30. 11. svátek má Ondřej
O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety

15. října 2021   (08:56)
O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety
foto: ilustrační, Pixabay (Alex Fox)

Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí.


Konec prací na poli je odedávna spojen s obdobím hojnosti a příjemným časem slavností posvícení. „Víkend je za dveřmi a v Podlesí se opět koná jeden z nejoblíbenějších svátků českých vesnic,“ informovala o oslavách ve dnech 16. a 17. října starostka obce Podlesí Marcela Dušková. Posvícenská tradice se zde udržuje více než padesát let a bez přerušení trvá od začátku nového milénia.
 

Na děti čekají pouťové atrakce jako střelnice, vláček, dětský a řetízkový kolotoč, trampolíny a skákací hrad. Dospělí se mohou těšit na grilované maso, klobásy, pivo, koláče nebo kávu. „V sobotu 16. října si současně s posvícením můžete užít velkou slavnost na zahradě místního pivovaru,“ doplnila Marcela Dušková. Program začíná ve 14.00, kdy vystoupí děti z Mateřské školy Podlesí a otevřou se prodejní stánky.
 
Čtvrt hodinku před třetí odpoledne se iniciativy chopí malí svěřenci podleských hasičů a předvedou, co se v protipožární ochraně naučili. Po letové ukázce dravců a sov (v 15.00) se rozeběhne volná zábava.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz