Nemocí dýchacích cest ubylo
27. prosince 2023 (17:47)
foto: pixabay
Nemocnost chřipkou a dalšími respiračními infekcemi obvykle o vánočních svátcích klesá, potom případů znovu přibývá a vrchol epidemie přichází v lednu či únoru.
Nemocí dýchacích cest v ČR v předvánočním týdnu ubylo proti předchozímu týdnu o osm procent. Vyplývá to z informací, které zveřejnila Krajská hygienická stanice Libereckého kraje. Ministerstvo zdravotnictví (MZd) bude data publikovat až příští týden, uvedl jeho mluvčí Ondřej Jakob. Počet pozitivních testů na covid-19 na 100.000 obyvatel se snížil podle dat MZd o 13,5 procenta.
Nemocnost chřipkou a dalšími respiračními infekcemi obvykle o vánočních svátcích klesá, potom případů znovu přibývá a vrchol epidemie přichází v lednu či únoru. Naposledy tak podle grafu zveřejněného Hygienickou službou ČR bylo v roce 2020, další roky ovlivnila protiepidemická opatření, která měla bránit šíření koronaviru. Při těch nejpřísnějších se téměř nešířily ani jiné infekce včetně chřipky, loni naopak přišel vrchol epidemie už v prosinci.
V polovině prosince statistici evidovali nejvíc případů covidu od října 2022, pozitivní byly zhruba čtyři testy z deseti. Velká část lidí ale na test provedený zdravotníkem, který se do statistik hlásí, v současné době nechodí. V předvánočním týdnu mělo evidovaný pozitivní test téměř 10.500 lidí. Proti předcházejícími týdnu jde o pokles o třetinu, přesto bylo v pracovní dny průměrně pozitivně testováno přes 2000 lidí každý den.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Ve Středočeském kraji ubylo lidí s respiračním onemocněním téměř o 15 procent
•Dárci krve v příbramské nemocnici za sebou mají rekordní rok
•O Vánocích vás rýma nezaskočí, nějaká lékárna bude vždy otevřena
Další články
Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek
Myslíte si, že máte svůj mobil pod kontrolou? Že pár minut na Reels, TikToku nebo …
LIFESTYLE
PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic
Situace kolem afrického moru prasat (AMP) se v příhraničí dramaticky zhoršuje. …
AKTUÁLNĚ
Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve
Do Krevní challenge se zapojily střední školy z Příbramska. Během několika měsíců se …
Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky?
Tenhle týden začal příjemnými letními teplotami, ale blíží se změna počasí. Podle …
AKTUÁLNĚ
Vypadali jako elita trhu. Teď se řeší, kdo všechno přišel o miliony.
Už několik dní se na sociálních sítích objevovaly varovné příběhy lidí, kteří …
AKTUÁLNĚ
Má váš pes čip? Bez registrace je to jen „mrtvý“ kus plastu pod kůží
Povinné čipování psů v Česku platí už několik let, přesto tisíce majitelů dělají …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám?
V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i …
ZAJÍMAVOSTI
Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmnáct sběrných míst
Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 …
Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů
Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? Na D4 otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis
Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá …
AKTUÁLNĚ




