vývoj COVID-19
27. 11. 2020
Bezděkov 1
Bohostice 5
Bohutín 9
Borotice 2
Bratkovice 2
Březnice 16
Bukovany 2
Čenkov 4
Cetyně 1
Chotilsko 3
Chrást 1
Chraštice 1
Čím 1
Daleké Dušníky 2
Dobříš 63
Dolní Hbity 4
Drahlín 2
Drásov 4
Drevníky 1
Drhovy 2
Dubenec 2
Dublovice 8
Dubno 2
Háje 2
Hluboš 4
Hlubyně 1
Hudčice 1
Hvožďany 4
Jesenice 2
Jince 8
Kamýk n. V. 6
Klučenice 5
Kňovice 1
Korkyně 1
Kosova H. 8
Kozárovice 1
Krásná H. 4
Křepenice 1
Láz 2
Lazsko 2
Lešetice 1
Lhota u Pb 6
M. Hraštice 11
Milín 21
Mokrovraty 2
Nalžovice 7
Narysov 1
Nechvalice 3
Nečín 7
Nedrahovice 4
Nepomuk 1
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 1
Nový Knín 9
Občov 1
Obecnice 10
Obořiště 6
Ohrazenice 1
Pečice 3
Petrovice 2
Pičín 1
Počepice 11
Podlesí 5
Příbram 210
Příčovy 9
Prosen. L. 3
Rosovice 1
Rožmitál p. T. 68
Rybníky 6
Sádek 2
Sedlčany 79
Sedlec-Prč. 24
Sedlice 1
Smolotely 1
Solenice 2
Stará Huť 11
Starosedlský H. 1
Svaté Pole 2
Svatý Jan 8
Tochovice 6
Tušovice 3
Velká Lečice 4
Věšín 6
Višňová 3
Voznice 3
Vrančice 5
Vranovice 2
Vševily 2
Vys. Chlumec 9
Vysoká u Příbramě 2
Zduchovice 1

Pacientů s covidem ve středočeských nemocnicích přibývá, chybí personál

26. října 2020   (15:54)
Pacientů s covidem ve středočeských nemocnicích přibývá, chybí personál

Příbramské nemocnici chybí již 67 pozitivně testovaných zdravotníků.


Pacientů s covidem ve středočeských nemocnicích dál přibývá, chybí personál, lůžek je dostatek. Někde kvůli uvolnění kapacit mění i strukturu péče, zjistila ČTK. Ve slánské nemocnici chybí přístrojového vybavení, které umožní zprovoznit další ventilovaná lůžka. Nemocnice o ně požádala ministerstvo zdravotnictví, uvedl dnes na dotaz ČTK ředitel nemocnice Štěpán Votoček.

Ve Slaném je nyní 33 hospitalizovaných s koronavirem, z toho čtyři ve vážném stavu. "Personál jsme přeskupili, sestry z ambulancí šly k lůžkům, zastavili jsme veškeré plánované výkony, internistům a anesteziologům jsme přeřadili ke covid lůžkům mladé lékaře z chirurgie, ortopedie a gynekologie," uvedl Votoček. Mediky podle něj nemocnice shání individuálně. "K žádnému přidělení podle zaslaných požadavků nedošlo," dodal ředitel.

Kvůli nedostatku personálu prosí lidi se zdravotnickým vzděláním o pomoc například i mělnická nemocnice.
Kladenská nemocnice má podle mluvčí Hany Plačkové k dnešku 34 pacientů, u kterých byla potvrzena nákaza koronavirem, šest jich je ve vážném stavu na lůžkách intenzivní péče. Dvanáct pacientů čeká v rámci hospitalizace na výsledek testů. "V současné době jsme museli omezit veškerou neakutní operativu. Kapacitně přístroje zatím stačí," dodala mluvčí.

V kladenské nemocnici vypomáhají studenti ze Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Kladno, dnes nastupují čtyři medici a další by měli nastoupit začátkem listopadu. "S dobrovolníky se nám ozvalo také Letiště Václava Havla Praha, se kterými jednáme," doplnila Plačková.
V mladoboleslavské nemocnici bylo dnes ráno 38 pacientů s covidem-19. Většina pacientů má mírnější průběh, na ARO leží čtyři pacienti. "Problémy s nedostatkem lůžek tedy nemáme," řekla ČTK mluvčí nemocnice Hana Kopalová. Nemocnici v Mladé Boleslavi ale trápí nedostatek personálu. K dnešnímu ránu má nemocnice 104 zdravotnických zaměstnanců s covidem, dalších 18 nakažených je na technicko-hospodářském úseku. "V tuto chvíli proto řešíme efektivní přesuny personálu v rámci nemocnice, například z některých ambulancí," řekla Kopalová.

Od minulé středy v nemocnici působí 19 studentů čtvrtých ročníků střední a vyšší zdravotnické školy v Mladé Boleslavi. "Tito studenti posílili lůžková oddělení interny, chirurgie, neurologie, plicního oddělení a oddělení následné péče," řekla Kopalová. V nemocnici pomáhají také tři medici, všichni jsou na ARO.
Volná lůžka pro pacienty s covidem-19 má i kolínská nemocnice, za kritické ale považuje období mezi druhým a 12. listopadem. Kvůli uzavření škol přišla nemocnice o část personálu, na ošetřovném je 18 sester, z toho zhruba polovinu kvůli uzavření škol.

"Studenti zdravotnických škol a medicíny nám pomáhají, bez nich by byl v současné situaci provoz velmi obtížný. Dosud jsme navázali spolupráci zhruba s 25 studenty zdravotnických oborů a s osmi studenty medicíny," řekla mluvčí nemocnice Stanislava Kubincová. Část studentů je v kontaktu i s pacienty s covidem.

V rakovnické nemocnici je nyní podle mluvčího Jana Zieglera 28 pacientů s koronavirem, z toho jsou čtyři ve vážném stavu, dva jsou na na jednotce intenzivní péče a dva napojení na ventilátory. "Za poslední týden je to dvojnásobný nárůst. Přístroje zatím stačí," uvedl Ziegler. Krajský úřad podle něj poslal rakovnické nemocnici adresář mediků z Rakovníka okolí, nemocnice by však nejvíce uvítala další dobrovolnice z řad studentek střední zdravotní školy. Rakovnická nemocnice také ode dneška ruší neakutní zdravotní péči.
V příbramské nemocnici je k dnešku 68 pacientů s covidem-19, z toho 11 na intenzivních lůžkách. Hospitalizovaných s koronavirem postupně přibývá, minulý týden jich bylo kolem 50. Zaměstnanců pozitivně testovaných na covid-19 je nyní 67. S nabídkou pomoci se na nemocnici obracejí ambulantní specialisté, medici již absolvovali školení. Zatím pomáhají tři medici na interně, řekl dnes ČTK mluvčí nemocnice Martin Janota.
V hořovické nemocnici, která patří do AKESO Holdingu Sotiriose Zavalianise, je nyní 42 pacientů přijatých v souvislosti s koronavirem. Z toho je 33 pozitivních a devět takzvaně suspektních, tedy s podezřením na koronavirus.

"Zaměstnanců, kteří jsou covid-19 pozitivní nebo mají nařízenou karanténu, je již několik desítek. Situace začíná být vážná, ale zatím je personální situace v naší nemocnici stabilní," řekla ČTK mluvčí nemocnice Petra Horáková.

Zařízení podle ní přistoupilo k restrukturalizaci péče tak, aby bylo co nejlépe připraveno na nárůst počtu pozitivních pacientů. Z tohoto důvodu už koncem minulého týdne omezilo některé neakutní operační výkony.
Nemocnice spolupracuje se Střední zdravotní školou v Berouně, pomáhá jí několik studentek nejvyšších ročníků. "Stejně jako na jaře navazujeme spolupráci i s mediky lékařských fakult," dodala mluvčí. Pro zaměstnance, kteří mají děti školního věku, nemocnice po dobu uzavření škol zřídila hlídací skupiny, kde je pobyt pro děti zdarma a kde se o ně stará pedagogický personál.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Jakub Pečenka

Další články

Příbram porazila Boleslav 2:1 a poprvé v ligové sezoně vyhrála Příbram porazila Boleslav 2:1 a poprvé v ligové sezoně vyhrála Příbram jako poslední v této ligové sezoně poprvé vyhrála a v nejvyšší soutěži naplno bodovala po 10 zápasech od červnového vítězství nad Olomoucí. 28. listopadu 2020   (16:34) Hasiči varují: Požár od adventního věnce mohou způsobit i děti či kočky Hasiči varují: Požár od adventního věnce mohou způsobit i děti či kočky Podle předloňského průzkumu České pojišťovny pálí o Vánocích svíčky téměř 90 procent domácností a plamen nechává bez kontroly hořet 18 procent dotázaných. 28. listopadu 2020   (13:37) Bílé Vánoce asi opět nebudou, prosincová předpověď počítá o svátcích s teplotami nad nulou Bílé Vánoce asi opět nebudou, prosincová předpověď počítá o svátcích s teplotami nad nulou Meteorologové vydali měsíční předpověď počasí. 28. listopadu 2020   (11:02) Dvě nehody uzavřely dálnici D4 v obou směrech, havarovalo 9 aut Dvě nehody uzavřely dálnici D4 v obou směrech, havarovalo 9 aut AKTUALIZOVÁNO Primář interního oddělení příbramské nemocnice: Extrémní přístup k opatřením z jedné i druhé strany není dobrý Primář interního oddělení příbramské nemocnice: Extrémní přístup k opatřením z jedné i druhé strany není dobrý Zakázka na zateplení příbramského Špalíčku má vítěze Zakázka na zateplení příbramského Špalíčku má vítěze Město Příbram vybralo dodavatele pro zateplení řadových bytových domů pod náměstím T. G. Masaryka. Hodnota realizace přesahuje 12 milionů korun. 27. listopadu 2020   (18:51) Pamětní deska Jana Drdy byla odhalena Pamětní deska Jana Drdy byla odhalena V letošním roce jsme si připomněli 105. výročí jeho narození a 28. listopadu uplyne 50 let od jeho úmrtí. 27. listopadu 2020   (15:36) Policie odhalí při kontrole elektronických známek i kradené vozy Policie odhalí při kontrole elektronických známek i kradené vozy Prodej nových elektronických dálničních známek začne v prosinci. Řidiči si je budou moci koupit na internetu, na pobočkách pošty a vybraných čerpacích stanicích. 27. listopadu 2020   (14:03) Čertovský Novák se vzhledem k současné situaci letos konat nebude Čertovský Novák se vzhledem k současné situaci letos konat nebude
Příbramská věznice darovala senátorům betlém Příbramská věznice darovala senátorům betlém Betlém byl kompletně tvořen odsouzenými v rámci zájmových aktivit ve Věznici Příbram. 27. listopadu 2020   (10:22)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz