Od poloviny týdne ubyde srážek a začne se oteplovat
3. června 2024 (07:54)
Ještě dnes mohou Česko zasáhnout silné bouřky s přívalovými srážkami, vydatný déšť se může objevit hlavně na východě země také v úterý. Od poloviny tohoto týdne bude srážek ubývat, obloha se vyjasní a přeháňky či bouřky se objeví už jen místy a občas. Začne se také oteplovat, zejména na jihovýchodě země až na 27 stupňů Celsia. Vyplývá to z aktuální týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Dnes bude oblačno až zataženo, později se může obloha vyjasnit. Na většinu území dorazí přeháňky nebo občasný déšť. Stejně jako v neděli hrozí silné a pomalu se pohybující lokální bouřky s přívalovými srážkami. Jen výjimečně bude pršet na severozápadě Česka. Nejvyšší odpolední teploty budou od 18 do 22 stupňů, na Moravě a ve Slezsku až 24 stupňů Celsia.
V úterý bude oblačno až polojasno, na východě republiky až zataženo a místy déšť, zpočátku i vydatnější. Bouřky se objeví jen výjimečně. Večer budou srážky ustávat a oblačnost ubývat. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 19 až 23 stupňů.
Ve středu má panovat slunečné počasí s občasnými přeháňkami a teplotami od 21 do 25 stupňů, na jihovýchodě a východě země ukáže teploměr i 27 stupňů. Ve čtvrtek a v pátek meteorologové očekávají polojasno až oblačno, znovu mohou dorazit lokální přeháňky. Teploty se budou pohybovat většinou mírně přes 20 stupňů.
O víkendu aktuální předpověď počítá s oblačnou až polojasnou oblohou, přechodně může být i zataženo. Místy má pršet nebo se objeví bouřky. Odpolední teploty budou od 22 do 27 stupňů.
Česko v sobotu zasáhl vydatný déšť a v neděli dorazily i silné bouřky. Vydatné srážky zvedly hladiny řek hlavně na jihozápadě Čech. I když se situace pomalu uklidňuje, znovu mohou stoupat dnes odpoledne po očekávaných bouřkách s přívalovým deštěm.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Hasiči ve středních Čechách dnes kvůli dešti vyjížděli k sedmi desítkám případů
•Fotogalerie: Na Orlické přehradě pokračuje výstavba bezpečnostního přelivu
•Většinu Česka zasáhnou odpoledne bouřky, ojediněle i silné
Další články
Policisté hledají čtrnáctiletou Vanesu. Naposledy byla viděna v Mníšku pod Brdy
Policisté z Příbrami vyhlásili pátrání po čtrnáctileté Vanese Badžové, která odešla z …
Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou
S příchodem jara se v českých lesích a hájích začínají objevovat první porosty …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“
Festival Sherlock v příbramském Divadle Antonína Dvořáka přivítal herečku Alenu …
ROZHOVOR
Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků
Samoobslužné pokladny rozdělují zákazníky skoro jako politické názory. Jedni je …
Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu
Zmrzliny s netradičními příchutěmi nejsou nic nového. Svět už viděl česnekovou, …
ZAJÍMAVOSTI
Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená
Vojenské lesy a statky ČR (VLS) vydaly varování všem návštěvníkům. V pondělí 16. a v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet
Povinný sběr bioodpadu v Příbrami vyvolal mezi částí veřejnosti silné reakce. Někteří …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty
Tradice pomoci pokračuje – učitelé hudby a zpěvu připravili koncert na podporu …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Policie v Příbrami rozdávala pokuty: Nepřipoutaní, mobily, drogy i zákazy řízení
Policisté se v týdnu zaměřili na speciální dopravní kontrolu, která byla zaměřena …
FOTOGALERIE
Co je pro vás poslem jara? První čáp na komíně nebo sněženky?
Co je vlastně symbolem jara? Pro někoho je to návrat čápů na komíny, pro jiného první …
FOTOGALERIE





