24. 8. svátek má Bartoloměj

Nepojízdná auta dělají městu vrásky

11. května 2019   (07:44)
Nepojízdná auta dělají městu vrásky

Mnoho odstavených vraků nesplňuje kritéria pro to, aby mohly být odtaženy.


S parkováním je v Příbrami, stejně jako ve většině měst, problém. Zvlášť ve večerních hodinách je hledání volného místa pro parkování, na kterém vám nehrozí pokuta, nadlidským úkolem. O to víc vás naštve, když na některém z legálních míst stojí již několik měsíců nepojízdné odstavené vozidlo.

Město Příbram se snaží tuto situaci řešit prakticky nepřetržitě. Nejčastěji strážníci – okrskáři takovéto vozidlo zadokumentují a předají k dalšímu řešení Samostatnému oddělení silničního hospodářství, které vede evidenci odstavených vozidel a nadále posuzuje, jestli se jedná o vrak. Ten má však jasně daná kritéria, která nejsou často splněna.

„K tomu, aby dle zákona bylo možno vozidlo označit jako vrak, musí jeho část chybět, a to taková část, kterou nelze na místě doplnit či opravit tak, aby vozidlo bylo schopno provozu (například podstatná část karoserie, motor). Pouze chybějící registrační značka, či dlouhodobé stání na komunikaci k tomu nestačí,“ vysvětluje místostarosta Jan Konvalinka (ANO).

Evidovaná vozidla jsou i nadále monitorována a prakticky se čeká na to, kdy se jejich stav změní a jsou posouzena jako vrak a mohou být přemístěna na sběrné parkoviště. V ideálním případě však majitel auto uvede do provozuschopného stavu a využívá ho, nebo ho sám nechá ekologicky zlikvidovat.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: pixabay

autor: kapDalší články

Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Zaměstnanci energetické společnosti pracují na odstranění závady 24. srpna 2019   (19:29) Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Koncert se uskuteční v Hornickém muzeu v Příbrami. 24. srpna 2019   (15:18) V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz