9. 5. svátek má Ctibor

Po rekordně teplé neděli nás čeká další slunečný den a až 23 stupňů

17. října 2022   (08:30)
Po rekordně teplé neděli nás čeká další slunečný den a až 23 stupňů
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Od úterý se obloha zatáhne, mělo by být zataženo s deštěm nebo přeháňkami a teplotami do 20 stupňů Celsia. Ve středu bude pokles teplot pokračovat.


Po rekordně teplé neděli čeká Česko další slunečný den, teploty by měly vystoupat až na 23 stupňů Celsia. Informoval o tom dnes na twitteru Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V úterý začne pršet a od poloviny týdne se postupně ochladí.

"Příliv teplého vzduchu od jihozápadu na naše území po okraji tlakové výše nad východní Evropou bude vrcholit," uvedl v dnešní předpovědi web ČHMÚ.
Od úterý se obloha zatáhne, mělo by být zataženo s deštěm nebo přeháňkami a teplotami do 20 stupňů Celsia. Ve středu bude pokles teplot pokračovat. Denní maxima nepřekročí 15 stupňů, ke konci pracovního týdne bude polojasno a 13 stupňů Celsia. O víkendu se mírně oteplí, ale bude zase pršet.
V neděli byly rekordy pro 16. října překročeny na 20 meteorologických stanicích ze zhruba 160 meteorologických stanic, které jsou v provozu alespoň 30 let. "Ve Strakonicích se teplota vzduchu dostala na rovných 25 stupňů Celsia, můžeme tedy říci, že na této stanici zaznamenali letní den," uvedl dnes ČHMÚ.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Počet výjezdů dál roste. Středočeský kraj bude obnovovat vozový park nákupem nových sanitek Počet výjezdů dál roste. Středočeský kraj bude obnovovat vozový park nákupem nových sanitek Středočeští krajští radní odsouhlasili nákup 40 sanitek pro záchrannou službu v letech … ZDRAVOTNICTVÍ Ředitelka ZŠ, Příbram VII, 28. října 1 Renata Nováková: „Naší prioritou je bezpečné a zdravé prostředí pro děti“ Ředitelka ZŠ, Příbram VII, 28. října 1 Renata Nováková: „Naší prioritou je bezpečné a zdravé prostředí pro děti“ Jak vypadá škola, která staví na uměleckém zaměření a zároveň klade důraz na výkon i … ROZHOVOR Bobři v Brdech pokračují v díle. Vytvořili krajinu plnou tůní a života Bobři v Brdech pokračují v díle. Vytvořili krajinu plnou tůní a života Brdské bobry si už každý bude navždy spojovat s tím, jak přehradili Klabavu pod … POZNÁVÁME BRDY Pietní akt u Slivice připomene poslední bitvu druhé světové války v Evropě Pietní akt u Slivice připomene poslední bitvu druhé světové války v Evropě U Památníku Vítězství na Slivici se v neděli 10. května uskuteční pietní akt věnovaný … HISTORIE Výjimečná příležitost: Reprezentativní obchodní prostor 200 m² přímo na náměstí v Příbrami Výjimečná příležitost: Reprezentativní obchodní prostor 200 m² přímo na náměstí v Příbrami V samotném centru Příbrami se nově nabízí k pronájmu atraktivní prostor o velikosti … PR Užitková vozidla na D4 přecházejí na ekologické biopalivo. Emise klesnou až o 75 procent Užitková vozidla na D4 přecházejí na ekologické biopalivo. Emise klesnou až o 75 procent Údržba nové dálnice D4 míří k výrazně ekologičtějšímu provozu. Společnost Via Salis … DOPRAVA Tipy na víkend: Vyzkoušejte si práci architekta, přivítejte jaro nebo zajděte na koncert! Tipy na víkend: Vyzkoušejte si práci architekta, přivítejte jaro nebo zajděte na koncert! Tento víkend bude v Galerii Františka Drtikola připraven zajímavý program pro malé i … AKTUÁLNĚ Rožmitálská Družina zámku Růže láká na šerm i vystoupení pro královnu Johanku Rožmitálská Družina zámku Růže láká na šerm i vystoupení pro královnu Johanku Šermířské skupiny zažívají v Česku rostoucí zájem – nejen jako forma historické … NEPŘEHLÉDNĚTE Hotel Belveder čekají změny. Novým ředitelem se stává Tomáš Bezouška Hotel Belveder čekají změny. Novým ředitelem se stává Tomáš Bezouška Hotel Belveder, jedna z tradičních ubytovacích kapacit v Příbrami, prochází v … NEPŘEHLÉDNĚTE
Jen pět procent lidí má šanci potkat ideálního partnera, ukazuje studie Jen pět procent lidí má šanci potkat ideálního partnera, ukazuje studie Naše volba partnera není náhoda. O tom, kdo nás přitáhne a koho vůbec pustíme blíž, … LIFESTYLE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz