14. 10. svátek má Agáta

Po Příbrami nyní jezdí zhruba 260 forenzně označených dopravních prostředků

23. července 2019   (17:22)
Po Příbrami nyní jezdí zhruba 260 forenzně označených dopravních prostředků

Projekt spustila rada města Příbrami v říjnu loňského roku, dobříšští radní forenzní značení pro tento rok neschválili


V říjnu minulého roku připravilo město Příbram pro občany novinku v oblasti ochrany majetku. Jedná se o forenzní identifikační značení prostřednictvím syntetické DNA. Projekt se u občanů setkal s kladným ohlasem. Doposud bylo tímto způsobem označeno zhruba 260 předmětů.

„K forenznímu označení je potřeba s sebou přinést doklad o pořízení předmětu, občanský průkaz a dotyčný předmět. Aby bylo možné značení provést, musí být předmět v čistém stavu,“ uvádí Mgr. Luboš Řezáč, zástupce velitele Městské policie Příbram.

Značení kol pomocí syntetické DNA na služebně Městské policie Příbram stále probíhá. Objednat se můžete na telefonním čísle +420 731 605 704. Označení jednoho předmětu trvá zhruba 30 minut a provádí se zdarma. Označit je možné všechny typy jízdních kol, elektrokol, koloběžek a ostatních dopravních prostředků poháněných lidskou silou.

„Jsme rádi, že se lidé do projektu hlásí. Čím více registrovaných předmětů bude, tím dává projekt větší smysl,“ dodává Luboš Řezáč.

Značení majetku syntetickou DNA usnadňuje především jeho pozdější identifikaci. Metoda je založena na mikrotečkách, které jsou přeneseny na vaše jízdní kolo, elektrokolo nebo třeba mechanický či elektrický vozík. Zároveň je předmět označen samolepkou, která případného pachatele krádeže upozorňuje, že je označen.

Město Dobříš zjišťovalo zájem občanů o forenzní značení formou anonymního dotazníku. "Dotazník vyplnilo 62 osob a 48 dotázaných bylo pro forenzní označení. Rada města však naši žádost pro tento rok neschválila. V září, při dalším jednání zastupitelstva, podáme žádost znovu," uvádí Bc. Václav Svoboda, strážník Městské policie Dobříš.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16) Smetanka lékařská: Bylinka na rakovinu, která roste všude Smetanka lékařská: Bylinka na rakovinu, která roste všude Nyní je vhodná doba pro sběr pampeliškového kořene 13. října 2019   (19:01) Huť Barbora se pravděpodobně dostaví z Norských fondů Huť Barbora se pravděpodobně dostaví z Norských fondů Na huť se přijeli podívat odborníci z Norska. „Když viděli, že se na Příbramsku o technické památky umíme postarat, dali našemu projektu zelenou,“ uvedl RSDr. Josef Hála 13. října 2019   (15:28) V Novém rybníce plavalo zhruba 7 metráků lína obecného V Novém rybníce plavalo zhruba 7 metráků lína obecného Z dvaceti nasazených kaprů jich zbyla zhruba polovina 13. října 2019   (11:40) Rostou. Sezona houbaření není u konce, lidé stále nosí plné koše Rostou. Sezona houbaření není u konce, lidé stále nosí plné koše Houby stále rostou ve velkém, a pokud nepřijdou v příštích dnech mrazivá rána, můžeme se ještě těšit na plné košíky. 13. října 2019   (08:33) Opětovné zavedení střeleb z minometů zachrání brdská vřesoviště Opětovné zavedení střeleb z minometů zachrání brdská vřesoviště Střelby z minometů podpořila i Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky. Současný způsob užívání posádkového cvičiště neumožňuje dostatečné narušení povrchu pro zachování vřesoviště 13. října 2019   (06:45) V Příbrami teklo víno proudem V Příbrami teklo víno proudem Organizátoři Vinného koštu o přeložení akce na jiný termín neuvažovali. 12. října 2019   (19:58) Dopravní nehoda uzavřela dálnici D4, jedno z vozidel skončilo na střeše Dopravní nehoda uzavřela dálnici D4, jedno z vozidel skončilo na střeše V místě se tvořily několikakilometrové kolony 12. října 2019   (17:43) Hasiči se museli slaňovat ke zraněnému horolezci Hasiči se museli slaňovat ke zraněnému horolezci Adrenalinový zážitek má za sebou skupina horolezců 12. října 2019   (15:32) Zfetovaný řidič pod vlivem pervitinu při zběsilé jízdě naboural do několika aut. Nakonec atakoval vůz městské policie Zfetovaný řidič pod vlivem pervitinu při zběsilé jízdě naboural do několika aut. Nakonec atakoval vůz městské policie Policejní akce skončila v objektu příbramského „Křižáku.“ 12. října 2019   (11:58) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz