21. 6. svátek má Alois

Chcípl PES, navzdory zákazu v Jincích teklo pivo proudem

AKTUALIZOVÁNO
9. prosince 2020   (20:34)

V restauraci bylo po dvacáté hodině asi dvacet lidí.


Česko v úterý zaznamenalo největší nárůst případů koronaviru za poslední dva týdny. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného je nárůst patrný, ale zatím se nezhoršuje situace v nemocnicích. Šéf zdravotnických statistik Ladislav Dušek však do týdne očekává nárůst i tam. Otevření obchodů či restaurací se podle něj zatím ještě v číslech neprojevilo. Restaurace musí dnes kvůli novému nařízení vlády zkrátit otevírací dobu o dvě hodiny, některé z nich to hodlají na protest porušit.

Jedna z restaurací, která předem avizovala občanskou neposlušnost, byl pivovar Malý Janek v Jincích. Pivovar upozornil, že ve středu nechá svou restauraci otevřenou i po 20:00 a vyvěsí českou vlajku. Jeho zaměstnanci tak protestovali proti vládním nařízením. V restauraci bylo po 20. hodině asi dvacet hostů, pivo teklo proudem.
Jedna z restaurací, která předem …
foto: pribram.cz

Ve 20:30 se na místo dostavila policie, která v rámci preventivní kontroly dodržování vládních opatření zadokumentovala porušení nařízení. „Požádali nás všechny, abychom zaplatili a provozovnu opustili,“ řekla novinářům jedna z žen, která byla v restauraci s tím, že policisté požadovali jména a telefonní čísla. „Prý nás bude kontaktovat hygiena, policisté se chovali slušně,“ dodala.
Dle policejní mluvčí Lucie Novákové bylo na místě sedm policistů se psovodem a služebním psem a také dva pracovníci hygienické stanice. „Kontrola proběhla bez problémů a po zadokumentování zúčastněných hostů se policisté vrátili na služebny," řekla.

Provozovatelé restaurací dlouhodobě upozorňují, že rozhodně nejde o zlehčování zdravotní stránky věci, vadí jim především nejasná politika vlády. Té je podle nich úplně jedno, z čeho budou lidé pracující v sektoru žít.

„Jsme přesvědčeni, že v době, kdy jsou otevřená a narvaná obchodní centra, je omezování restaurací, kde se zdaleka nekumuluje tolik lidí, bezvýznamné. Pro někoho se může zdát, že se jedná o pouhé dvě hodiny, ale pro nás to jsou nejdražší hodiny naší provozní doby," uvedli v prohlášení.
Podle majitele pivovaru Malý Janek – Jiřího Janečka, který byl v minulosti mimo jiné pražským radním pro sociální věci, bylo cílem upozornit na nerovné podnikatelské podmínky v Česku a dopad vládních nařízení na drobné podnikatele a živnostníky. Omezením otevírací doby na 20:00 podle něj vláda ničeho nedosáhla, naopak významně přispěla k šíření viru. "Lidé mohli sedět podle pravidel v restauracích, teď se přesunou do garáží bez pravidel. Vládní rozhodnutí působí polovičatě a chaoticky, jsou nepřehledná a vzbuzují mnoho otázek, na které sama vláda neumí odpovědět," míní.

Kabinet podle něj nemá dlouhodobý plán na boj proti epidemii a dělá jednu chybu za druhou. Janečkovi není například jasné, jaký je rozdíl mezi malou prodejnou, která musela být uzavřena, a nadnárodním obchodem se stovkami nakupujících nebo mezi přeplněnou tramvají a malou restaurací s deseti stoly. Proto je přesvědčen o tom, že vládní opatření nepomáhají, a naopak ničí životy lidí. Podle něj by bylo nejlepší, kdyby vláda všechno otevřela a ochranu zaměřila na nejohroženější skupiny.

Vyjádření majitele pivovaru Malý Janek – Jiřího Janečka

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Na pomoc spěchal i vrtulník. Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Od září by mohli dostávat lékaři do ordinací nejpoužívanější vakcínu - … Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovar vyváží například do Ruska a Švédska, nejnovější odbytiště má v Maďarsku a … Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Zatímco maminkám přeje druhou květnovou neděli většina blízkých, na táty se stále … Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Dnešní Novák Fest má podtitul Příbram pod pěti kruhy. Jak název naznačuje, akce se … Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Galerie Františka Drtikola představí kolekci o cykloputování fotografa Ladislava … V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či … Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií V rámci akce Začněme spolu aneb kolama dolů se sejdou motorkáři v 10 hodin ráno u … Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile K nehodě došlo dnes před čtvrtou hodinou ranní v ulici Edvarda Beneše.
Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Pro venčení psů by měli lidé volit především ráno a večer, kdy jsou teploty …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz