31. 7. svátek má Ignác
Obhájí dosavadní senátor Jiří Burian svou pozici, nebo ho vystřídá Petr Štěpánek?

7. října 2020   (06:24)

Pozvání do studia přijali oba senátorští kandidáti. Již za pár dní se rozhodne, kdo usedne na post senátora za 18. obvod. V pátek 9. října a v sobotu 10. října proběhne druhé kolo voleb.


Jiří Burian a Petr Štepánek představili své vize, které by chtěli na pozici realizovat. Oba dva kandidáti chtějí pohnout se stavbami jihovýchodního obchvatu a dálnic. Dále byla řešena otázka rozebírání hald na Příbramsku. Zmínili se i o projednávání současných zákonů. Na závěr odpovídali na otázku, v čem by mohli mít výhodu oproti druhému kandidátovi a sdělili, proč zrovna oni by měli být těmi pravými na post senátora.

V prvním kole voleb dostal Štěpánek 21,98 procenta hlasů, druhý Burian 16,19 procenta. Rozdíl mezi Burianem a v pořadí třetím Stanislavem Holobradou byl přitom 26 hlasů, Holobrada měl podporu 16,13 procenta. Luftová skončila čtvrtá s 15,41 procenta, pátého Švendu volilo 11,79 procenta lidí. Luftová a Švenda sice neuspěli ve volbách do horní komory, nicméně v krajských volbách oba uspěli a stanou se tak novými středočeskými zastupiteli.

Luftová na svém facebookovém profilu oznámila, že ve druhém kole senátních voleb podpoří Štěpánka. Kandidátka prvního kola senátních voleb dodala: "Jsem přesvědčena o tom, že bude důstojným reprezentantem našeho senátního obvodu.“
Podle Václava Švendy do druhého kola postoupili zkušení komunální politici, kteří se zaslouží o dobrou práci v regionu. Uvedl, že oba dva kandidáty považuje za dobrou volbu. Nicméně dodal, komu bude v druhém kole patřit jeho hlas: „Mou osobní preferencí je Jiří Burian, který je mi svými hodnotami i politickým uvažováním bližší.“

Přijďte v pátek 9. října a v sobotu 10. října k volbám, má to smysl.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jana Fedorová

Další články

U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo. Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Řidič ve vysoké rychlosti nezvládl odbočovací manévr a skončil v příkopu. Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Vycházku do budovy Báňského ředitelství v Příbrami povede 5. srpna architekt Michal … Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU O několika miliardách z první výzvy prozatím rozhodovala rychlost kliknutí v rámci … Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Sportovní setkání pro všechny věkové kategorie pořádá třikrát týdně na venkovních … Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Benzin Natural 95 je u čerpacích stanic ve Středočeském kraji nejdražší za šest a půl … Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Muži hrozí tříletý pobyt za mřížemi.
V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce Nejprve bude zdemolována a znovu postavena budova N, která bude širší a především i …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz