12. 12. svátek má Simona

Po Příbrami nyní jezdí zhruba 260 forenzně označených dopravních prostředků

23. července 2019   (17:22)
Po Příbrami nyní jezdí zhruba 260 forenzně označených dopravních prostředků

Projekt spustila rada města Příbrami v říjnu loňského roku, dobříšští radní forenzní značení pro tento rok neschválili


V říjnu minulého roku připravilo město Příbram pro občany novinku v oblasti ochrany majetku. Jedná se o forenzní identifikační značení prostřednictvím syntetické DNA. Projekt se u občanů setkal s kladným ohlasem. Doposud bylo tímto způsobem označeno zhruba 260 předmětů.

„K forenznímu označení je potřeba s sebou přinést doklad o pořízení předmětu, občanský průkaz a dotyčný předmět. Aby bylo možné značení provést, musí být předmět v čistém stavu,“ uvádí Mgr. Luboš Řezáč, zástupce velitele Městské policie Příbram.

Značení kol pomocí syntetické DNA na služebně Městské policie Příbram stále probíhá. Objednat se můžete na telefonním čísle +420 731 605 704. Označení jednoho předmětu trvá zhruba 30 minut a provádí se zdarma. Označit je možné všechny typy jízdních kol, elektrokol, koloběžek a ostatních dopravních prostředků poháněných lidskou silou.

„Jsme rádi, že se lidé do projektu hlásí. Čím více registrovaných předmětů bude, tím dává projekt větší smysl,“ dodává Luboš Řezáč.

Značení majetku syntetickou DNA usnadňuje především jeho pozdější identifikaci. Metoda je založena na mikrotečkách, které jsou přeneseny na vaše jízdní kolo, elektrokolo nebo třeba mechanický či elektrický vozík. Zároveň je předmět označen samolepkou, která případného pachatele krádeže upozorňuje, že je označen.

Město Dobříš zjišťovalo zájem občanů o forenzní značení formou anonymního dotazníku. "Dotazník vyplnilo 62 osob a 48 dotázaných bylo pro forenzní označení. Rada města však naši žádost pro tento rok neschválila. V září, při dalším jednání zastupitelstva, podáme žádost znovu," uvádí Bc. Václav Svoboda, strážník Městské policie Dobříš.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Vánoční jarmark zaplnil školu Vánoční jarmark zaplnil školu V úterý se v budově základní školy ve Školní ulici uskutečnil vánoční jarmark za veliké účasti rodičů. 11. prosince 2019   (19:01) Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Slavnostní dakarské pódium čeká na závodníky 4. ledna a o den později závod odstartuje 11. prosince 2019   (17:02) Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Příbramští policisté zintenzivňují kvůli zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti či plynulosti silničního provozu výkon služby. Zaměřovat se budou především na obchodní centra, parkoviště u nich a na místa, kde se soustřeďuje větší množství osob. 11. prosince 2019   (14:28) Výtvarná soutěž pro děti „Vánoce v Čechách a Ledru“ Výtvarná soutěž pro děti „Vánoce v Čechách a Ledru“ Nakreslete vánoční obrázek pro Ježíška a zapojte se do jedinečné mezinárodní soutěže 11. prosince 2019   (12:17) Na namrzlé vozovce nezvládl řízení, „zaparkoval“ v příkopu Na namrzlé vozovce nezvládl řízení, „zaparkoval“ v příkopu Ve voze cestovaly dvě osoby 11. prosince 2019   (09:57) Stavba Krčínovy cyklostezky je zahájena Stavba Krčínovy cyklostezky je zahájena Dne 9. prosince 2019 byla poklepem základního kamene zahájena významná a dlouho očekávaná stavba cyklostezky Sedlčany – Prčice, též zvané Krčínova cyklostezka. Rozsáhlá stavba, která spojí město Sedlčany a Sedlec – Prčice, bude zprovozněna koncem listopadu roku 2020. 11. prosince 2019   (08:41) Jan Konvalinka: Poznal jsem, že politika, bohužel i ta komunální, není mírumilovným a klidným prostředím Jan Konvalinka: Poznal jsem, že politika, bohužel i ta komunální, není mírumilovným a klidným prostředím „Až budete mít za sebou sto dní, tak se do vás pustíme,“ vyslechl starosta města od příbramského zastupitele krátce po svém zvolení. 11. prosince 2019   (06:06) Příbram má přes čtyřicet problémových lokalit. Žije zde zhruba tisíc lidí Příbram má přes čtyřicet problémových lokalit. Žije zde zhruba tisíc lidí Město chce podporovat sociálně vyloučené obyvatele při získávání a udržení si bydlení. Na projekt získalo dotaci převyšující čtyři miliony korun 10. prosince 2019   (18:27) Na Orlíku se podařilo zachránit odhadem až 10 tisíc škeblí Na Orlíku se podařilo zachránit odhadem až 10 tisíc škeblí Kromě škeblí říčních vydala vodní nádrž Orlík i škeble asijské, které zde nejsou původní 10. prosince 2019   (16:49) Policejní drony pomáhají v náročných podmínkách, kdy nelze použít klasickou techniku či vrtulníky Policejní drony pomáhají v náročných podmínkách, kdy nelze použít klasickou techniku či vrtulníky Zástupce vedoucího územního odboru Příbram plk. Ing. Ondřej Smotlacha vypráví o složitých začátcích i ambiciózních vizích 10. prosince 2019   (15:27)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz