Nově navázaná spolupráce pomůže školákům s výběrem profesního zaměření
22. února 2024 (14:28)
foto: MěÚ Příbram
Je běžné, že střední školy úzce spolupracují s regionálními firmami a výrobními podniky. V Příbrami se obdobná spolupráce zavádí také na úrovni základních škol, kdy si žáci budou moci lépe vybrat svoji další studijní a profesní cestu.
V minulém týdnu se na příbramské radnici uskutečnila schůzka zástupců regionálních firem, Okresní hospodářské komory a kariérních poradců příbramských základních škol. Na jednání se hovořilo o možné spolupráci, kdy by žáci osmých a devátých tříd měli možnost v rámci exkurzí navštívit jednotlivé firmy, aby si dokázali lépe vytvořit obrázek o tom, jakým směrem by se chtěli ve svém pracovním životě ubírat a lépe si vybrali školu, která je k jejich cíli posune.
„Schůzka, kterou iniciovala vedoucí příbramského Odboru školství Lea Enenkelová po domluvě s ředitelkou OHK Příbram, naplnila svůj cíl, kterým bylo propojit zástupce firem s kariérními poradci jednotlivých škol. Jako bývalý pedagog vím, jak těžké je pro deváťáky rozhodování při výběru střední školy či učiliště, když si nedokáží představit, jaké možnosti budou po absolvování mít. Možnost účastnit se v rámci školy exkurzí do nejrůznějších firem jim může při výběru hodně pomoci,“ říká starosta Jan Konvalinka.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ Příbram
autor: Eva Švehlová
Související
•Končí termín pro první kolo podávání přihlášek na střední školy
•Radní Milan Vácha o sloučení příbramských gymnázií: Primárním cílem nebylo ušetřit, ale koncentrovat odborné kapacity
•Ve Středočeském kraji je přes 51.000 uprchlíků z Ukrajiny, práci má 21.210
Další články
AI místo trenéra i poradce? Umělá inteligence se stává osobním koučem milionů lidí
Ještě před pár lety byla umělá inteligence pro většinu lidí jen zajímavou …
ZAJÍMAVOSTI
Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu
V sobotu 1. srpna se v Lázu uskuteční tradiční soutěží chladnokrevných koní Brdský …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Uzavírka v oblasti Mariánského údolí a Václavského náměstí potrvá do konce srpna
Oblast ulic Mariánské údolí a Václavské náměstí bude od 27. července do 31. srpna …
AKTUÁLNĚ
Vážná srážka dvou aut u Dubence: Čtyři zranění a kyvadlový provoz na silnici I/18
Před dvanáctou hodinou došlo na křižovatce silnice I/18 u obce Dubenec k vážné …
AKTUALIZOVÁNO
Policie prověřuje hromadnou bombovou výhrůžku. Týká se zhruba 400 budov po celém Česku
Policie České republiky od rána prověřuje rozsáhlou bombovou výhrůžku, která směřovala …
AKTUÁLNĚ
Do Česka míří vlna extrémních veder. Teploty vystoupají až k 38 °C, hrozí přehřátí i zvýšené riziko požárů
Českou republiku čeká po relativně chladnějším začátku týdne výrazná změna počasí. Do …
AKTUÁLNĚ
Macík má nový speciál. EVO5 je ostřejší, rychlejší a připravený na Dakar
Nová evoluce, nový design, nový směr. Martin Macík ukázal kamion MMT EVO5, se kterým …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu
Běh už dávno není jen o kondici nebo hubnutí. Pro mnoho mladých lidí se stal způsobem, …
NÁZOR
45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili
Posádka Jan Dohnal – Ivo Vybíral zvítězila v 45. ročníku SILMET Rally Příbram a …
SPORT
Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko
Nad území České republiky se v neděli během časných ranních hodin začal dostávat kouř …
NEPŘEHLÉDNĚTE




