2. 8. svátek má Gustav
Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice

20. června 2021   (06:55)
Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice
foto: MěÚ Příbram

Dnešní Novák Fest má podtitul Příbram pod pěti kruhy. Jak název naznačuje, akce se ponese plně ve sportovním duchu. Začátek akce je v 10 hodin.


Po roční vynucené pauze je zde opět Novák Fest. Ten dnešní se ponese plně ve sportovním duchu. „Návštěvníci všech věkových skupin si budou moci vyzkoušet řadu suchozemských i vodních sportů a děti si opět zasoutěží o medaile,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.

Areál bude přístupný zdarma ze čtyř míst – hlavní vchod, vchod od Adventure golfu, vchod z in-line dráhy a také od skateparku. „Jedná se o celodenní akci, zapomenout nesmíme tedy ani na občerstvení. Kromě klasických stánků se návštěvníci mohou těšit také na Food Trucky a za zmínku v oblasti gastra jistě stojí Fruit Bike – zajímavá disciplína, při které si každý může vyšlapat svůj fresh. Zmínit bychom měli také osobu, která nás bude celým dnem provázet, jako obvykle se pozice moderátora ujme známý sporťák Marcel Forejt,“ odtajnil Vlastimil Ševr, vedoucí Městského kulturního centra.
Pět kruhů, pět barevných zón a v každé zóně několik sportovišť. Jaká bude cesta za medailí? Dětští návštěvníci si u vstupu do areálu nebo u infostánku vyzvednou kartičku, na které si v každé barevné zóně nechají orazítkovat splněné úkoly. Splněním úkolů se stávají vítězi, kterým náleží medaile. Ty se budou předávat v čase od 13.30 do 14 a od 16.15 do 17 hodin u hlavního pódia.
Na akci předběžně potvrdilo účast několik sportovních osobností, které dětem ukáží, jak správně házet, skákat nebo odpalovat. Zkrátka Novák bude malou ochutnávkou na OH v Tokiu, které budou následovat za několik týdnů.

Parkování
Mimo tradičních ploch primárně určených se v parkoviště změní také „Milínská“ silnice v úseku od kruhového objezdu u Drupolu až po křižovatku u zahrádek na Brodě.
Zelená zóna – volejbal, fotbal, lukostřelba, horolezecká stěna
Modrá zóna – softball, atletika, veslování, parkur, pump track
Žlutá zóna – cyklistika, ukázky sportů, gymnastika, surfing, tenis, olympijská vesnička
Červená zóna – karate, judo, box, florbal
Černá zóna – americký fotbal, badminton, basketbal, házená, vzpírání
Zelená zóna – volejbal, fotbal, lukostřelba, …
foto: MěÚ Příbram


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Houbařská sezóna je v plném proudu, u lesů v tomto období stojí vozidla hubchtivých … Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Příbramské divadlo je pro plno příznivců nedílnou součástí kulturního rozvoje a … Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici K nehodě došlo na dálnici D4 v neděli krátce po desáté hodině. AKTUALIZOVÁNO Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a počasí neslibuje ideální letní teploty. Již … Přehledně: Jaká opatření se mění Přehledně: Jaká opatření se mění Částečně se rozvolňují další protiepidemická opatření. Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Příčinou dopravní nehody dvou vozidel bylo nedání přednosti v jízdě. Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Podle analýzy by finanční úspora měla po této úpravě dosáhnout 52 milionů korun za … U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte
Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz