Nemocnice chystá dva projekty, jeden preventivní, druhý pro mladé dárce
4. srpna 2024 (17:00)
foto: Jakub Pečenka/pribram.cz
Oba projekty by se měly rozeběhnout nejdéle na podzim. Mířit budou na studenty středních škol i širokou veřejnost.
I když nyní jsou v příbramské nemocnici nejvíce vidět investiční akce jako je rekonstrukce rehabilitačního bazénu, zateplení ubytovny na Zdaboři a hlavně dokončování rekonstrukce pavilonu D2, za zdmi budov se chystají i další důležité projekty. Nedávno jsme vás informovali o tom, že v Příbrami by měl být v příštím roce v provozu chirurgický robotický systém. Letos na podzim se můžete těšit na dva nové projekty. Ty si kladou za cíl přilákat nové mladé dárce krve a informovat veřejnost o preventivních vyšetřeních.
„Jsme velmi rádi, že podpora dárcovství krve v naší nemocnici má smysl a výsledky. I tak chystáme na září další projekt, tentokrát bude zaměřený primárně na ty úplně nejmladší možné dárce, tedy mladé lidi, kterým je 18 let. Druhý projekt bude především preventivní a informativní. Chceme informovat o všech preventivních vyšetřeních, které nabízíme a zároveň jít tak trochu příkladem,“ říká ředitel nemocnice Stanislav Holobrada.
Právě prevence patří mezi nejdůležitější a zároveň trochu opomíjené nástroje zdravotnického systému. Mnoho chorob a onemocnění je v případě časného záchytu výrazně lépe léčitelných, velmi často i plně vyléčitelných. Urologické oddělení příbramské nemocnice například nabízí preventivní vyšetření na rakovinu prostaty, které se v první fázi zkoumá pouze skrze odběr krve. Více informací ve videu níže.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Příbramští policisté besedovali s dětmi na letních táborech
•S projektem AED do základních škol může pomoci veřejnost
•Domov seniorů v Dobříši na Příbramsku se rozšíří o 22 lůžek
Další články
Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se
Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční …
DOBŘÍŠ
Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě!
Divadlo Antonína Dvořáka Příbram patří mezi kulturní srdce města a dlouhodobě si drží …
ANKETA
Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí
Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Další šumavský rys navštívil Brdy
V Brdech se toulal další rys ze Šumavy. Ten byl ještě v červnu 2025 zaznamenán v …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem!
O víkendu se bude konat již 26. ročník akce Noc s andersenem. V Příbrami mohou děti …
V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí
Hasiči v pátek 27. března od přibližně deváté hodiny ranní zasahovali u požáru v obci …
AKTUALIZOVÁNO
Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb
Středočeští rybáři letos vypustí do svých revírů tisíce úhořů říčních. Cílem je obnova …
PŘÍRODA
Falešný web láká na levné dálniční známky
Policisté varují obyvatele před podvodnými nabídkami při nákupu dálničních známek přes …
KRIMI
Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích
Květen a červen jsou pro osoby samostatně výdělečně činné každoročně nejdůležitějším …
ZAJÍMAVOSTI
Příjezd k věznici bude od Dubence od dubna uzavřen
Na základě informace Ředitelství silnic a dálnic ČR bude pravděpodobně od konce dubna …
AKTUÁLNĚ




