vývoj COVID-19
25. 1. 2021
Bezděkov 6
Bohostice 3
Bohutín 9
Borotice 5
Bratkovice 1
Březnice 47
Buková u Pb 5
Bukovany 2
Čenkov 3
Cetyně 2
Chotilsko 7
Chrást 2
Čím 11
Daleké Dušníky 1
Dlouhá Lhota 2
Dobříš 91
Dolní Hbity 8
Drahenice 2
Drahlín 13
Drásov 3
Drevníky 1
Dubenec 10
Dublovice 5
Dubno 4
Háje 8
Hluboš 2
Hlubyně 3
Horčápsko 1
Hřiměždice 4
Hudčice 1
Hvožďany 16
Jablonná 6
Jesenice 8
Jince 11
Kamýk n. V. 7
Klučenice 6
Kňovice 1
Korkyně 1
Kosova H. 4
Kotenčice 1
Koupě 1
Kozárovice 2
Krásná H. 3
Křešín 1
Láz 3
Lešetice 3
Lhota u Pb 5
M. Hraštice 12
Milín 24
Modřovice 1
Mokrovraty 12
Nalžovice 5
Narysov 8
Nechvalice 4
Nečín 4
Nedrahovice 3
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 6
Nové Dvory 7
Nový Knín 15
Občov 4
Obecnice 15
Obořiště 10
Obory 1
Ohrazenice 1
Osečany 1
Ostrov 1
Petrovice 15
Pičín 9
Počaply 1
Podlesí 17
Příbram 307
Příčovy 5
Prosen. L. 2
Radětice 1
Rosovice 8
Rožmitál p. T. 36
Sádek 3
Sedlčany 31
Sedlec-Prč. 34
Smolotely 5
Solenice 14
Stará Huť 11
Štětkovice 1
Svaté Pole 3
Svatý Jan 2
Tochovice 11
Třebsko 8
Trhové Dušníky 5
Velká Lečice 2
Věšín 3
Višňová 6
Volenice 7
Voznice 4
Vrančice 1
Vranovice 1
Vys. Chlumec 5
Vysoká u Příbramě 3
Zalužany 4
Zduchovice 1

Od pondělí bude otevřen Adventure golf na Nováku

17. dubna 2020   (15:36)
Od pondělí bude otevřen Adventure golf na Nováku

Adventure golf bude otevřený každý den od 10 do 18 hodin za předpokladu dodržování přísných hygienických nařízení a při maximálním počtu 15 osob ve stejný okamžik.


Po hřišti pod Svatou Horou, které je s omezeními otevřeno od 9. dubna, bude nyní v provozu také Adventure golf v Areálu Nový rybník. Ten se otevře v upraveném režimu od pondělí 20. dubna. To však v žádném případě neznamená otevření celého areálu Nový rybník. Proces uvolňování sportovišť musí být pozvolný, postupný a není radno ho uspěchat.

Na provozovatele sportovišť je ze strany veřejnosti vyvíjen neustále se stupňující tlak a přibývá žádostí na znovuotevření sportovišť. Jakoby někteří začali zapomínat, z jakého důvodu jsou tato opatření nastavena a že nejsou jen místním výmyslem. Zároveň stále platí zákaz vycházení a ven se smí jen v nutných případech. „Otevření hřiště pod Svatou Horou, byla taková zkouška pro případné otevření areálu Nový rybník. Bohužel se ukázalo, že i na sportovišti, které je zaměřeno jen na užší okruh návštěvníků, se pravidla porušovala a ohlídat dodržování nařízení je přinejmenším náročné. Nedovedu si tedy představit, jak bychom hlídali celý areál, a to tak specifický, jako je Areál Nový rybník,“ říká ředitel Sportovního zařízení města Příbram Jan Slaba.
Vedení SZM se i přesto domluvilo s vedením města na otevření alespoň části areálu, a to konkrétně Adventure golfu. Otevření samotného Adventure golfu se zdá být schůdné nejen z důvodu menší rozlohy a charakteru činnosti, ale také díky možnosti regulace vstupu osob na základě půjčování holí a neustálého dohledu obsluhy. „Adventure golf je do jisté míry dynamická, organizovaná činnost. Hráči jsou neustále v pohybu a neshlukují se. To je velký rozdíl oproti zbytku Nováku včetně skateparku, kde se lidé z principu setkávají, posedávají a setrvávají delší dobu na jednom místě, a to vůbec nemluvím o počtu lidí, kteří by se v případě otevření, do areálu vydali. Za hezkého počasí, které teď je, se bavíme o stovkách až tisících návštěvníků za den,“ vysvětluje Slaba.
Adventure golf bude otevřený každý den od 10 do 18 hodin za předpokladu dodržování přísných hygienických nařízení a při maximálním počtu 15 osob ve stejný okamžik. Pro vstup na Adventure golf bude otevřena horní brána do areálu, z Milínské ulice. Parkování je možné na staré Milínské cestě, parkoviště pod golfem zůstává uzavřené. Otevřeno bude pouze za hezkého počasí.

Ceny golfu odpovídají platným ceníkovým cenám, návštěvníkům bude umožněno zakoupit si i drobné občerstvení, a to prostřednictvím výdejového okénka u vstupu na hřiště. „Prosíme návštěvníky, aby si po celou dobu hry chránili dýchací cesty rouškou či šátkem, měli rukavice a dodržovali veškeré podmínky vyvěšené u vstupu. K dispozici bude samozřejmě desinfekce,“ apeluje na návštěvníky Slaba.
Podmínky vstupu na Adventure golf Nový rybník
- Nošení ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) s výjimkou dodržování vzdálenosti nejméně 2 metry mezi sportujícími
- Používání desinfekce, dodržování správné hygieny rukou a nošení rukavic
- Omezení kontaktu s jinými osobami (obsluha, dozor, ostatní hráči) na nezbytně nutnou dobu
- Povolené jsou skupiny o maximálně 2 lidech, s výjimkou členů domácnosti a odstupu nejméně 2 metry od ostatních
- Sociální zařízení (WC) a jiné vnitřní prostory jsou mimo provoz
- Zákaz volného pohybu osob nevykonávajících sportovní aktivitu

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
SZM
foto: Miroslava Poláková

autor: Jakub Pečenka

Další články

Dobříš zdemoluje budovu bývalého kina, na místě vznikne park Dobříš zdemoluje budovu bývalého kina, na místě vznikne park Stavba dobříšského kina byla dokončena v roce 1951. Po sedmdesáti letech bylo … Středočeský kraj chce dát na rozvoj obcí 578 milionů korun Středočeský kraj chce dát na rozvoj obcí 578 milionů korun Podávat žádosti lze od letošního 1. dubna do 28. června 2024. Pacienti s únavou nebo dušností po covidu by měli vyhledat lékaře Pacienti s únavou nebo dušností po covidu by měli vyhledat lékaře Pro další péči o pacienty, kteří mají po nákaze covidem-19 dlouhodobé následky, vzniká … Noční dobou od loupežníků zavražděn. Mrtvý farář ležel na železné posteli, ruce a nohy měl přivázány k jejím nohám Noční dobou od loupežníků zavražděn. Mrtvý farář ležel na železné posteli, ruce a nohy měl přivázány k jejím nohám Kriminální příběh z roku 1834 se odehrál v Březnici. Pachatelé a spolupachatelé … Přehledně: Kriminalita na Příbramsku vloni poklesla téměř o osm procent Přehledně: Kriminalita na Příbramsku vloni poklesla téměř o osm procent Nejvíce se na kriminalitě podílí majetková trestná činnost. Svatá Hora v roce 2020: Téměř 200 zrušených akcí, ale 1200 odsloužených mší Svatá Hora v roce 2020: Téměř 200 zrušených akcí, ale 1200 odsloužených mší Chystanými novinkami jsou výstava mapující stavbu svatohorských varhan a expozice o … Sněžení Příbrami štěstí nepřineslo. S Jabloncem prohrála o gól Sněžení Příbrami štěstí nepřineslo. S Jabloncem prohrála o gól Příbram venku v této ligové sezoně získala jen dva body a zůstává předposlední. Analýza zavedení povinných respirátorů vznikne během týdne Analýza zavedení povinných respirátorů vznikne během týdne Poptávka po respirátorech třídy FFP2 s nanovlákennou membránou byla ve středu, kdy se … Král: Granit ukázal, že radnice často tápe v tom, co vlastně chce Král: Granit ukázal, že radnice často tápe v tom, co vlastně chce Příbram si ponechá rekreační chatu Granit na šumavském Zadově a její provoz svěří …
Žena, která se v Příbrami otrávila oxidem uhelnatým, zemřela. Případ si převzala policie Žena, která se v Příbrami otrávila oxidem uhelnatým, zemřela. Případ si převzala policie Další ženu přepravil vrtulník ve vážném stavu do plzeňské nemocnice.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz