16. 6. svátek má Zbyněk

Nedaleko Drkolnova vzniká nelegální hřbitov pro zvířata

4. ledna 2019   (06:26)
Dalších 10 fotografií v galeriiNedaleko Drkolnova vzniká nelegální hřbitov pro zvířata

Někteří majitelé své miláčky pochovávají nedaleko nové cyklostezky.


Během loňského roku jsme pravidelně informovali o nově vybudované cyklostezce Drkolnov-Bohutín. Po otevření se stala vyhledávaným místem k rodinným procházkám, venčení psů, výletům na kolech či bruslích. Zdá se však, že nedaleko stezky se buduje i neobvyklé místo.

Jde o hřbitov zvířátek, který je ukryt mezi stromy. Lidé sem pohřbívají své domácí mazlíčky a budují jim malé hrobečky, které jsou zdobeny svíčkou, případně cedulkou se jménem. Hrobů je zde několik.

Jedná se však o nelegální pohřebiště, které vzhledem ke své poloze, může představovat určité riziko. Zapálené svíčky na tomto pietním místě mohou způsobit požár okolních lesních prostor.

Dle vyjádření místostarosty města Mgr. Jana Konvalinky, tento případ prošetřuje Městská policie a Technické služby. Po zjištění situace bude město Příbram dál postupovat podle platné legislativy.

Pro zemřelá domácí zvířátka jsou speciální hřbitovy, kde je možné je pochovat oficiální cestou. Nejbližší jsou však v Praze a Písku.

Během loňského roku jsme pravidelně …

Fotogalerie

Nedaleko Drkolnova vzniká nelegální hřbitov pro zvířata () Nedaleko Drkolnova vzniká nelegální hřbitov pro zvířata (1) Nedaleko Drkolnova vzniká nelegální hřbitov pro zvířata (2) Nedaleko Drkolnova vzniká nelegální hřbitov pro zvířata (3) Nedaleko Drkolnova vzniká nelegální hřbitov pro zvířata (4) Nedaleko Drkolnova vzniká nelegální hřbitov pro zvířata (5) Nedaleko Drkolnova vzniká nelegální hřbitov pro zvířata (6) Nedaleko Drkolnova vzniká nelegální hřbitov pro zvířata (7) Nedaleko Drkolnova vzniká nelegální hřbitov pro zvířata (8) Nedaleko Drkolnova vzniká nelegální hřbitov pro zvířata (9)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: pmr, foto: japDalší články

Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Den matek se slaví ve velkém, na tatínky se často zapomíná 16. června 2019   (17:14) Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Pokud se neseženou finance, budou všechny osobní vlaky končit/začínat v Březnici 16. června 2019   (14:19) Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Skanzen Vysoký Chlumec je už téměř vyprodaný, na ostatní představení jsou ještě vstupenky k dispozici 16. června 2019   (11:05) Aktuálně: Na Strakonické přistává vrtulník, policisté komunikaci uzavřeli Aktuálně: Na Strakonické přistává vrtulník, policisté komunikaci uzavřeli Vážná dopravní nehoda omezuje provoz na silnici I/4 16. června 2019   (08:21) AKTUALIZOVÁNO Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu Průvod, bitva o korunu i otevřené prostory zámku přilákaly diváky z širokého okolí. 16. června 2019   (07:28) Tulipány v ulicích odkvetly, začíná se zelenat „tráva“ Tulipány v ulicích odkvetly, začíná se zelenat „tráva“ Pravděpodobně s nápadem, jak oživit předzahrádku, přišli obyvatelé na sídlišti 15. června 2019   (20:17) Přívalové deště a bouřka. Po slunečném týdnu přijde v neděli ochlazení Přívalové deště a bouřka. Po slunečném týdnu přijde v neděli ochlazení Dnes v noci se očekává výskyt velmi silných bouřek, doprovázených kroupami, nárazy větru a přívalovými srážkami 15. června 2019   (16:42) Hlavní útočnou silou Kocourů v příští sezóně bude Michal Kriško Hlavní útočnou silou Kocourů v příští sezóně bude Michal Kriško Michal Kriško je příbramským odchovancem, vyzkoušel ale i reprezentaci. 15. června 2019   (14:01) Aktuálně: Pro zraněného motorkáře přistává vrtulník, doprava na Skalce kolabuje Aktuálně: Pro zraněného motorkáře přistává vrtulník, doprava na Skalce kolabuje Policisté po dobu záchranných prací komunikaci zcela uzavřeli 15. června 2019   (10:33) Na dva handicapované mladíky se vybralo téměř čtvrt milionu Na dva handicapované mladíky se vybralo téměř čtvrt milionu Do projektu se zapojilo i sedm škol z Příbramska 15. června 2019   (09:26)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz