4. 5. svátek má Květoslav




Nálezy munice hrozí nejen v bývalém Vojenském prostoru Brdy

19. července 2018   (13:30)
Nálezy munice hrozí nejen v bývalém Vojenském prostoru Brdy
foto: por. Bc. Monika Schindlová, DiS. tisková mluvčí PČR Příbram

Jak při nálezu neznámého předmětu postupovat? Především je třeba zdůraznit a připomenout, že se nesmí v žádném případě s nalezeným předmětem manipulovat a nebo jej dokonce prozkoumávat!


Na Příbramsku došlo v poslední době k několika nálezům munice. Je nutné připomenout nebezpečí, které hrozí v podobném případě. Každý, kdo nalezne zbraň, střelivo, vojenskou munici anebo výbušninu, je povinen neprodleně oznámit jejich nález nejbližšímu příslušníkovi policie nebo útvaru policie, anebo orgánu místní samosprávy, který toto oznámení předá nejbližšímu útvaru policie.

Při procházce se psem našel oznamovatel munici a zavolal na bezplatnou linku 158. Událost se stala dne 16. července odpoledne u větrného mlýna v Příčovech. Policejní hlídka místo zajistila a přivolaný pyrotechnik konstatoval, že se jedná o ruční obranný granát z II. světové války v nefunkčním stavu a odvezl ho k likvidaci.

Den předtím byl oznámen obdobný nález v lese v katastru obce Zvírotice. Jednalo o funkční protitankový granát ráže 7,5 cm.
Na Příbramsku došlo v poslední době k několika …
foto: por. Bc. Monika Schindlová, DiS. tisková mluvčí PČR Příbram

Policie ČR upozorňuje, aby lidé v případě nálezu jakéhokoliv předmětu, který vypadá jako munice či výbušnina, okamžitě volali na linku 158 a v žádném případě s nálezem nemanipulovali – s ohledem na stáří nalézaných výbušnin existuje riziko, že neodbornou manipulaci dojde k jejich explozi. V žádném případě lidé nemají nosit munici na místně příslušná obvodní oddělení policie, protože by tímto vystavili riziku nejenom sebe, ale také policisty a osoby, které se na oddělení z jakýchkoliv důvodů aktuálně vyskytují.
Policie ČR upozorňuje, aby lidé v případě …
foto: por. Bc. Monika Schindlová, DiS. tisková mluvčí PČR Příbram

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Info: por. Bc. Monika Schindlová
DiS. tisková mluvčí PČR Příbram
autor: mip








Další články

Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám? Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám? V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i … ZAJÍMAVOSTI Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmáct sběrných míst Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmáct sběrných míst Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 … Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben … NEPŘEHLÉDNĚTE Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? V Příbrami otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? V Příbrami otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá … AKTUÁLNĚ Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu Středočeský kraj chce od města Příbrami koupit školní budovu v ulici Gen. R. Tesaříka … AKTUÁLNĚ Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství Zoopark Jeleni Homole zveřejnil prohlášení, ve kterém upozorňuje na spor s novým … ZVÍŘATA Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale Příbram se může těšit na výjimečný hudební večer. Monika Absolonová vystoupí 17. … KULTURA Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína Série nehod s vozy převrácenými na střechu pokračuje. Po odpolední havárii u Sedlčan … AKTUÁLNĚ Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu Kriminalita páchaná v kyberprostoru neustává a drzost podvodníků roste. Nově se … NEPŘEHLÉDNĚTE
Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami Odpolední havárie u obce Libíň na Sedlčansku si vyžádala zásah záchranářů, policistů i … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz