Policie si slavnostně převzala přes 500 vozů Škoda Superb a Kodiaq
22. července 2021 (16:53)
foto: Policie ČR
Všechny nové vozy jsou polepené v barvách policie. Nemají žádné úpravy nad rámec sériově vyráběných vozidel a budou osazeny majáky na střechu nebo přípravou pro radiostanici, vozí také speciální policejní vybavení, například zbraně, zastavovací pásy nebo defibrilátor.
Česká policie si od automobilky Škoda Auto převezme 500 vozů SUV Škoda Kodiaq a 38 vozidel Škoda Superb v provedení kombi. První část automobilů si zástupci policie převzali v Mladé Boleslavi dnes. Nové vozy obmění starý vozový park. Superby budou sloužit na dálničních odděleních.
"Automobily v policejních službách musejí snášet mimořádnou zátěž zejména s ohledem na extrémně náročně provozní podmínky a vysoké nájezdy kilometrů, přitom je bezpodmínečně nutné, aby za všech okolností spolehlivě fungovaly," řekl vedoucí českého zastoupení Škody Auto Jiří Maláček.
Všechny nové vozy jsou polepené v barvách policie. Nemají žádné úpravy nad rámec sériově vyráběných vozidel a budou osazeny majáky na střechu nebo přípravou pro radiostanici, vozí také speciální policejní vybavení, například zbraně, zastavovací pásy nebo defibrilátor. Všechny vozy Kodiaq jsou poháněny zážehovým motorem 2,0 TSI o výkonu 140 kW v kombinaci se sedmistupňovou převodovkou DSG a vycházejí z výbavového stupně Ambition. Auta mají pohon všech kol, který se uplatní zejména při zásazích v zimě nebo v obtížně dosažitelných místech mimo zpevněné komunikace.
Superby pohání také dvoulitrový benzinový agregát, ale o výkonu 206 kW ve standardní kombinaci s převodovkou DSG a pohonem všech kol. Všechny vozy budou vybaveny adaptivním podvozkem. Tato vozidla dosahují maximální rychlosti 250 km/h a z nuly na 100 km/h zrychlí během 5,8 vteřiny.
foto: Policie ČR
Na rozdíl od předchozích policejních vozů Superb, které měly civilní design, jsou nové superby polepené v designu policie. Kromě běžné policejní techniky, jako jsou majáky či radiostanice, budou osazeny vysokovýkonným kamerovým systémem na čtení registračních značek vpředu i vzadu jedoucích vozidel. Umožní to okamžitou kontrolu uhrazení dálničního poplatků.
"Věřím, že nejen policisté, ale i veřejnost ocení další modernizaci našeho vozového parku, která není v letošním roce poslední. Jako velmi důležitý přínos vnímám také to, že policisté s každým novým služebním dopravním prostředkem jezdí ve stále bezpečnějších a účelnějších vozech," uvedl policejní prezident Jan Švejdar.
Mladoboleslavská automobilka je dlouholetým dodavatelem vozů pro tuzemské bezpečnostní síly. Od roku 1993 bylo českým policistům a ministerstvu vnitra předáno více než 20.000 automobilů značky Škoda nejrůznějších modelů a specifikací –ať již speciálně upravených podle požadavků policejních sborů nebo v sériovém provedení.
foto: Policie ČR
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek
Možná jste si toho všimli na sociálních sítích, v podcastech o zdraví nebo u známých: …
ZAJÍMAVOSTI
Přípravné práce zahájeny. Vnitroblok v Riegrově ulici se změní
V polovině dubna budou zahájeny stavební práce ve vnitrobloku v Riegrově ulici, který …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí
Je Příbram bezpečným městem? Na tuto otázku odpovídali naši čtenáři v nedávné anketě – …
NÁZOR
Blechy, prádlo a zákaz práce: Velikonoční týden má temnější tradice, než čekáte.
Velikonoce jsou svátky vajec, jara a nových začátků.
Ať už je vnímáme duchovně, …
VELIKONOCE
Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali
Česká lékárnická komora upozorňuje, že klíšťata se v Česku probouzejí už s prvními …
PŘÍRODA
Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami
Policie České republiky z Územního odboru Příbram se i letos zapojila do preventivního …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent
Blížící se Velikonoce přinesou tradiční nákupní horečku, letos ale budou vejce dražší …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března
Letos nás čeká změna času o den dříve, než v loňském roce. V noci ze soboty 28. na …
ZMĚNA ČASU
Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou.
Parkoviště pod Svatou Horou patří k větším parkovacím plochám v dosahu centra …
FOTOGALERIE
Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2
Volejbalisté VK Trox Příbram nestačili na domácí palubovce na tým VK Karlovarsko a po …
SPORT




