16. 9. svátek má Ludmila

Podle statistik se do okresu Příbram lidé příliš nehrnou

12. září 2019   (06:02)
Podle statistik se do okresu Příbram lidé příliš nehrnou

Za poslední půlrok se do Příbrami přistěhovalo pouhých 208 lidí. Hůře už je na tom pouze okres Rakovník


Český statistický úřad zveřejnil předběžné údaje o vývoji počtu obyvatel ve středočeských okresech za letošní první pololetí. Podle této statistiky přibylo ve Středočeském kraji za první půlrok 2019 nejvíce lidí v porovnání s ostatními regiony v republice. Jak si z demografického hlediska vede Příbram?

V porovnání s ostatními okresy Středočeského kraje zaznamenala Příbram za poslední půlrok druhý nejnižší přírůstek obyvatel. Přibylo pouhých 140 osob. Hůře už je na tom pouze okres Rakovník, kde se dokonce počet obyvatel během sledovaného období celkově snížil. Celkový přírůstek obyvatel bere v úvahu jak počet přistěhovalých osob, tak jejich přirozený přírůstek (rozdíl mezi počtem narozených a zemřelých obyvatel).

Za poslední půlrok v okrese Příbram více lidí zemřelo, než se narodilo. Konkrétně zemřelo o 68 osob více, než se ve sledovaném období narodilo dětí.

Během prvního pololetí tohoto roku se do okresu Příbram přistěhovalo 208 lidí. I v tomto ohledu se Příbram umístila až téměř na konci tabulky. Hůře už je na tom opět pouze okres Rakovník.

Naopak relativně dobře je na tom Příbram co do počtu narozených dětí. Za poslední půlrok se tu narodilo celkem 604 dětí. Když pomineme okresy v těsném sousedství hlavního města, které dlouhodobě zaznamenávají nejvyšší přírůstky obyvatel, se více dětí než v našem okrese narodilo už jen v Kladně a v Mladé Boleslavi.

Český statistický úřad zveřejnil předběžné …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir, top, foto pixabayDalší články

Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Z údajů České statistického úřadu vyplývá, že v posledních letech rozvodovost v Česku klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17) Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Pátek třináctého byl ve znamení Dne požární bezpečnosti. Projeli jsme s hasiči příbramská sídliště. 14. září 2019   (17:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz