Po bouřkách hasiči v Česku zasahovali u nejméně 946 případů
11. července 2024 (07:29)
Hasiči v Česku ve středu odpoledne a v noci na dnešek zasahovali u nejméně 946 případů souvisejících s bouřkami. Nejvíce takových výjezdů zaznamenali ve Středočeském, Jihočeském a Ústeckém kraji, uvedl dnes ráno Hasičský záchranný sbor ČR na sociální síti X. Spadlé stromy v noci na šesti místech zastavily vlaky, vyplývá z informací Správy železnic.
"Od včerejšího (středečního) odpoledne jsme zasahovali ve více než 946 případech v souvislosti se silnými bouřkami. Nejvíce technických pomocí evidujeme v krajích Středočeském, Jihočeském a Ústeckém," uvedli hasiči před 06:30. Ve středu k 22:00 hlásili 668 výjezdů v souvislosti s počasím.
Stromy v noci spadly na koleje v úsecích Květná - Polička a Moravská Třebová - Mladějov na Moravě v Pardubickém kraji, Dačice - Slavonice v Jihočeském kraji a Rožná - Nedvědice na pomezí Vysočiny a Jihomoravského kraje. Provoz se kvůli stromům na trati zastavil také v úsecích Jindřichov na Moravě - Hanušovice v Olomouckém kraji a Horní Cerekev - Dobrá Voda u Pelhřimova na Vysočině. Některé úseky už Správa železnic zprovoznila.
Bouřky ve středu v Česku vystřídaly vedra. Hasiči odstraňovali spadlé stromy a větve, na železnici spadlé stromy zastavily mimo jiné provoz na koridoru mezi Prahou a Pardubicemi. Přívalové srážky někde zvedly hladiny menších toků, Trhové Sviny na Českobudějovicku déšť podle hasičů "doslova spláchnul". Na Trutnovsku a Českobudějovicku hasiči evakuovali dětské tábory.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Třicetistupňové vedro v pátek vystřídají silné bouřky, budou na většině území ČR
•Za znásilnění se bude považovat nesouhlasný pohlavní styk
•Středočeský kraj poslal na Ukrajinu 12 autobusů
Další články
Na D4 mezi Mníškem a Dobříší začalo oplocování. Denně tudy projede 30 tisíc aut
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo práce na výstavbě nového oplocení podél dálnice …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sledujte středeční online jednání zastupitelstva. Řešit se bude odpadová strategie, prodeje pozemků i příspěvek pro hasiče
Zastupitelstvo města Příbram se dnes 25. února 2026 schází k únorovému jednání. V …
ON-LINE PŘENOS
Výstava žáků v Obecnici pomůže k nákupu výtvarných pomůcek!
Brdská příroda, její klid, barvy i jedinečná atmosféra se staly inspirací pro mladé …
U Krásné Hory hořela stodola, hasiči vyklízejí seno
Krátce po poledni ve středu 25. února byl nahlášen požár v obci Mokřice u Krásné …
Počet dětí se sebevražednými myšlenkami rychle roste, linka bezpečí hlásí rekordní nárůst
Linka bezpečí v posledních letech zaznamenává výrazný nárůst počtu dětí a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Rozhodčí Příbramska se připravují na novou fotbalovou sezónu
Fotbalová hřiště na Příbramsku se brzy znovu zaplní a přípravy na novou soutěžní …
SPORT
V Narysově se srazily dva osobáky, čtyři zranění účastníci nehody skončili v nemocnici
Nehoda se stala před osmou hodinou ráno na silnici v katastru obce Narysov. Podle …
AKTUALIZOVÁNO
Příbramský Senior Point slaví velké jubileum. Je jediný ve Středočeském kraji a největší v Česku
Jediná pobočka Senior Pointu ve Středočeském kraji je v Příbrami a slaví významné …
ROZHOVOR
Konec dešťů a příchod jara? Meteorologové hlásí na pátek až 17 °C!
Pořádně deštivý víkend a mokrý start týdne máme za sebou. Český hydrometeorologický …
Možná přijde i Karel Čapek. V Pivovaru Podlesí lákají na netradiční taneční večer
Milovníci tance, kvalitní literatury i výborného piva, zpozorněte! 21. ročník …
KULTURA





