vývoj COVID-19
27. 1. 2021
Bezděkov 6
Bohostice 3
Bohutín 8
Borotice 4
Bratkovice 1
Březnice 41
Buková u Pb 3
Bukovany 1
Čenkov 1
Cetyně 1
Chotilsko 7
Chrást 1
Čím 12
Daleké Dušníky 1
Dlouhá Lhota 2
Dobříš 75
Dolní Hbity 6
Drahenice 3
Drahlín 17
Dubenec 8
Dublovice 6
Dubno 6
Háje 7
Hluboš 2
Hlubyně 4
Horčápsko 2
Hřiměždice 4
Hudčice 1
Hvožďany 16
Jablonná 4
Jesenice 6
Jince 13
Kamýk n. V. 6
Klučenice 4
Korkyně 1
Kosova H. 5
Koupě 1
Kozárovice 3
Krásná H. 3
Křešín 1
Láz 3
Lazsko 2
Lešetice 3
Lhota u Pb 3
M. Hraštice 10
Milín 16
Modřovice 1
Mokrovraty 7
Nalžovice 3
Narysov 6
Nechvalice 4
Nečín 2
Nedrahovice 3
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 6
Nové Dvory 5
Nový Knín 19
Občov 2
Obecnice 16
Obořiště 7
Obory 1
Ohrazenice 1
Osečany 1
Ostrov 1
Ouběnice 1
Pečice 4
Petrovice 15
Pičín 8
Podlesí 15
Příbram 288
Příčovy 4
Prosen. L. 2
Radětice 1
Rosovice 8
Rožmitál p. T. 36
Rybníky 1
Sádek 3
Sedlčany 37
Sedlec-Prč. 40
Smolotely 2
Solenice 12
Stará Huť 9
Štětkovice 1
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Svatý Jan 2
Tochovice 7
Třebsko 6
Trhové Dušníky 6
Velká Lečice 2
Věšín 3
Višňová 6
Volenice 4
Voznice 2
Vrančice 1
Vranovice 1
Vys. Chlumec 3
Vysoká u Příbramě 1
Zduchovice 1
Županovice 1
Pecková: Obsazenost středočeských nemocnic roste a chybí personál

8. ledna 2021   (19:50)
Pecková: Obsazenost středočeských nemocnic roste a chybí personál

Ve čtvrtek bylo v regionu hlášeno 2623 nových případů za 24 hodin.


Situace s covidem-19 ve středních Čechách je poměrně vážná, roste obsazenost nemocnic a chybí personál. Přibylo pacientů ve věku 65 let a starších, uvedla na dnešní tiskové konferenci hejtmanka Petra Pecková (STAN).

Ve čtvrtek bylo v regionu hlášeno 2623 nových případů za 24 hodin. Přírůstek se za poslední týden zvýšil o 12 procent. "Nicméně o 16 procent stoupla nemocnost ve věkové skupině 65 plus," uvedla Pecková.

Podle radního pro zdravotnictví Pavla Pavlíka (ODS) je nyní v krajských nemocnicích 606 pacientů s covidem-19 a lze čekat, že jejich počet ještě nejméně dva týdny poroste. Problémem je hlavně to, že přibývá starších pacientů a těch, kteří potřebují lůžka intenzivní péče a na ARO. Péče o tyto pacienty je nejnáročnější z medicínského hlediska i personálně.
V krajských nemocnicích je nyní obsazeno 88 lůžek intenzivní péče a hejtmanství předpokládá, že k 20. lednu bude obsazeno 242 lůžek intenzivní péče z celkových 260. Lůžek s oxygenoterapií má kraj zhruba 2000 a obsazenost ke stejnému datu má být 1500. Podle Peckové jde o dosud nejhorší čísla, která se v krajských predikcích objevila.
"Musím říct, že situace v nemocnicích se samozřejmě zhoršuje, zejména proto, že opakovaně chybí personál," uvedla Pecková. Zdravotníci se potýkají s velkou nemocností, v oblastních nemocnicích schází 359 pracovníků. Kraj podle Peckové průběžně žádá o pomoc armádu, nyní je v regionu nasazeno 47 vojáků. Po deseti jich vypomáhá v Benešově v nemocnici a domově pro seniory. V Kladně jich je nasazeno deset, v Čáslavi pět a v Mladé Boleslavi a Příbrami po šesti.

Hejtmanství zároveň žádá o pomoc dobrovolníky, například silné muže, kteří by v nemocnicích pomáhali sestrám s překládáním pacientů. Vítaná je i pomoc lékařů, kteří by nad rámec svých ambulantních otevíracích hodin mohli sloužit v nemocnicích v noci či o víkendech. Zájemci se mohou zaregistrovat na webových stránkách kraje.
Osloveny byly i všechny zdravotnické školy, výzva míří hlavně na studentky třetích ročníků a také prvních a druhých ročníků vyšších odborných škol. "I jejich pomoc je nesmírně cenná," dodala Pecková.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: ČTK
pribram.cz
foto: Facebook - Petra Pecková

autor: Jakub Pečenka

Další články

Historická ne- / poučitelnost politika Historická ne- / poučitelnost politika Redakce pribram.cz získala otevřený dopis primáře Radiologie a zobrazovací metody … Žáci dostanou pololetní hodnocení, většina z nich elektronicky Žáci dostanou pololetní hodnocení, většina z nich elektronicky V pátek čekají školáky jednodenní pololetní prázdniny. Další lidé z Dobříše, Hájů a Staré Huti začnou na jaře s kompostováním Další lidé z Dobříše, Hájů a Staré Huti začnou na jaře s kompostováním Nové nádoby na biologicky rozložitelný odpad z kuchyně a ze zahrad dostanou stovky … Utrhl oleandr a olízl si prsty. V obavě o svůj život si opilec v Bohosticích zavolal záchranku Utrhl oleandr a olízl si prsty. V obavě o svůj život si opilec v Bohosticích zavolal záchranku Z preventivních důvodů skončil v nemocnici. V Příbrami srazilo auto na přechodu dva chodce. Řidička ujela, ale nakonec se vrátila V Příbrami srazilo auto na přechodu dva chodce. Řidička ujela, ale nakonec se vrátila Policisté ve středu v podvečer šetřili příčinu dopravní nehody u OBI. Starostou Rožmitálu se stal Pavel Bártl, místostarostou je Josef Kaiser Starostou Rožmitálu se stal Pavel Bártl, místostarostou je Josef Kaiser Ke změně ve vedení města muselo dojít kvůli úmrtí Josefa Vondráška, který stál v čele … Nepřehlédněte Středočeský kraj trápí nedostatek vakcín, nemocnice ruší tisíce rezervací Středočeský kraj trápí nedostatek vakcín, nemocnice ruší tisíce rezervací V Příbrami očkování veřejnosti nad 80 let zatím neodstartovalo. Proti sloučení příbramských gymnázií vznikla petice Proti sloučení příbramských gymnázií vznikla petice Petici je možné podepsat do 1. března tohoto roku. V Příbrami se s vykradenými sklepy roztrhl pytel. Zloděje nezastavil ani nouzový stav V Příbrami se s vykradenými sklepy roztrhl pytel. Zloděje nezastavil ani nouzový stav V zimním období se do sklepů častěji vkrádají zloději, kteří nepohrdnou žádným zbožím. …
Právní poradna on-line: Pozvání do chatu přijal příbramský advokát Michal Janík Právní poradna on-line: Pozvání do chatu přijal příbramský advokát Michal Janík Na vaše dotazy bude zdarma odpovídat 11. února od 13:00. Otázky můžete klást již … CHAT S OSOBNOSTÍ
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz