27. 5. svátek má Valdemar

Naše ochutnávka Lisabonu všemi smysly

17. dubna 2019   (18:25)
Naše ochutnávka Lisabonu všemi smysly

Ve dnech 1. – 5. dubna 2019 studenti Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram vycestovali na poznávací zájezd do portugalského Lisabonu a slíbili, že se po návratu podělí o své zážitky. Tady jsou.


Lisabon nás přivítal hned po příletu příjemným počasím cca 20°C. Ubytovali jsme se a mohli jsme vyrazit na průzkum pro nás neznámého města. Byli jsme na spoustě vyhlídek, viděli centrum města, někteří se svezli tradiční žlutou tramvají, jiní zase tuk tukem až před hotel. Navštívili jsme jedno z největších náměstí, kde jsme si mohli půjčit elektrické koloběžky a vydat se na další průzkum města. Někteří projížděli uličkami, kochali se architekturou, jiní si zase našli cyklostezku a projeli koloběžkami celé nábřeží podél ústí řeky Tejo a užívali si výhled na Atlantský oceán.
Podívali jsme se také do krásného Oceanária, kde nebyli jenom ryby ale i tučňáci a např. legrační vydry. Zážitkem byla i návštěva královského města Sintra, které mně se osobně líbilo nejvíce. Výlet jsme si náramně spolu užili. Skvělé jídlo, prostředí a kolektiv.
Mohli jsme si vyzkoušet cizí jazyk, orientaci v metru i ve vlaku a na letišti. Každý večer jsme plánovali trasy a společně studenti i paní učitelky se domluvili na denním programu. Navzájem jsme si vyhověli, studenti byli nápomocní paní učitelkám a ony zase nám.
My jsme byli nadšeni a myslím si, že i naše učitelky si odvezly nezapomenutelné zážitky se studenty. Tímto děkuji jak Mgr. Černé, tak i Mgr. Tůmové za výbornou organizaci, skvělou náladu a spoustu trpělivosti, kterou s některými musely mít.
A kam se vydáme příště? Nějaké nápady a tipy již máme, ale nechte se překvapit, kam zase naše skvělá „Integrovka“ vyrazí.

Janet Diaz Lorenzo, žákyně 2. ročníku oboru Cestovní ruch

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Janet Diaz Lorenzo

autor: Janet Diaz LorenzoDalší články

Příbram plánuje revitalizaci Komenského náměstí Příbram plánuje revitalizaci Komenského náměstí V rámci rekonstrukce budou vyměněny i inženýrské sítě. 27. května 2019   (13:21) Aktuálně: Dodávka narazila do budovy soudu, jako zázrakem se nikomu nic nestalo Aktuálně: Dodávka narazila do budovy soudu, jako zázrakem se nikomu nic nestalo Došlo k materiálním škodám jak na voze, tak i na budově 27. května 2019   (10:46) AKTUÁLNĚ Divadlo patřilo dětem Divadlo patřilo dětem Slunečné počasí přispělo k hojné účasti třináctého ročníku Divadlo patří dětem. 27. května 2019   (08:41) Letošní Rally Příbram bylo odpískáno. Proč? Letošní Rally Příbram bylo odpískáno. Proč? Zdaleka ne všichni partneři řekli hned své "ano", nad rozpočtem viselo příliš mnoho otazníků 27. května 2019   (05:58) Příbramský lesopark je plný bylinek Příbramský lesopark je plný bylinek Zatímco děti do svých košíků naškubaly, na co přišly, maminky si pečlivě vybíraly jen jedlé kousky 26. května 2019   (18:15) Zelesafest 2019 opět všechny sjednotil, ať už přijeli odkudkoliv Zelesafest 2019 opět všechny sjednotil, ať už přijeli odkudkoliv Od pátku 24. května do neděle se u Kamýka nad Vltavou konal třídenní 17. ročník neziskového hudebního festivalu s názvem Zelesa. 26. května 2019   (13:46) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů Nemalovalo se na obličej, ale na papír. Nechytala se wifina, ale kapři. Nesedělo se u stolu, ale na trávě 26. května 2019   (11:21) Aktuálně: U vážné dopravní nehody přistával vrtulník, odletěl prázdný. Mladík náraz do stromu nepřežil Aktuálně: U vážné dopravní nehody přistával vrtulník, odletěl prázdný. Mladík náraz do stromu nepřežil Tragická dopravní nehoda se odehrála u obce Řeteč 26. května 2019   (08:17) AKTUÁLNĚ Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony Kostel Povýšení sv. Kříže, který je nerozlučně spjat s Jakubem Janem Rybou, otevřel své dveře i na Noc kostelů 26. května 2019   (07:07) FOTOGALERIE Vršovický klokan odkopl 1.FK do barážového duelu proti Zbrojovce Vršovický klokan odkopl 1.FK do barážového duelu proti Zbrojovce 1.FK Příbram – FK Dukla Praha 3:2 (1:1) V sobotu 25. května přivítala v posledním pátém nadstavbovém kole o záchranu FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu na Litavce Duklu. 25. května 2019   (21:00)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz