20. 8. svátek má Bernard

Petr Vácha opouští post zastupitele

14. srpna 2019   (14:52)
Petr Vácha opouští post zastupitele

Vácha se stal zastupitelem po volbách v roce 2014.


Zastupitel města Příbrami za TOP 09 PhDr. Petr Vácha rezignoval na svůj post městského zastupitele. V této funkci ho nahradí v pořadí další kandidát za TOP 09 Jakub Hušek. Rezignací se zabývala včerejší rada města.

"Potvrzuji informaci, že příbramské zastupitelstvo opouští pan doktor Petr Vácha. V počátku srpna jsem přijal jeho rezignaci, kterou následně Rada města vzala na vědomí.

O důvodech jeho rozhodnutí jsme mluvili jen v náznacích a já je plně chápu a respektuji. Upřímně, mrzí mne, že odchází. V rámci místní TOP 09 byl zárukou zdravého rozumu a pragmatického přístupu i k takovým věcem, které v jiných vyvolávaly zbytečné emoce.

Nemluvil tolik jako jeho kolegové, o to více přemýšlel a snažil se vnímat a  rozumět. Pan doktor Vácha je mimo jiné odborníkem na oblast sociálních věcí, obzvláště pak prevence závislostí a závadového chování. TOP 09 s jeho odchodem hodně ztrácí. Panu doktoru Váchovi patří můj upřímný dík za práci pro město, a to jak v rovině politické, tak zejména v rovině profesionální i lidské," sdělil portálu pribram.cz starosta města Jan Konvalinka.

Petr Vácha vstoupil do komunální politiky po vobách v roce 2014, kdy se z pozice lídra příbramské TOP 09 stal zastupitelem a také členem rady. Po minulých volbách, kdy TOP 09 skončila v opozici, byl řadovým zastupielem. Jako člen komise se zabýval sociálními záležitostmi a především prevencí závislostí, kterým se věnuje i ve svém profesním životě. V Příbrami provozuje psychoterapeutickou poradnu. V minulosti byl i předsedou příbramské TOP 09.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Brdská vřesoviště jsou v plném květu Brdská vřesoviště jsou v plném květu Vřesoviště vznikla v Brdech na dopadových plochách. Jsou nevídaného rozsahu a v této zeměpisné šířce a nadmořské výšce v Evropě zcela unikátní 20. srpna 2019   (11:46) Neznámý pachatel okradl sedlčanské hasiče Neznámý pachatel okradl sedlčanské hasiče Vzniklá škoda byla stanovena na 15 tisíc korun. 20. srpna 2019   (09:23) ČOI: Nedostatky má polovina kontrolovaných hraček ČOI: Nedostatky má polovina kontrolovaných hraček Nedostatky se většinou opakují. 20. srpna 2019   (08:32) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl Výtěžek z této akce bude použit ve prospěch místních psích a kočičích útulků 20. srpna 2019   (06:19) Rostou! Houbaři nosí plné koše Rostou! Houbaři nosí plné koše V posledních dnech konečně nosí houbaři domů plné košíky. 19. srpna 2019   (18:46) Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černého mrzí neúspěch i kvůli fanouškům, kteří mu vyjadřovali po několik dní opět obrovskou podporu! 19. srpna 2019   (15:38) Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem V neděli odpoledne omezila vážná dopravní nehoda provoz na silnici I/4 19. srpna 2019   (12:51) Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Oba dva kříženci byli odchyceni v Příbrami 19. srpna 2019   (10:36) Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Úprava kruhového objezdu byla potřeba po nasazení delších autobusů na trase do Prahy 19. srpna 2019   (08:38) Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolník by měl být empatický a otevřený člověk. Je dobré, když se dokáže na pacienta napojit a vycítit, zda je zrovna vítán, či zda pacient nemá zájem o společnost, protože i to se může stát, říká Mgr. Dina Rišianová, koordinátorka dobrovolníků Amelie 19. srpna 2019   (06:18)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz