25. 5. svátek má Viola

Nádraží v Příbrami uvítá v sobotu parní lokomotivu

6. září 2018   (07:40)
Nádraží v Příbrami uvítá v sobotu parní lokomotivu

Den železnice je před námi i s bohatým doprovodným programem


Nadcházející sobota bude doslova nabitá akcemi.  V Příbrami budete moci navštívit Svatohorskou šalmaj nebo podpořit Běh hasičů do Svatohorských schodů. Výjimečnou příležitost budete mít na příbramském nádraží. Od 10 hodin zde začíná regionální Den železnice i s bohatým doprovodným programem. Hlavním lákadlem opět bude  jistě pro malé i dospělé návštěvníky parní vlak, kterým se budete moci svézt. Jízdu si bude možné užít například i na drezíně, po historické vlečce do Kovohutí nebo si prohlédnout pracoviště řízení železničního provozu. Oslavy potrvají až do 19 hodin.

Spolek Rakovnicko - Protivínské dráhy aktuálně upozorňuje na změny jízdního řádu.
Parní vlak, který jede z Březnice do Berouna, s odjezdem z Březnice 13:55 a z Příbrami 16:25, bude PRODLOUŽEN do stanice Praha-Smíchov.

Parní vlak ze stanice Březnice do stanice Praha-Smíchov nebude v úseku Beroun – Praha-Smíchov zastavovat pro výstup a nástup cestujících. Cestující do stanic Karlštejn a Praha-Radotín mohou využít ze stanice Beroun pravidelný osobní vlak linky S7, kde budou odbaveni dle tarifu Českých drah, nebo tarifu PID. Na trasách parního vlaku může docházet ke zpožděním z důvodu omezené rychlosti na 50 km/h.

O této výjimečné příležitosti jsme psali v článku: Příbram oslaví v září Den železnice

Nadcházející sobota bude doslova nabitá …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info a foto: Spolek Rakovnicko – Protivínská dráha

autor: mipDalší články

Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kapela Slza nekoncertovala v Příbrami poprvé 25. května 2019   (13:36) Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Pojďme dětem vysvětlit, co je ještě zdravý adrenalin a co už je nebezpečné 25. května 2019   (10:58) Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Nehoda se stala 4. dubna ráno na trati mezi Jinci a Bratkovicemi 25. května 2019   (08:16) Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Slavnostní liturgie bude zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře. 25. května 2019   (06:46) Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22) Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Hrozí jim až pět let za mřížemi 24. května 2019   (09:06) Češi dnes míří k volebním urnám Češi dnes míří k volebním urnám Úderem dnešní 14. hodiny budou Češi volit své zástupce do Evropského parlamentu 24. května 2019   (08:40)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz