan.

Zavádí se nová linka 513 v trase Sedlčany – Jesenice – Sedlec-Prčice – Sedlec-Prčice, Vrchotice. Její spoje jsou vzájemně proloženy se spoji paralelní linky 454 v úseku Sedlčany – Sedlec-Prčice. Souhrnně zde ve špičkách jezdí autobusy v cca hodinových intervalech. Spoje v Sedlčanech navazují na linku 360 z/do Prahy a linku 754 z/do Příbrami.

Zavádí se nová linka 516 v trase Sedlčany – (Příčovy / Dublovice, Břekova Lhota) – Dublovice (- Dublovice, Chramosty) – Dublovice, Zvírotice. Linka je v provozu pouze v pracovní dny. V Dublovicích navazuje 1 pár spojů vedený přes Břekovu Lhotu na páteřní linku 754 z/do Příbrami.

Zavádí se nová linka 518 v trase Sedlčany – Kosova Hora – Štětkovice – Prosenická Lhota – (Křečovice, Hořetice). Linka je v provozu pouze v pracovní dny. Spoje v Sedlčanech navazují na linku 360 z/do Prahy a linku 754 z/do Příbrami.

Zavádí se nová linka 519 v trase Votice – Vojkov – Kosova Hora – Sedlčany. Linka je v provozu pouze v pracovní dny. Spoje ve Voticích navazují na osobní vlaky, či autobusy linky 401 ve směru Benešov i Tábor. V Sedlčanech část spojů navazuje na linku 360 z/do Prahy a linku 754 z/do Příbrami.

Stávající linka 556 je prodloužena o úsek Heřmaničky, Křenovičky – Kosova Hora – Sedlčany. V tomto úseku jsou vedeny pouze vybrané spoje v pracovní dny.

Stávající linka 568 je zkrácena do trasy Střezimíř – Mezno – Miličín.

Stávající linka 754 je prodloužena do trasy Benešov – Neveklov – Křečovice – Osečany – Sedlčany – Dublovice – Obory – Višňová – Dubenec, Skalka – Příbram. Nově představuje páteřní tangenciální linku spojující významná sídla a přestupní uzly. Na lince je zaveden cca hodinový interval ve špičkách, dvouhodinový interval v dopoledním sedle a 4 páry spojů o víkendech ve čtyřhodinovém intervalu. Zachovány jsou stávající časové polohy v úseku Benešov – Křečovice pro zachování návazností v Benešově a Neveklově. V Sedlčanech je zajištěna přestupní návaznost na linky např. ve směru Štěchovice, Praha nebo Sedlec-Prčice, Tábor a další. V zastávce Dubenec, Skalka je možný přestup na linky směr Dobříš, Praha. V zastávce Křečovice navazují spoje linky 756 ve směru Nahoruby a v zastávce Osečany spoje linky 486 ve směru Radíč.

Zavádí se nová linka 756 v trase Neveklov – Křečovice, Hořetice – Křečovice – Křečovice, Nahoruby – Křečovice, Nová Živohošť. Většina spojů je vedena především v úseku Křečovice – Křečovice, Nahoruby a v Křečovicích navazují na páteřní linku 754 především ve směru z/do Neveklova, ale ve vybraných případech také ve směru z/do Sedlčan. Část spojů je vedených jako přímých jako linka 486 dále směr Osečany, Radíč a Nalžovice.
Oblast Rožmitálu pod Třemšínem

Společně s integrací Dobříšska a Sedlčanska došlo k integraci části stávající linky D34 a to v úseku Nepomuk – Rožmitál pod Třemšínem. Zde je zavedena nová linka 524 v této trase. Je v provozu pouze v pracovní dny a v Rožmitále p. Tř. navazuje na spoje linky 521 z/do Příbrami.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok. Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při … Švenda: Podpora bytové výstavby není o tom, že někam prostě nechám plácnout dům Švenda: Podpora bytové výstavby není o tom, že někam prostě nechám plácnout dům V Seifertově ulici naproti poliklinice Ravak by mohly vyrůst nové bytové domy. O … Opilá řidička nabourala do stromu, její spolujezdkyně nepřežila Opilá řidička nabourala do stromu, její spolujezdkyně nepřežila Policisté prošetřují okolnosti tragické nehody, která se stala v neděli v noci na … Čeká nás pravé zimní počasí, celý týden bude mrznout i sněžit Čeká nás pravé zimní počasí, celý týden bude mrznout i sněžit Meteorologové upozorňují na to, že v noci a ráno se může ojediněle tvořit náledí nebo … Řezníci odtajnili recept na nejlepší zabijačkový guláš Řezníci odtajnili recept na nejlepší zabijačkový guláš Blíží se doba tradičních domácích zabijaček. Bez čeho by se ale ta pravá jistě … Komerční sdělení V příbramské firmě se chystají testovat i očkované zaměstnance V příbramské firmě se chystají testovat i očkované zaměstnance Od 22. listopadu platí pro zaměstnavatele povinnost testovat pracovníky bez očkovaní. Krejčí: Zasněžování na Monínci bude pokračovat a před Vánoci bude sjezdovka v provozu po celé délce Krejčí: Zasněžování na Monínci bude pokračovat a před Vánoci bude sjezdovka v provozu po celé délce Lyžování na Monínci o víkendu přilákalo stovky lidí. Je bronzová neděle, čas zapálit dvě svíce na adventním věnci Je bronzová neděle, čas zapálit dvě svíce na adventním věnci Druhá adventní neděle neboli bronzová reprezentuje lásku a Ježíškovy jesličky, …
Tip na vánoční dárek? Sedlářství Holanovi. Představujeme původní řemesla našeho regionu Tip na vánoční dárek? Sedlářství Holanovi. Představujeme původní řemesla našeho regionu Tušíte, čím se zabývá v dnešní době takový sedlář? Budete překvapeni, že zdaleka ne … Komerční sdělení
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz