Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne zlevnila
14. dubna 2022 (15:59)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka/ilustrační foto
Na Příbramsku natankují řidiči litr benzinu v průměru za 43,11 Kč, naftu pak za 45,41 Kč.
Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic Středočeského kraje prodává v průměru za 43,15 Kč, před týdnem byl o 1,10 koruny dražší. O 1,39 koruny na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 45,48 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 11,44 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 15,47 Kč na litru méně.
Nejlevnější benzin v kraji prodávají na Mělnicku, kde litr v průměru stojí 41,97 Kč. Nejméně platí za naftu motoristé na Rakovnicku, litr tam prodávají průměrně za 44,56 Kč. Nejvíc platí za benzin motoristé na Berounsku, kde za litr zaplatí průměrně 43,66 Kč. Nafta je v kraji nejdražší na Benešovsku, litr se tam prodává průměrně za 46,14 Kč. Na Příbramsku natankují řidiči litr benzinu v průměru za 43,11 Kč, naftu pak za 45,41 Kč.
Nejlevnější paliva natankují řidiči v Jihočeském kraji, kde je litr benzinu v průměru za 41,95 Kč. Naftu tam prodávají průměrně za 44,43 Kč. Naopak nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze, kde litr benzinu stojí průměrně 43,38 Kč. Nafta se tam tankuje za 45,77 Kč za litr.
Vláda ve středu v reakci na prudký nárůst cen pohonných hmot schválila návrh novely zákona o dočasném snížení spotřební daně na naftu a benzin o 1,5 koruny na litr. Opatření by mělo platit od začátku června do konce září, u nafty ministerstvo financí zvažuje zavést snížení trvale. Legislativní změnu musí ještě schválit Parlament. Na čerpacích stanicích by se mohly ceny podle ministerstva financí snížit až o 1,8 koruny na litr. Z litru benzinu se nyní odvádí daň 12,84 koruny a u nafty 9,95 koruny.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/CCS
autor: Jakub Pečenka
Související
•Respirátory v dopravě nejsou ode dneška povinné
•Vláda schválila snížení spotřební daně na naftu a benzin o 1,5 Kč
•Policisté budou o Velikonocích kontrolovat bezpečnost na silnicích
Další články
Vánoční jmelí: od keltských pověr až k polibkům pod větvičkou
Jmelí je rostlina, která od pradávna budila úžas. Zůstává zelené i v zimě, roste mezi …
Vánoce
Vánoční bowling plný radosti: rybářský kroužek z Rožmitálu uzavřel rok ve velkém stylu
Vánoční atmosféra a konec roku pohltil i rybářský kroužek Českého rybářského svazu, …
Na sváteční stůl patří i houbový kuba z vánoční houby
Vánoční svátky nejsou jen o cukroví a smaženém kaprovi. K místním tradicím patří také …
Vánoce
Nová kavárna v Drakovně doplní úpravy Jiráskových sadů
V budově Drakovny (dům čp. 117), v prostorách, které mají obyvatelé nejen Příbrami …
Nepřehlédněte
Na Štěpána rodina i tradice. Druhý svátek vánoční připomíná prvního mučedníka i koledy
Druhý svátek vánoční 26. prosince připomíná svatého Štěpána, prvního křesťanského …
Vánoce
Herectví je pro mě úlet a únik z reality, říká Taťjana Medvecká
Dvojnásobná držitelka Ceny Thálie, držitelka Českého lva, Ceny Františka Filipovského …
ROZHOVOR
Předvánoční návštěva v Domově seniorů v Rožmitále
Ke konci roku již tradičně navštívili radní Centrum Rožmitál pod Třemšínem - Domov …
Lidl testuje pojízdný obchod. V Maďarsku objíždí vesnice, v Česku zatím ne
Lidl Maďarsko spustil v říjnu pilotní projekt mobilního obchodu. Upravený autobus s …
Zajímavosti
Odkud se vzal vánoční stromeček? Příběh jednoho symbolu
Vánoční stromeček je dnes jedním z nejvýraznějších symbolů Vánoc. Rozsvítí domovy, …
Vánoce
Hasiči měli na Štědrý den napilno. Požárů bylo nejvíc za posledních pět let
Štědrý den letos rozhodně neproběhl v poklidné atmosféře, jak by si mnozí přáli. …
FOTO




