25. 8. svátek má Radim

Někteří členové koaličních stran odmítli respektovat výsledky voleb

13. listopadu 2018   (18:15)
Někteří členové koaličních stran odmítli respektovat výsledky voleb

Přinášíme prohlášení zastupitelů za volební uskupení Starostové a nezávislí Sedlčany.


V letošních volbách do zastupitelstva města Sedlčan dali voliči svými hlasy jasně najevo, že touží po změně způsobu vedení našeho města a komunikace mezi radnicí a občany. Nicméně dosavadní vládnoucí ODS a s ní spřízněné koaliční strany, či přesněji řečeno někteří členové těchto koaličních stran, odmítli výsledky letošních voleb odpovídajícím způsobem respektovat.

Povolební jednání mezi naším volebním uskupením a ODS, tedy v podstatě mezi dvěma volebními vítězi, samozřejmě zkomplikovala nešťastná kauza naší lídryně. Na tuto záležitost však STAN velmi rychle zareagoval a nabídnul skutečně solidní řešení odrážející výsledek voleb, které bylo ODS představeno v úterý 6. listopadu včetně prezentace našich argumentů. ODS, která si po projednání návrhu vzala čas na rozmyšlenou, však následně reagovala pouze sdělením, že již ve středu 7. listopadu došlo ke koaliční dohodě mezi ODS, SNKS a KDU-ČSL. Není bez zajímavosti, že zastupitel jedné z koaličních stran o uzavření koaliční dohody nevěděl do doby, než tato skutečnost byla veřejně oznámena.

Veškeré naše pokusy o nalezení vzájemně přijatelného kompromisu s ODS skončily odmítnutím každého z předkládaných návrhů ze strany ODS, představy ODS o povolebním uspořádání vedení města byly naopak pro STAN nepřijatelné vzhledem k nezohledňování volebního výsledku, kterého jsme díky podpoře voličů dosáhli. Zdůrazňujeme, že se tak stalo za situace, kdy naše lídryně ustoupila extrémním vnějším tlakům a rezignovala na kandidaturu do jakýchkoli funkcí ve vedení města i v radě města do doby, než bude soudem zbavena obvinění.    

Zastupitelé za STAN odcházejí tedy nuceně do opozice.

Neznamená to však v žádném případě, že rezignujeme na plnění svého volebního programu, který získal neuvěřitelnou podporu mezi občany našeho města. Naopak, i za této situace se chceme plně věnovat jeho prosazování díky sedmi mandátům, které jsme v letošních volbách obdrželi, a jsme přesvědčeni, že pro naše připravené projekty a náměty k rozvoji města nebude problém nalézt podporu napříč politickým spektrem. Počítáme také se svou aktivní účastí ve finančním a kontrolním výboru zastupitelstva a v komisích rady města. Chceme se rovněž zasadit o častější zasedání zastupitelstva tak, aby byl dostatek času i na projednání dotazů a podnětů občanů.

Držte nám prosím palce a budeme rádi, pokud nás alespoň občas přijdete podpořit na jednání zastupitelstva, nebo nás budete sledovat prostřednictvím online přenosu ze zasedání zastupitelstva, který bychom rádi po vzoru řady měst zavedli.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: STAN Sedlčany
foto: pribram.cz

autor: jkDalší články

Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Zaměstnanci energetické společnosti pracují na odstranění závady 24. srpna 2019   (19:29) Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Koncert se uskuteční v Hornickém muzeu v Příbrami. 24. srpna 2019   (15:18) V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz