16. 7. svátek má Luboš

Naše ochutnávka Lisabonu všemi smysly

17. dubna 2019   (18:25)
Naše ochutnávka Lisabonu všemi smysly

Ve dnech 1. – 5. dubna 2019 studenti Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram vycestovali na poznávací zájezd do portugalského Lisabonu a slíbili, že se po návratu podělí o své zážitky. Tady jsou.


Lisabon nás přivítal hned po příletu příjemným počasím cca 20°C. Ubytovali jsme se a mohli jsme vyrazit na průzkum pro nás neznámého města. Byli jsme na spoustě vyhlídek, viděli centrum města, někteří se svezli tradiční žlutou tramvají, jiní zase tuk tukem až před hotel. Navštívili jsme jedno z největších náměstí, kde jsme si mohli půjčit elektrické koloběžky a vydat se na další průzkum města. Někteří projížděli uličkami, kochali se architekturou, jiní si zase našli cyklostezku a projeli koloběžkami celé nábřeží podél ústí řeky Tejo a užívali si výhled na Atlantský oceán.
Podívali jsme se také do krásného Oceanária, kde nebyli jenom ryby ale i tučňáci a např. legrační vydry. Zážitkem byla i návštěva královského města Sintra, které mně se osobně líbilo nejvíce. Výlet jsme si náramně spolu užili. Skvělé jídlo, prostředí a kolektiv.
Mohli jsme si vyzkoušet cizí jazyk, orientaci v metru i ve vlaku a na letišti. Každý večer jsme plánovali trasy a společně studenti i paní učitelky se domluvili na denním programu. Navzájem jsme si vyhověli, studenti byli nápomocní paní učitelkám a ony zase nám.
My jsme byli nadšeni a myslím si, že i naše učitelky si odvezly nezapomenutelné zážitky se studenty. Tímto děkuji jak Mgr. Černé, tak i Mgr. Tůmové za výbornou organizaci, skvělou náladu a spoustu trpělivosti, kterou s některými musely mít.
A kam se vydáme příště? Nějaké nápady a tipy již máme, ale nechte se překvapit, kam zase naše skvělá „Integrovka“ vyrazí.

Janet Diaz Lorenzo, žákyně 2. ročníku oboru Cestovní ruch

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Janet Diaz Lorenzo

autor: Janet Diaz LorenzoDalší články

Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně V rámci Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata se budete moci tuto sobotu v Novém Kníně naučit sami zlato rýžovat 16. července 2019   (18:26) Oleje patří do sběrného dvora Oleje patří do sběrného dvora Co děláte s olejem po smažení či fritování? 16. července 2019   (15:13) Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Uskuteční se zde 8. podnik Zóny střední Evropy v rallycrossu. V České trofeji historických automobilů budete moci fandit i zástupkyním něžného pohlaví 16. července 2019   (13:14) Nová doba: Zloději kradou už i montérky Nová doba: Zloději kradou už i montérky Jen za neděli došlo ke dvěma vloupáním, vzniklá škoda se vyšplhala na 160 tisíc 16. července 2019   (10:43) Čápata v Milíně už trénují létání Čápata v Milíně už trénují létání Čápi letos v Milíně vyvedli čtyři mláďata, což je nejvíce za celou dobu sledování hnízda 16. července 2019   (08:43) Obyvatelé Drkolnova se dočkali dalších parkovacích míst Obyvatelé Drkolnova se dočkali dalších parkovacích míst Ve Slunné ulici, na místě, kde původně stály popelnice, vybudovala četa technických služeb parkovací stání pro čtyři osobní automobily 16. července 2019   (06:22) Aktuálně: Smrtelná havárie motorkáře uzavřela silnici u Drásova, přivolaný vrtulník odlétá prázdný Aktuálně: Smrtelná havárie motorkáře uzavřela silnici u Drásova, přivolaný vrtulník odlétá prázdný Vážná dopravní nehoda uzavřela hlavní tah na Sedlčany 15. července 2019   (19:20) Středočeská záchranka postupně obnovuje vybavení sanitek – některá nosítka  jsou na hranici životnosti Středočeská záchranka postupně obnovuje vybavení sanitek – některá nosítka jsou na hranici životnosti Dvě témata týkající se Středočeské záchranné služby projednali krajští radní na svém pondělním zasedání. Jednak šlo o nákup nové transportní techniky a druhý bod jednání se týkal nákupu tří nových vozidel pro systém rendez-vous. 15. července 2019   (16:32) Děti si příměstský tábor užívaly Děti si příměstský tábor užívaly Od roku 2016 pořádá město Příbram příměstský tábor, který je mezi dětmi velmi oblíbený. Už před koncem turnusu se děti zajímaly, zda se tábora budou moci účastnit i v příštím roce. 15. července 2019   (14:01) Auto narazilo do stromu, řidiče odváží sanitka do nemocnice Auto narazilo do stromu, řidiče odváží sanitka do nemocnice Silnice I/4 je u obce Mýšlovice uzavřena 15. července 2019   (12:11) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz