24. 8. svátek má Bartoloměj

Po Příbrami nyní jezdí zhruba 260 forenzně označených dopravních prostředků

23. července 2019   (17:22)
Po Příbrami nyní jezdí zhruba 260 forenzně označených dopravních prostředků

Projekt spustila rada města Příbrami v říjnu loňského roku, dobříšští radní forenzní značení pro tento rok neschválili


V říjnu minulého roku připravilo město Příbram pro občany novinku v oblasti ochrany majetku. Jedná se o forenzní identifikační značení prostřednictvím syntetické DNA. Projekt se u občanů setkal s kladným ohlasem. Doposud bylo tímto způsobem označeno zhruba 260 předmětů.

„K forenznímu označení je potřeba s sebou přinést doklad o pořízení předmětu, občanský průkaz a dotyčný předmět. Aby bylo možné značení provést, musí být předmět v čistém stavu,“ uvádí Mgr. Luboš Řezáč, zástupce velitele Městské policie Příbram.

Značení kol pomocí syntetické DNA na služebně Městské policie Příbram stále probíhá. Objednat se můžete na telefonním čísle +420 731 605 704. Označení jednoho předmětu trvá zhruba 30 minut a provádí se zdarma. Označit je možné všechny typy jízdních kol, elektrokol, koloběžek a ostatních dopravních prostředků poháněných lidskou silou.

„Jsme rádi, že se lidé do projektu hlásí. Čím více registrovaných předmětů bude, tím dává projekt větší smysl,“ dodává Luboš Řezáč.

Značení majetku syntetickou DNA usnadňuje především jeho pozdější identifikaci. Metoda je založena na mikrotečkách, které jsou přeneseny na vaše jízdní kolo, elektrokolo nebo třeba mechanický či elektrický vozík. Zároveň je předmět označen samolepkou, která případného pachatele krádeže upozorňuje, že je označen.

Město Dobříš zjišťovalo zájem občanů o forenzní značení formou anonymního dotazníku. "Dotazník vyplnilo 62 osob a 48 dotázaných bylo pro forenzní označení. Rada města však naši žádost pro tento rok neschválila. V září, při dalším jednání zastupitelstva, podáme žádost znovu," uvádí Bc. Václav Svoboda, strážník Městské policie Dobříš.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz