Před začátkem školního roku hlásí školky naplnění svých kapacit
20. srpna 2020 (06:32)
foto: pribram.cz
Příbramské školky jsou kapacitně plně vytížené. Podle aktualizovaných informací před začátkem školního roku většina z nich musela odmítnout alespoň část uchazečů.
Blíží se konec prázdnin a s tím pro některé děti a rodiče nové povinnosti. Ti nejmladší už ve věku od dvou let nastupují do příbramských mateřských škol. Mnohé školky však z kapacitních důvodů nemohly zapsat všechny zájemce.
„Letošní zápis probíhal kvůli pandemii oproti předchozím letům déle. Došlo více přihlášek, než jsme měli volných míst, ale po vyjasnění duplicitních přihlášek se nakonec podařilo umístit všechny děti narozené do 31. prosince 2017 s trvalým pobytem v Příbrami,“ řekla ředitelka MŠ Školní Romana Plecitá. Škola odmítla pět dětí s pozdějším datem narození. Důvodem byla i změna v legislativě, kdy od 1. září 2020 platí, že za každé přijaté dítě mladší tří let se snižuje počet dětí ve třídě o dvě. „Až tyto děti dosáhnou věku tří let, můžeme přijmout další,“ dodala ředitelka.
V MŠ Rybička registrovali také větší zájem, než mohli uspokojit. „Přijali jsme zhruba polovinu přihlášených dětí, ovšem většina z odmítnutých našla místo v jiných příbramských školkách,“ uvedla ředitelka Lydie Fiřtová. MŠ Bratří Čapků odmítla – podle vyjádření své ředitelky Evy Kočendové – čtyři přihlášené děti. Do Alternativní mateřské školy se „nevešlo“ 15 zájemců. Přibližně dvacet žádostí zamítla také MŠ Kličkova vila.
Přes dvacet dětí se nedostalo ani do MŠ Jana Drdy. „V dalším školním roce bychom ale měli nabídnout mnohem více volných míst,“ informovala tamější ředitelka Jana Šille. Mateřinka pod Svatou Horou dostala 24 přihlášek. „Čtrnáct nových dětí jsme přijali a deset jich nastoupí do jiné mateřské školy,“ sdělila ředitelka Věra Pácová. Ředitelka MŠ Klubíčko Vladimíra Slavíková doplnila, že její školka musela z kapacitních důvodů odmítnou čtyři děti mladší tří let.
V Příbrami funguje třináct mateřských škol zřizovaných městem. Předškolní vzdělávání musí absolvovat každé dítě, které do začátku školního roku dovrší pěti let. Tato povinnost platí od školního roku 2017/2018.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Osečanka přinese koledy i vánoční pohodu na Zahrádku Kavárny v Koleji
Zahrádka kavárny v Koleji se rozezní vánočními koledami. Zahraje a zazpívá Osečanka …
2 tuny stříbra na Březových Horách
Na Březových Horách se chystá stříbrná jízda. Druhý ročník akce 2 tuny stříbra nabídne …
Kultura
Návštěva Hornického muzea Příbram i letos překročila 100 000 lidí
Hornické muzeum Příbram dosáhlo i v tomto roce významného návštěvnického milníku. V …
Novou D4 mezi Příbramí a Pískem využilo za první rok více než pět milionů řidičů
Novou dálnici D4 mezi Příbramí a Pískem využilo za první rok provozu více než pět …
Muže přimáčkl popelářský vůz na vrata, na místo letěl vrtulník
V úterý před 14. hodinou zasahovali záchranáři v obci Lhota u Příbramě. Popelářské …
Středočeský kraj má letos zatím 457 případů žloutenky A, za týden přibylo šest
Hygienici letos zatím ve Středočeském kraji evidují 457 případů žloutenky A, za týden …
Vánoce v příbramském divadle: příběh, do kterého vstoupili malí i velcí
Příbramské divadlo se několikrát do roka otevírá dětem – na Velikonoce, při akcích …
FOTOGALERIE
Chodci v ohrožení: Stačí chvilka nepozornosti a následky mohou být fatální
Policie se v těchto dnech zaměřuje na bezpečnost zranitelných účastníků silničního …
Sníh do Vánoc? Meteorologové krotí očekávání
Vyhlídky na Vánoce na sněhu jsou podle předpovědních modelů zatím velmi slabé, a to …
Zlaté oblouky zamířily do stříbrné Příbrami. McDonald’s doplňuje fastfoodovou mapu regionu
Příbram se dočkala otevření první restaurace McDonald’s v okrese. Nový podnik v …




