25. 6. svátek má Ivan

Někteří členové koaličních stran odmítli respektovat výsledky voleb

13. listopadu 2018   (18:15)
Někteří členové koaličních stran odmítli respektovat výsledky voleb

Přinášíme prohlášení zastupitelů za volební uskupení Starostové a nezávislí Sedlčany.


V letošních volbách do zastupitelstva města Sedlčan dali voliči svými hlasy jasně najevo, že touží po změně způsobu vedení našeho města a komunikace mezi radnicí a občany. Nicméně dosavadní vládnoucí ODS a s ní spřízněné koaliční strany, či přesněji řečeno někteří členové těchto koaličních stran, odmítli výsledky letošních voleb odpovídajícím způsobem respektovat.

Povolební jednání mezi naším volebním uskupením a ODS, tedy v podstatě mezi dvěma volebními vítězi, samozřejmě zkomplikovala nešťastná kauza naší lídryně. Na tuto záležitost však STAN velmi rychle zareagoval a nabídnul skutečně solidní řešení odrážející výsledek voleb, které bylo ODS představeno v úterý 6. listopadu včetně prezentace našich argumentů. ODS, která si po projednání návrhu vzala čas na rozmyšlenou, však následně reagovala pouze sdělením, že již ve středu 7. listopadu došlo ke koaliční dohodě mezi ODS, SNKS a KDU-ČSL. Není bez zajímavosti, že zastupitel jedné z koaličních stran o uzavření koaliční dohody nevěděl do doby, než tato skutečnost byla veřejně oznámena.

Veškeré naše pokusy o nalezení vzájemně přijatelného kompromisu s ODS skončily odmítnutím každého z předkládaných návrhů ze strany ODS, představy ODS o povolebním uspořádání vedení města byly naopak pro STAN nepřijatelné vzhledem k nezohledňování volebního výsledku, kterého jsme díky podpoře voličů dosáhli. Zdůrazňujeme, že se tak stalo za situace, kdy naše lídryně ustoupila extrémním vnějším tlakům a rezignovala na kandidaturu do jakýchkoli funkcí ve vedení města i v radě města do doby, než bude soudem zbavena obvinění.    

Zastupitelé za STAN odcházejí tedy nuceně do opozice.

Neznamená to však v žádném případě, že rezignujeme na plnění svého volebního programu, který získal neuvěřitelnou podporu mezi občany našeho města. Naopak, i za této situace se chceme plně věnovat jeho prosazování díky sedmi mandátům, které jsme v letošních volbách obdrželi, a jsme přesvědčeni, že pro naše připravené projekty a náměty k rozvoji města nebude problém nalézt podporu napříč politickým spektrem. Počítáme také se svou aktivní účastí ve finančním a kontrolním výboru zastupitelstva a v komisích rady města. Chceme se rovněž zasadit o častější zasedání zastupitelstva tak, aby byl dostatek času i na projednání dotazů a podnětů občanů.

Držte nám prosím palce a budeme rádi, pokud nás alespoň občas přijdete podpořit na jednání zastupitelstva, nebo nás budete sledovat prostřednictvím online přenosu ze zasedání zastupitelstva, který bychom rádi po vzoru řady měst zavedli.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: STAN Sedlčany
foto: pribram.cz

autor: jkDalší články

Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu V pátek 21. června měli občané možnost předkládat připomínky ke stavbě obchvatu. Své námitky podalo i samotné město 25. června 2019   (12:52) Alka má nové vedení Alka má nové vedení Novou ředitelkou je Mgr. Lenka Mottlová, která má mnohaleté zkušenosti s řízením a rozvojem sociálních služeb pro cílovou skupinu osob se zdravotním postižením. 25. června 2019   (09:51) Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Při sobotních dopravních nehodách bylo zraněno 11 osob, pro pět z nich přilétl vrtulník 25. června 2019   (07:31) Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Venkovní bazén pojede tento týden ve víkendovém režimu a otevře již v 11 hodin 25. června 2019   (06:01) Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Dechová zkouška u dotyčného vykázala hodnotu bezmála tři promile alkoholu. 24. června 2019   (19:41) ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den V létě dojde k omezení provozu ORL v areálu I. Akutní případy ošetří ambulance na Zdaboři, ale pouze v některých dnech 24. června 2019   (16:19) Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Agresorovi hrozí deset let za mřížemi 24. června 2019   (13:59) Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Pro děti, které zůstávají v době prázdnin ve městě, zůstanou v době letních prázdnin otevřena některá školní hřiště 24. června 2019   (12:49) Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Společnost CVP Galvanika z Příbrami obsadila v prestižní soutěži "Ocenění českých lídrů" první místo za celý Středočeský kraj. 24. června 2019   (10:22) PR S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho Podle norem by v areálu muselo být několik desítek plavčíků. 24. června 2019   (08:32)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz