4. 5. svátek má Květoslav




Navzdory zákazu pivovar v Jincích v pátek nezavře. Nemáme na vybranou, říká majitel

15. prosince 2020   (11:08)
Navzdory zákazu pivovar v Jincích v pátek nezavře. Nemáme na vybranou, říká majitel
foto: pribram.cz

Jinecký pivovar Malý Janek bude tento pátek opět protestovat proti vládním nařízením. „Jsme bohužel svědci dalšího pokusu na lidech, který opět odnesou drobní podnikatelé a živnostníci. Restaurace bude otevřena,“ řekl pribram.cz majitel Jiří Janeček.


Vláda přitvrdila opatření proti šíření koronaviru. Česko se vrátí od pátku do čtvrtého stupně protiepidemického systému PES. Bude to znamenat, že se zavřou jen několik dnů otevřené restaurace. „Čísla stoupají a musíme jednat, velice nás to mrzí,“ řekl po jednání vlády premiér Andrej Babiš.

Nařízení ohledně zákazu nebude respektovat majitel pivovaru Malý Janek v Jincích
„Vláda úplně potlačila osobní svobodu jednotlivce a nahlíží na něj jako na nesvéprávného nesamostatného občana. Různá nařízení, zákazy a návody nemůžou nahradit zdravý rozum lidí, kteří jsou zodpovědní za své činy a chování,“ řekl majitel Jiří Janeček.
Podle Janečka je na každém z nás, jestli půjde do restaurace, obchodu, kina nebo ne. „Vláda nemůže omezit osobní svobodu lidí a zavírat chaoticky podniky za účelem ochrany určité skupiny obyvatel, kteří to vlastně ani nechtějí. Mnoho starších lidí by raději riskovalo možnou nákazu než psychicky trpět v osamocení bez svých blízkých. Každý má právo se rozhodnout sám. Jestli se cítím ohrožen, tak budu zalezlý doma,“ uvedl Janeček.
Podle Janečka je vir mnohem schopnější než naše vláda a je v zásadě jedno, jaká opatření vláda dělá. „Jsem přesvědčen, že psychicky zdatný a finančně zajištěný jedinec, lépe zvládne možnou nákazu než člověk, který je permanentně ve stresu, že přijde o práci nebo mu zavřou živnost. Vláda dnes používá slovo covid jako zaklínadlo na vše. Je na čase si přiznat, že covid bude již neustále mezi námi a musíme se naučit s ním žít. Těžko s ním budeme moci bojovat, když si zdevastujeme ekonomiku. Jestli se něco nezmění, tak nás čeká daleko horší pandemie a to chudoby, nezaměstnanosti a nevzdělanosti. V minulosti si lidé svobodu cenili více než své životy a mám dojem, že tato vlastnost nám zůstala i teď. Vzít lidem před Vánocemi práci, zavřít živnosti nebo možnost navštívit své rodiny napáchá vice škody než covid 19.“ řekl.

Janeček apeluje, že vláda ani neodpověděla na zaslaný e-mail s návrhem konzultovat připravovaný kompenzační balíček pro postižené podnikatele. „Takže o nás bez nás? To už tady mnohokrát bylo. Podobné hektické tiskovky jsme již zažili a všichni víme, jak to pro podnikatele dopadlo. Tato vláda je slabou vládou a pokusila se zjevně rozdělit společnost a opět nás podnikatele označit za černé ovce společnosti. Vláda několik měsíců bojuje s pandemií systémem pokus – omyl. Jsme bohužel svědci dalšího pokusu na lidech, který opět odnesou drobní podnikatelé a živnostníci,“ uvedl.
Podle Janečka je jediné řešení zrušit všechna vládní opatření a přijmout jedno jediné, které pomůže. „Vláda zapomněla na malé podnikatele bez zaměstnanců se svými náklady. Zapomněla, že mnoho společností má různé úvěry a náklady. Proto nelze vše zaškatulkovat do 400,- Kč na zaměstnance. Na tomto balíčku opět vydělají jen velké společnosti s mnoha zaměstnanci. Vláda se ani neobtěžovala říci, kdy společnosti finance obdrží. Také se nezmínila, zda se balíčku týkají omezující opatření typu bezdlužnosti státu atd. I délka podpory je nedostačující. Každý ví, že sezona začne pro mnoho z nás až na jaře. Do té doby mají podnikatelé přežít jak? Na sliby, podobné těm na jaře, už nenaletíme,“ vysvětlil Janeček s tím, že nařízení vlády nemůže respektovat a v pátek na vzdor zákazu restauraci otevře.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky? Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky? Tenhle týden začal příjemnými letními teplotami, ale blíží se změna počasí. Podle … AKTUÁLNĚ Vypadali jako elita trhu. Teď se řeší, kdo všechno přišel o miliony. Vypadali jako elita trhu. Teď se řeší, kdo všechno přišel o miliony. Už několik dní se na sociálních sítích objevovaly varovné příběhy lidí, kteří … AKTUÁLNĚ Má váš pes čip? Bez registrace je to jen „mrtvý“ kus plastu pod kůží Má váš pes čip? Bez registrace je to jen „mrtvý“ kus plastu pod kůží Povinné čipování psů v Česku platí už několik let, přesto tisíce majitelů dělají … NEPŘEHLÉDNĚTE Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám? Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám? V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i … ZAJÍMAVOSTI Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmnáct sběrných míst Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmnáct sběrných míst Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 … Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben … NEPŘEHLÉDNĚTE Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? V Příbrami otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? V Příbrami otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá … AKTUÁLNĚ Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu Středočeský kraj chce od města Příbrami koupit školní budovu v ulici Gen. R. Tesaříka … AKTUÁLNĚ Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství Zoopark Jeleni Homole zveřejnil prohlášení, ve kterém upozorňuje na spor s novým … ZVÍŘATA
Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale Příbram se může těšit na výjimečný hudební večer. Monika Absolonová vystoupí 17. … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz