Následující dny budou slunečné. O víkendu teploměr ukáže až 23 °C
2. října 2020 (13:02)
foto: pribram.cz
Po posledních několika deštivých a chladných dnech konečně vysvitne slunce a zvýší se i teploty. Ze soboty na neděli bude foukat silný vítr.
Podzim je neodvratně tady. S ním přicházejí chladná rána, zatažená obloha a častější výskyt srážek. V nadcházejících dnech nás však čekají příjemné teploty se slunečnou oblohou. O víkendu se navíc můžeme těšit na krásných až 23 stupňů, v noci ze soboty na neděli bude ale foukat silný vítr.
O víkendu se vrátí více slunečních paprsků a vyšší teploty. Hlavně sobota vybídne k pobytu v přírodě a bude přát venkovním aktivitám. Obloha bude polojasná a denní teploty vyšplhají až k 23 stupňům. K večeru se obloha bude zatahovat a přes noc se mohou objevit i přeháňky.
Od soboty do nedělního rána bude také foukat silný vítr. Nárazy větru mohou dosáhnout rychlosti až 90 kilometrů za hodinu. Meteorologové varují před tím, že vítr může poškodit stromy, způsobit škody na budovách nebo přerušit elektrické vedení. Lidé by měli být při pobytu venku obezřetní, neměli by například chodit do lesa nebo na vysokohorské túry. Řidiči by měli počítat s neprůjezdnými silnicemi.
Neděle se opět navrátí k nižším teplotám, nicméně slunce si ještě užijeme, dokonce více než v sobotu. Bude polojasno a teploty do 16 stupňů a během dne vítr zeslábne.
Od soboty do nedělního rána bude také foukat silný vítr. Nárazy větru mohou dosáhnout rychlosti až 90 kilometrů za hodinu. Meteorologové varují před tím, že vítr může poškodit stromy, způsobit škody na budovách nebo přerušit elektrické vedení. Lidé by měli být při pobytu venku obezřetní, neměli by například chodit do lesa nebo na vysokohorské túry. Řidiči by měli počítat s neprůjezdnými silnicemi.
Neděle se opět navrátí k nižším teplotám, nicméně slunce si ještě užijeme, dokonce více než v sobotu. Bude polojasno a teploty do 16 stupňů a během dne vítr zeslábne.
Výhled na příští týden zatím vypadá na dlouhodobý průměr. Můžeme očekávat průměrné denní teploty kolem 11 až 15 stupňů. Co se týče srážek, těch v příštím týdnu přibyde. Slunce se bude spíše schovávat za mraky a můžeme očekávat občasné přeháňky nebo déšť.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jana Fedorová
Další články
Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění
Na silnici u obce Hluboš zasahovaly ve středu odpoledne všechny složky integrovaného …
Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů
Státní veterinární správa (SVS) při kontrole na základě obdrženého podnětu odhalila v …
FOTO
V Březnici zazní poprvé Ota Balage: Rocková legenda spojí síly s mladými talenty v jedinečném hudebním večeru
V Kulturním domě Březnice poprvé vystoupí známý zpěvák Ota Balage + band. A nejen on – …
Otřesný nález na okraji Vranovic: manželský pár tam v domku provozoval ilegální množírnu
Ve Vranovicích u Rožmitálu pod Třemšínem zasahovala v úterý 10. března Policie ČR …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně
Otázka, která se v Příbrami vrací stále častěji: Má mladá generace důvod ve městě …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery
Ve středu 11. března se mezi obyvateli Mníšku pod Brdy začala rychle šířit zpráva o …
AKTUÁLNĚ
Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu
Nové vybavení výrazně posiluje bezpečnost i schopnosti příbramských hasičů při …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko
Spropitné, které už nebude viset v šedé zóně, levnější nealko v restauracích a návrat …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník
V Obecnické ulici zasahovaly v úterý 10. března těsně po 15. hodině všechny složky …
AKTUALIZOVÁNO
Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem
Se sexuálním obtěžováním na pracovišti se v České republice setkala přibližně pětina …




