Předsednictví středočeské TOP 09 obhájil Václav Švenda
23. dubna 2024 (18:42)
foto: TOP 09/PR
Václav Švenda nyní zahajuje druhé období v čele krajské organizace. Před dvěma lety v této pozici vystřídal současného poslance a předsedu poslaneckého klubu Jana Jakoba.
Středočeská krajská organizace TOP 09 volila po dvou letech své vedení. Post předsedy obhájil krajský radní a příbramský zastupitel Václav Švenda. Místopředsedy byli zvoleni Iveta Koulová (starostka Unhoště), Tomáš Klinecký (starosta Českého Brodu) a Jiří Slavík (poslanec a místostarosta Votic). Za hlavní úkol si nové vedení vytyčilo výhru v nadcházejících krajských volbách a uspět ve volbách v senátním obvodu Benešov.
„S Janem Skopečkem a Robertem Pechou jsme SPOLU připraveni vyhrát krajské volby a převzít vedení kraje. Do senátního klání o obvod Benešov vysíláme špičkového reprezentanta Dominika Haška. Jsem přesvědčen, že sdílí hodnoty, které jsou pro TOP 09 zásadní. Čest, odpovědnost a osobní svobodu,“ uvedl Švenda.
Při své kandidátské řeči na předsedu kraje neopomněl ani reflexi současné celostátní situace. „Nemám rád populismus. Chci poctivá a dlouhodobě udržitelná a odpovědná řešení. To je ostatně i politika, kterou už skoro 15 let reprezentujeme v Příbrami. V následujících dvou letech nás čekají několikery volby, které zásadně rozhodnou o našich životech. Rozhodnou, jestli bude naše země stále patřit k demokratickému západu nebo bude opět směřovat k autoritářskému a oligarchistickému režimu ruského střihu. Po odstrašujících prohrách demokratů na Slovensku i v Maďarsku víme, že prostě obstát musíme. Osobně jsem pro to ochotný udělat maximum a je mi velkou ctí opět stanout v čele našeho týmu v TOP 09.“
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/TOP 09
autor: Markéta Pečenková
Související
•Skupina GZ Media loni zvýšila výrobu desek na 84 milionů a utržila 8,3 mld. Kč
•Ostraha a monitoring parkovacího domu aktuálně vychází téměř na 175 tisíc měsíčně
•Veřejná zakázka bude vypsána s nižší předpokládanou hodnotou
Další články
Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků II.
Brdy nejsou určitě tak bohaté na lišejníky jako například Šumava nebo Jeseníky, ale …
POZNÁVÁME BRDY
Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy!
Příbramská rodačka a jedna z nejznámějších českých MMA bojovnic Lucie Pudilová má za …
SPORT
Maturita, nebo řemeslo? Možnosti studia v Příbrami a okolí
Vybrat si správnou střední školu není jednoduché. Příbramsko však nabízí překvapivě …
ŠKOLSTVÍ
Masopustní veselí i plesová noc: Rožmitálsko čeká den plný tradic a tance
Poslední únorová sobota nabídne na Rožmitálsku pestrý program pro malé i velké. …
MASOPUST
Historie pití kávy od orientální rarity k českému „turkovi“
V přízemí Kopáčkova domu je volně přístupná výstava Muzea města Dobříše, která …
ANKETA
V Rožmitále hořel nakladač
Hasiči zasahovali v Rožmitále u nahlášeného požáru nakladače.
AKTUÁLNĚ
Klučenice se třesou dál. Po nočních otřesech přišel další během dne
Obyvatele Klučenic a okolních obcí probudil ve čtvrtek pozdě večer nečekaný otřes. …
AKTUÁLNĚ
Tankování v Příbrami: Nejdražší Natural 95 i naftu má MOL i OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 …
AKTUÁLNĚ
U Višňové narazilo auto do stromu, hasiči vyproštovali řidiče
Vážná dopravní nehoda se stala před 11. hodinou dopoledne v pátek 27. února u obce …
AKTUALIZOVÁNO
U Milína skončilo auto na střeše
V pátek 27. února ráno havarovalo osobní auto u Milína. Vůz skončil na střeše.
DOPRAVA




