10. 8. svátek má Vavřinec
Po Příbrami nyní jezdí zhruba 260 forenzně označených dopravních prostředků

23. července 2019   (17:22)
Po Příbrami nyní jezdí zhruba 260 forenzně označených dopravních prostředků

Projekt spustila rada města Příbrami v říjnu loňského roku, dobříšští radní forenzní značení pro tento rok neschváliliV říjnu minulého roku připravilo město Příbram pro občany novinku v oblasti ochrany majetku. Jedná se o forenzní identifikační značení prostřednictvím syntetické DNA. Projekt se u občanů setkal s kladným ohlasem. Doposud bylo tímto způsobem označeno zhruba 260 předmětů.

„K forenznímu označení je potřeba s sebou přinést doklad o pořízení předmětu, občanský průkaz a dotyčný předmět. Aby bylo možné značení provést, musí být předmět v čistém stavu,“ uvádí Mgr. Luboš Řezáč, zástupce velitele Městské policie Příbram.

Značení kol pomocí syntetické DNA na služebně Městské policie Příbram stále probíhá. Objednat se můžete na telefonním čísle +420 731 605 704. Označení jednoho předmětu trvá zhruba 30 minut a provádí se zdarma. Označit je možné všechny typy jízdních kol, elektrokol, koloběžek a ostatních dopravních prostředků poháněných lidskou silou.

„Jsme rádi, že se lidé do projektu hlásí. Čím více registrovaných předmětů bude, tím dává projekt větší smysl,“ dodává Luboš Řezáč.

Značení majetku syntetickou DNA usnadňuje především jeho pozdější identifikaci. Metoda je založena na mikrotečkách, které jsou přeneseny na vaše jízdní kolo, elektrokolo nebo třeba mechanický či elektrický vozík. Zároveň je předmět označen samolepkou, která případného pachatele krádeže upozorňuje, že je označen.

Město Dobříš zjišťovalo zájem občanů o forenzní značení formou anonymního dotazníku. "Dotazník vyplnilo 62 osob a 48 dotázaných bylo pro forenzní označení. Rada města však naši žádost pro tento rok neschválila. V září, při dalším jednání zastupitelstva, podáme žádost znovu," uvádí Bc. Václav Svoboda, strážník Městské policie Dobříš.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir

Další články

Po čtyřech letech Junior otevře 4. září. Program je do konce roku nabitý Po čtyřech letech Junior otevře 4. září. Program je do konce roku nabitý Legendární příbramský hudební klub byl zavřený čtyři roky. Rekonstruovanou scénu pokřtí v září příbramské kapely Origami, Roofers a GymBand Příbram. Těšit se můžeme také na koncerty E!E, The Atavists, přednášku o cestě Kanadou nebo comedy show. Vrací se i tradiční oldies a Dj Ludjek. 10. srpna 2020   (06:02) Policie vyšetřuje rasistický článek o požáru v Bohumíně Policie vyšetřuje rasistický článek o požáru v Bohumíně Autor článku píše o zemřelých jako o "cikánech", "škodné" a "parazitech". 9. srpna 2020   (21:02) Nepřehlédněte Policisté stále pátrají po dvaačtyřicetiletém muži, který vyskočil u Radavy z člunu a nevyplaval Policisté stále pátrají po dvaačtyřicetiletém muži, který vyskočil u Radavy z člunu a nevyplaval U zvířete v zaparkovaném autě může dojít k přehřátí s fatálními důsledky U zvířete v zaparkovaném autě může dojít k přehřátí s fatálními důsledky I přes stále opakovaná varování uhyne každé léto několik zvířat, nejčastěji psů, která nechají nezodpovědní majitelé uzavřené v odstavených automobilech. Majitelé často argumentují tím, že pes byl ve vozidle jen chvíli. 9. srpna 2020   (13:39) Hygienici testují účastníky dobříšského tábora. Covid se zatím prokázal u dalších dvou osob Hygienici testují účastníky dobříšského tábora. Covid se zatím prokázal u dalších dvou osob Kvalita vody na Orlické a Slapské přehradě se zlepšila Kvalita vody na Orlické a Slapské přehradě se zlepšila Hygienici se v tomto týdnu zaměřili na kvalitu koupacích vod v místech, ve kterých v minulém týdnu došlo ke zhoršení. 9. srpna 2020   (07:21) Potápěči hledají u Radavy muže, který vyskočil z člunu a již se z vody nevynořil Potápěči hledají u Radavy muže, který vyskočil z člunu a již se z vody nevynořil K události došlo před šestnáctou hodinou asi padesát metrů od břehu. 8. srpna 2020   (17:29) Čtyři hasičské jednotky vyjížděly k nahlášenému požáru kotelny domova seniorů v Příbrami Čtyři hasičské jednotky vyjížděly k nahlášenému požáru kotelny domova seniorů v Příbrami Policisté Brodskou ulici v místě uzavřeli, byli připraveni uvolnit prostory pro případné využití výškové techniky. 8. srpna 2020   (16:57) Teploty v sobotu vystoupají přes 31 stupňů, tropy budou i v neděli Teploty v sobotu vystoupají přes 31 stupňů, tropy budou i v neděli Meteorologové doporučují omezit odpoledne zátěž a nenechávat děti a zvířata na přímém slunci, zvlášť v zaparkovaných autech. 8. srpna 2020   (13:34)
Horko příští týden zvolna ustoupí, ale teplo přetrvá do začátku školy Horko příští týden zvolna ustoupí, ale teplo přetrvá do začátku školy Příští týden budou maximální denní teploty zpočátku kolem tropických 30 stupňů Celsia a jen zvolna budou klesat. 8. srpna 2020   (10:27)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz