1. 4. svátek má Hugo




Posledního března přijeďte za zvířátky!

6. března 2019   (18:01)
Posledního března přijeďte za zvířátky!

Areál Ochrany fauny ČR otevře po zimní pauze opět brány veřejnosti 31. března. Přijeďte poslední březnovou neděli strávit v přírodě a zároveň oslavit Mezinárodní den ptactva.


Ochrana fauny ČR pečuje o zraněná zvířata a osiřelá mláďata již více než dvacet let. Od roku 2012 se s její prací můžete setkat přímo v centru dění – v záchranné stanici volně žijících živočichů v Hrachově u Sedlčan.

V každou celou hodinu se budou moci návštěvníci seznámit s obyvateli zdejší expozice volně žijících živočichů a dozvědět se z úst lektora spoustu zajímavostí z jejich života. Milovníky přírody jistě uchvátí pohled na majestátné orly, zblízka si prohlédnou také například sovy a čápy, ze savců zaujmou hravé lišky, veverky nebo srnka Mína a mnoho dalších. Rybáři se pokochají expozicí sladkovodních ryb. Pro děti bude připravena zábavná naučná stezka „Mávnutí křídel“. Jako již tradičně si budete moci vyzkoušet také stloukání ptačí budky nebo jen posedět u kávy a pokochat se nově instalovanou výstavou knih a litografií „Ptáci v ilustracích“, zatímco vaše ratolesti zabaví interaktivní hrací prvky, které jsou trvalou součástí areálu. K dispozici je také přilehlé hřiště.

Otevřeno bude od 10 do 16 hodin. Dále pak můžete navštívit Ochranu fauny kdykoli až do konce měsíce září. Prohlídky probíhají každou celou hodinu, větší skupiny je lépe ohlásit předem.
Ochrana fauny ČR pečuje o zraněná zvířata a …



Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Jitka Kocíková
autor: top








Další články

Divočáci v Příbrami už lezou do zahrad. Město chystá odchyt a převzetí honitby Divočáci v Příbrami už lezou do zahrad. Město chystá odchyt a převzetí honitby Divočáci se v posledních týdnech stále častěji objevují v okrajových částech Příbrami … AKTUÁLNĚ Zítra to vypukne: Jiráskovy sady se uzavřou kvůli výměně vodovodu a kanalizace Zítra to vypukne: Jiráskovy sady se uzavřou kvůli výměně vodovodu a kanalizace Příbram čeká dopravně velmi nepříjemný duben. Od 1. dubna se kvůli výměně vodovodu a … DOPRAVA V křižovatce na Skalce se střetly dva osobáky V křižovatce na Skalce se střetly dva osobáky Na silnici I/18 u obce Drásov se v úterý 31. března po 15. hodině srazily dva osobní … DOPRAVA Příbram zapojí vězně do údržby města. Do ulic vyjdou už letos Příbram zapojí vězně do údržby města. Do ulic vyjdou už letos Město Příbram navazuje spolupráci s příbramskou věznicí a letos poprvé zapojí vězně do … AKTUÁLNĚ MUDr. Bartášek: Laparoskopie a robotická chirurgie mění pravidla hry MUDr. Bartášek: Laparoskopie a robotická chirurgie mění pravidla hry Moderní medicína jde neustále kupředu a chirurgické zákroky dnes už zdaleka … ROZHOVOR Na silnici I/18 se tvořily kolony kvůli srážce tří vozidel Na silnici I/18 se tvořily kolony kvůli srážce tří vozidel V úterý dopoledne se stala nehoda také na silnici I/18 v Příbrami. AKTUÁLNĚ Dvě nehody během dvou hodin: Dítě skončilo v nemocnici, druhá bouračka bez zranění Dvě nehody během dvou hodin: Dítě skončilo v nemocnici, druhá bouračka bez zranění Rušné ráno zažily v úterý 31. března záchranné složky na Příbramsku. Během necelých … AKTUÁLNĚ Konec džungle u kulturáku. Jalovce mizí, místo čeká velká proměna Konec džungle u kulturáku. Jalovce mizí, místo čeká velká proměna Před kulturním domem, který je centrem příbramského společenského života – od plesů … VIDEO Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami Na Škaredou středu 1. dubna se v Příbrami uskuteční přednáška, která nabídne odborný i … NEPŘEHLÉDNĚTE
Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti Od pondělí 30. března do neděle 5. dubna bude policie měřit rychlost na několika … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz