19. 11. svátek má Alžběta

Podle statistik se do okresu Příbram lidé příliš nehrnou

12. září 2019   (06:02)
Podle statistik se do okresu Příbram lidé příliš nehrnou

Za poslední půlrok se do Příbrami přistěhovalo pouhých 208 lidí. Hůře už je na tom pouze okres Rakovník


Český statistický úřad zveřejnil předběžné údaje o vývoji počtu obyvatel ve středočeských okresech za letošní první pololetí. Podle této statistiky přibylo ve Středočeském kraji za první půlrok 2019 nejvíce lidí v porovnání s ostatními regiony v republice. Jak si z demografického hlediska vede Příbram?

V porovnání s ostatními okresy Středočeského kraje zaznamenala Příbram za poslední půlrok druhý nejnižší přírůstek obyvatel. Přibylo pouhých 140 osob. Hůře už je na tom pouze okres Rakovník, kde se dokonce počet obyvatel během sledovaného období celkově snížil. Celkový přírůstek obyvatel bere v úvahu jak počet přistěhovalých osob, tak jejich přirozený přírůstek (rozdíl mezi počtem narozených a zemřelých obyvatel).

Za poslední půlrok v okrese Příbram více lidí zemřelo, než se narodilo. Konkrétně zemřelo o 68 osob více, než se ve sledovaném období narodilo dětí.

Během prvního pololetí tohoto roku se do okresu Příbram přistěhovalo 208 lidí. I v tomto ohledu se Příbram umístila až téměř na konci tabulky. Hůře už je na tom opět pouze okres Rakovník.

Naopak relativně dobře je na tom Příbram co do počtu narozených dětí. Za poslední půlrok se tu narodilo celkem 604 dětí. Když pomineme okresy v těsném sousedství hlavního města, které dlouhodobě zaznamenávají nejvyšší přírůstky obyvatel, se více dětí než v našem okrese narodilo už jen v Kladně a v Mladé Boleslavi.

Český statistický úřad zveřejnil předběžné …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir, top, foto pixabayDalší články

Železné neděle vystřídaly černé skládky Železné neděle vystřídaly černé skládky Z dob před rokem 1989 si určitě mnozí ze starší generace vzpomenou na takzvané železné neděle, kdy se cokoli, co dosloužilo a obsahovalo alespoň trochu železa, vyneslo před dům nebo někam na náves, odkud se pak hromadně sváželo. 18. listopadu 2019   (21:03) Pavel Nový: Spal jsem tři a půl měsíce, mám naspáno do foroty Pavel Nový: Spal jsem tři a půl měsíce, mám naspáno do foroty Herec Pavel Nový v roce 2007 onemocněl a ochrnul, tři a půl měsíce byl v kómatu. Vše rozcvičil a vrátil se do divadla. Za roli ve filmu Bába z ledu získal ocenění Český lev 18. listopadu 2019   (17:45) Hygienici varují: V souvislosti s chřipkou v České republice umírá průměrně 1500 osob za rok Hygienici varují: V souvislosti s chřipkou v České republice umírá průměrně 1500 osob za rok Onemocnění chřipkou může způsobit vážné zdravotní komplikace i u zcela nerizikových pacientů 18. listopadu 2019   (15:04) Muzeum zlata v Novém Kníně nabídne výstavu regionálních betlémů Muzeum zlata v Novém Kníně nabídne výstavu regionálních betlémů K vidění budou regionální betlémy nejrůznějších provedení. 18. listopadu 2019   (12:37) Namol opilá řidička najela s Yarisem na svodidla, nadýchala tři promile Namol opilá řidička najela s Yarisem na svodidla, nadýchala tři promile Na silnici mezi Tochovicemi a Horčápskem byla doprava řízena kyvadlově. 18. listopadu 2019   (09:37) Pochod svobody prošel přes Příbram Pochod svobody prošel přes Příbram Příběhy politických vězňů si připomněli návštěvníci nejen z Příbramska, ale i z Březnice nebo Prahy. Zazněly také autentické příběhy politických vězňů. 18. listopadu 2019   (09:21) V Dobříši se protestovalo proti drezuře zvířat v cirkusech V Dobříši se protestovalo proti drezuře zvířat v cirkusech Protestní akci uspořádala jedna z obyvatelek Dobříše, svůj nesouhlas se zvířaty v cirkusech přišlo vyjádřit osm lidí 18. listopadu 2019   (06:06) Heřmánek, zázvor nebo šalvěj. I bylinky pomáhají při nachlazení Heřmánek, zázvor nebo šalvěj. I bylinky pomáhají při nachlazení V podzimním období náš imunitní systém snadno podléhá různým virózám, chřipkám nebo i jen obyčejnému nachlazení. Jak se proti nim bránit? 17. listopadu 2019   (17:45) Bojíte se AIDS? Nechte se anonymně a zdarma otestovat Bojíte se AIDS? Nechte se anonymně a zdarma otestovat Bezplatné a anonymní testování se v Příbrami uskuteční na konci listopadu. 17. listopadu 2019   (15:07) Mléko v sáčku a máslo, které nešlo namazat. Vzpomínáte na jídlo před revolucí? Mléko v sáčku a máslo, které nešlo namazat. Vzpomínáte na jídlo před revolucí? Přestože odborníci tvrdí, že před sametovou revolucí nebyly potraviny kvalitnější než dnes, mnozí nedají na tehdejší produkty dopustit 17. listopadu 2019   (11:58)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz