19. 1. svátek má Doubravka
Pošta od ledna zdraží, konkurence ji dohání

25. prosince 2019   (19:46)
Pošta od ledna zdraží, konkurence ji dohání

Díky rivalitě více doručovacích firem nebyly před Vánoci tak velké prodlevy a potíže při doručení balíčků.


Prakticky každý z nás, kdo objednával vánoční dárky přes internet, musel využít služby některého z přepravců. Největší podíl na trhu má stále Česká pošta, které ale začíná šlapat na paty Zásilkovna. Jen pro představu, zatímco pošta zvládla doručit během pondělí 16. prosince 450 tisíc zásilek, Zásilkovna, která je na trhu teprve krátce, hlásí jen o 70 tisíc balíčků za stejný den méně.

Podobná je již i výdejní síť. Česká pošta má sice 3200 poboček, Zásilkovna zatím jen 2700, ale minimálně ve velkých městech je poboček Zásilkovny více. Ta navíc staví své benefity na mobilní aplikaci, přes kterou odeslání zásilky připravíte a zaplatíte, na pobočce pak stačí říct jen několikamístný kód. Pošta ale dokáže přepravit i nadměrné zásilky a nabízí více doplňkových služeb. Některé z nich jako doručování na adresu ale plánuje rozšířit právě i Zásilkovna, která je pro klienty především levnější.

Nejen díky této konkurenci byla Česká pošta minulý rok ve ztrátě zhruba jedné miliardy korun. Na tento nepříznivý trend tak od nového roku reaguje zdražením některých základních služeb. O tři koruny více dáme za poslání doporučených a cenných psaní nebo poštovní poukázky A a C. Nově také bude možné připlatit za rychlejší doručování dopisu, který by měl být dodán druhý den od odeslání.

Vedení pošty připravilo plán, díky kterému by se měla do roku 2021 dostat do zisku v řádech desítek milionů. Pomoci tomu má i snížení počtu pracovníků z 30 na 23 tisíc. Během zhruba šesti let by je měly nahradit moderní technologie.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: Jakub PečenkaDalší články

Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Po dlouhých 18 letech od schválení územního plánu města Příbrami, kde byla trasa obchvatu zanesena a schválena, byl udělán důležitý krok pro jeho realizaci. 19. ledna 2020   (19:47) Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Součástí skleníku je i moderní přírodovědná učebna s mikroskopy a binokulárními lupami 19. ledna 2020   (15:50) Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům V rámci rekonstrukce hlediště dojde k instalaci speciální zvukové smyčky pro nedoslýchavé 19. ledna 2020   (12:26) Blíží se konec platnosti dálničních známek Blíží se konec platnosti dálničních známek Platnost loňských dálničních známek k poslednímu lednovému dni končí. Od roku 2021 budou už jen elektronické 19. ledna 2020   (09:23) Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Spravovat ho budou Sportovní zařízení města ve spolupráci s Městským kulturním centrem. 19. ledna 2020   (06:56) Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Renovace hlubošského zámku, který byl v roce 1958 prohlášen za kulturní památku, se prodraží o 50 milionů korun 18. ledna 2020   (19:31) Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Každodenně se setkáváme s případy, kdy jsou povětšinou naši senioři zlákáni, oklamáni a okradeni takzvanými „šmejdy“. V Příbrami bude o této problematice přednášet Zbyněk Prousek. 18. ledna 2020   (17:16) Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Díky rychlému zásahu městských strážníků nestačil nic odcizit. 18. ledna 2020   (14:23) Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů V jedinečný svět fantazie a hry se Galerie Františka Drtikola promění v neděli 19. ledna při slavnostní vernisáži 18. ledna 2020   (13:10) Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Hygienici zaznamenali raketový vzestup chřipky 18. ledna 2020   (10:09)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz