29. 3. svátek má Taťána

Nový workshop v příbramské galerii je inspirován tvorbou Ondřeje Malečka

18. září 2022   (09:47)
Nový workshop v příbramské galerii je inspirován tvorbou Ondřeje Malečka
foto: Galerie Františka Drtikola Příbram

Tvůrčí dílnu Hruška na polaroidu povede ve čtvrtek 22. září ilustrátor a grafik Martin Kubát. Výstavu Malečkových obrazů v Příbrami je možné zhlédnout do 2. října.


K aktuální výstavě malíře Ondřeje Malečka připravila Galerie Františka Drtikola několik doprovodných akcí. Po komentované prohlídce se samotným autorem ve čtvrtek 15. září se o týden později stanou Malečkovy obrazy inspirací pro účastníků workshopu nazvaného Hruška na polaroidu.

Tvůrčí dílnu pro děti a dospělé povede ve čtvrtek 22. září ilustrátor a grafik Martin Kubát. S příbramskou galerií spolupracoval například na workshopu k prezentaci virtuální reality, při kterém si děti ušily boty z „odpadního“ materiálu stavby stálé expozice Měkká aréna, nebo k letošní výstavě Lubomíra Typlta. Nejnovějším počinem Martina Kubáta jsou plážová lehátka Drtikol, sloužící návštěvníkům k odpočinku před galerií.
Tématem další tvůrčí dílny bude zátiší. „Nejdříve vás Martin Kubát provede po výstavě a následně si o ní popovídáme. Nakonec budeme sestavovat zátiší, které vyfotografujeme polaroidem. Každý si domů odnese jednu fotografii,“ přibližuje program galerie.
Workshopu se během dne zúčastní školy, od 17.00 je otevřen pro veřejnost (vhodný je pro děti od osmi let). Předpokládaná délka tvůrčí dílny je 75 minut, vzhledem k omezené kapacitě je doporučeno si místo rezervovat na tel. čísle 777 122 581 nebo e-mailu galerie@pb.cz.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali Česká lékárnická komora upozorňuje, že klíšťata se v Česku probouzejí už s prvními … PŘÍRODA Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami Policie České republiky z Územního odboru Příbram se i letos zapojila do preventivního … NEPŘEHLÉDNĚTE Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent Blížící se Velikonoce přinesou tradiční nákupní horečku, letos ale budou vejce dražší … NEPŘEHLÉDNĚTE Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března Letos nás čeká změna času o den dříve, než v loňském roce. V noci ze soboty 28. na … ZMĚNA ČASU Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Parkoviště pod Svatou Horou patří k větším parkovacím plochám v dosahu centra … FOTOGALERIE Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2 Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2 Volejbalisté VK Trox Příbram nestačili na domácí palubovce na tým VK Karlovarsko a po … SPORT Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Právě v tuto dobu nastal ten správný okamžik poznávat tajemné opeřené noční lovce … POZNÁVÁME BRDY Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční … DOBŘÍŠ Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Divadlo Antonína Dvořáka Příbram patří mezi kulturní srdce města a dlouhodobě si drží … ANKETA
Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz