2. 12. svátek má Blanka

Nenechávejte děti ani zvířata v zavřeném autě. Každou minutu může jít o život

18. června 2021   (08:46)
Nenechávejte děti ani zvířata v zavřeném autě. Každou minutu může jít o život
foto: ilustr/freepik

Lehkomyslnost lidí, kteří své dítě nebo domácího mazlíčka nechají čekat v rozpáleném autě, zatímco si odskočí na nákup, vyzvednout poštu nebo na krátkou návštěvu lékaře, může mít fatální následky.


I když se může zdát, že pár minut nikomu újmu nezpůsobí, v těchto dnech, kdy teploty velmi často přesahují 30 °C, stačí pouhý okamžik a situace může mít nevratné následky. 

Teplota v autě, které stojí na přímém slunci při venkovní teplotě do 30 °C, může už za necelou půlhodinu dosáhnout 50 °C. Palubní deska se dokáže za stejný čas rozžhavit na 70 °C. To je teplota, při které může dospělý člověk utrpět popáleniny třetího stupně. A co teprve dítě, které má o mnoho citlivější pokožku a odlišný termoregulační systém. V těchto podmínkách je rizikové nechat dítě zavřené v rozpáleném autě i na pouhých 5 minut.
Příliš nepomáhá ani když vozidlo necháte ve stínu, protože vzduch v uzavřeném prostoru se začne ohřívat i tak. Takže i když si myslíte, že budete od vozu pryč jen pár minut, hrozí dětem nebo zvířatům, které v něm necháte přehřátí a dehydratace organismu.
Každý, kdo ve vedrech objeví v nějakém autě zavřené dítě nebo zvíře, měl by neprodleně upozornit městskou policii a vyčkat na místě do jejich příjezdu.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální … Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Přednáška o díle jednoho z nejznámějších českých fotografů v Galerii Františka … V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob Krizový štáb ORP Příbram byl aktivován, první schůzka, při které byla zmapována … O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout Sněžit má i na začátku příštího týdne. Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží V ostatních městech vidíme nové zajímavé projekty a můžeme jen závidět. Právě proto … Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Příbramští kriminalisté prošetřují důvod vzniku požáru řadové garáže v Březnické … Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Lidé na sociálních sítích si začali z nefunkčních semaforů v Příbrami dělat … Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Prosinec a první část ledna bude v Galerii Františka Drtikola mimo jiné patřit … Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Motocykl neměl registrační značky a muž má platný zákaz řízení.
Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Řidič osobního auta zemřel dnes poté, co na silnici mezi Vysokým Chlumcem a Týnčany …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz