16. 9. svátek má Ludmila

Petr Vácha: Je to takový souběh okolností, kdy jsem si říkal, že je na místě tohle rozhodnutí učinit

16. srpna 2019   (06:02)
Petr Vácha: Je to takový souběh okolností, kdy jsem si říkal, že je na místě tohle rozhodnutí učinit

Známe důvody odstoupení Petra Váchy z příbramského zastupitelstva


Bývalý předseda a někdejší volební lídr příbramské TOP 09 Petr Vácha rezignoval na mandát městského zastupitele. ČTK řekl, že už není členem TOP 09. Důvodem bylo to, že se neztotožňuje se současným celostátním vedením TOP 09.

Navíc se stěhuje z Příbrami. Zastupitelstvo by však opustil, i kdyby bydliště neměnil. V zastupitelstvu místo Váchy usedne první náhradník na kandidátce TOP 09 Jakub Hušek.

"Je to takový souběh okolností, kdy jsem si říkal, že je na místě tohle rozhodnutí učinit," uvedl Vácha. Poukázal na to, že už odešel z předsednictva příbramské TOP 09 a skončil i jako řadový člen strany. "Nebylo by dobré a bylo by neetické zůstávat zastupitelem, když jsem byl zvolen za tuhle stranu," dodal Vácha. Podle něj je lepší, když ho v zastupitelstvu nahradí někdo, kdo je členem TOP 09.

Psychoterapeut a bývalý městský radní Vácha doručil svou rezignaci na mandát zastupitele starostovi Janu Konvalinkovi (za ANO) na začátku srpna. "Odstoupení pana Petra Váchy mne upřímně mrzí. Důvodům, o kterých se pan kolega Vácha okrajově zmínil, rozumím a zcela je chápu," uvedl Konvalinka.

Vácha byl jedničkou kandidátky TOP 09 v roce 2014. V posledních volbách byl lídrem Václav Švenda a Vácha kandidoval z pátého místa. TOP 09 byla dříve součástí příbramské koalice, nyní je však v opozici. V Příbrami vládne hnutí ANO společně s ODS a Příbramáky pro Příbram. Dohromady mají 15 z 25 mandátů.

O rezignaci jsme informovali v článku: Petr Vácha opouští post zastupitele

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


autor: topDalší články

Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Zateplena má být například střecha auly v Základní škole Březové Hory nebo budova na náměstí T. G. Masaryka, v níž sídlí odbor sociálních věcí. 16. září 2019   (08:54) Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se velké procento rodin. Přesto podle Českého statistického úřadu v posledních letech rozvodovost klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz