18. 7. svátek má Drahomíra

Nádraží v Příbrami uvítá v sobotu parní lokomotivu

6. září 2018   (07:40)
Nádraží v Příbrami uvítá v sobotu parní lokomotivu

Den železnice je před námi i s bohatým doprovodným programem


Nadcházející sobota bude doslova nabitá akcemi.  V Příbrami budete moci navštívit Svatohorskou šalmaj nebo podpořit Běh hasičů do Svatohorských schodů. Výjimečnou příležitost budete mít na příbramském nádraží. Od 10 hodin zde začíná regionální Den železnice i s bohatým doprovodným programem. Hlavním lákadlem opět bude  jistě pro malé i dospělé návštěvníky parní vlak, kterým se budete moci svézt. Jízdu si bude možné užít například i na drezíně, po historické vlečce do Kovohutí nebo si prohlédnout pracoviště řízení železničního provozu. Oslavy potrvají až do 19 hodin.

Spolek Rakovnicko - Protivínské dráhy aktuálně upozorňuje na změny jízdního řádu.
Parní vlak, který jede z Březnice do Berouna, s odjezdem z Březnice 13:55 a z Příbrami 16:25, bude PRODLOUŽEN do stanice Praha-Smíchov.

Parní vlak ze stanice Březnice do stanice Praha-Smíchov nebude v úseku Beroun – Praha-Smíchov zastavovat pro výstup a nástup cestujících. Cestující do stanic Karlštejn a Praha-Radotín mohou využít ze stanice Beroun pravidelný osobní vlak linky S7, kde budou odbaveni dle tarifu Českých drah, nebo tarifu PID. Na trasách parního vlaku může docházet ke zpožděním z důvodu omezené rychlosti na 50 km/h.

O této výjimečné příležitosti jsme psali v článku: Příbram oslaví v září Den železnice

Nadcházející sobota bude doslova nabitá …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info a foto: Spolek Rakovnicko – Protivínská dráha

autor: mipDalší články

Galerie Františka Drtikola představuje práce Ivana Bukovského Galerie Františka Drtikola představuje práce Ivana Bukovského Výtvarník bydlí v Podlesí u Příbrami, v minulých dnech oslavil 70. narozeniny 17. července 2019   (18:52) Do Příbrami chceme i v příštím roce, říkají pořadatelé mezinárodního bruslařského kempu Do Příbrami chceme i v příštím roce, říkají pořadatelé mezinárodního bruslařského kempu Zimní stadion Příbram nezeje prázdnotou ani mimo zimní sezonu. 17. července 2019   (15:58) Nadýchal za volantem více než čtyři promile, před policisty se skrývá Nadýchal za volantem více než čtyři promile, před policisty se skrývá Neviděli jste muže na fotografii? Policisté by s ním potřebovali mluvit. 17. července 2019   (13:07) Měsíc uchvátil pozornost, jasná obloha umožnila vidět zatmění pouhým okem Měsíc uchvátil pozornost, jasná obloha umožnila vidět zatmění pouhým okem Došlo k zatmění přibližně 65,3 procenta Měsíce 17. července 2019   (11:49) Tragická nehoda motorkáře Tragická nehoda motorkáře Policisté vydali tiskovou zprávu k tragické nehodě, která se odehrála v pondělí 15. července u obce Drásov 17. července 2019   (09:21) Složky IZS se budou připravovat na výskyt vysoce nakažlivé nemoci Složky IZS se budou připravovat na výskyt vysoce nakažlivé nemoci Po úspěšném loňském nácviku krizové situace pro případ, kdy by došlo k blackoutu, se budou letos složky Integrovaného záchranného systému Středočeského kraje připravovat na možný výskyt vysoce nakažlivé nemoci. 17. července 2019   (08:14) Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko Mobilní úpravnu vody si město zapůjčilo za 27 tisíc korun měsíčně. Výsledky prozatím nasvědčují tomu, že by tato technologie mohla být vyhovující. Konečný výstup bude znám na konci tohoto léta 17. července 2019   (06:15) Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně V rámci Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata se budete moci tuto sobotu v Novém Kníně naučit sami zlato rýžovat 16. července 2019   (18:26) Oleje patří do sběrného dvora Oleje patří do sběrného dvora Co děláte s olejem po smažení či fritování? 16. července 2019   (15:13) Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Uskuteční se zde 8. podnik Zóny střední Evropy v rallycrossu. V České trofeji historických automobilů budete moci fandit i zástupkyním něžného pohlaví 16. července 2019   (13:14)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz