6. 12. svátek má Mikuláš

Nadílka na Nováku: V neděli nad ránem se narodilo jehně

11. února 2020   (16:22)
Nadílka na Nováku: V neděli nad ránem se narodilo jehně

Minizoo se opět dočkala přírůstku. V neděli se narodilo první mláděNa Nováku jste se v Minizoo mohli během léta pomazlit s několika kozičkami, které byly odchovány ,,na láhvi“, protože přišly při porodu o matku a blízkost člověka doslova vyhledávají. Letošním prvním přírůstkem je jehňátko. Narodilo se v neděli nad ránem a při příchodu na svět mělo větší štěstí.

„Jednalo se o zcela přirozený porod, který se obešel bez lidského zásahu. Jehňátko jsme objevili při ranní obchůzce uvnitř v salaši. Pohlaví mláděte určíme, až nás k němu maminka pustí,“  říká Petr Trojan, správce sportovního areálu Nový rybník.  

„Pokud nenastanou žádné komplikace, pak bude jehňátko až do léta vyrůstat v Minizoo. Na letní sezónu ho i se zbytkem stáda převezeme do některé z motýlích rezervací. Tam ovečky neúnavně pracují jako výkonné sekačky,“ doplnil za Ochranu fauny ČR RNDr. Ondřej Sedláček.

Na kůzlátka si ještě pár měsíců počkáme. S ohledem na to, aby porody proběhly již za tepla, byl do ohrady přidán kozlík teprve před třemi týdny. Na skotačící kůzlátka se tedy můžete těšit přibližně v červnu. 

V Minizoo stále platí zákaz krmení a zároveň ošetřovatelé prosí o shovívavost a klid pro jehňátko i budoucí mláďátka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jitka Kocíková

Další články

ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok. Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při … Švenda: Podpora bytové výstavby není o tom, že někam prostě nechám plácnout dům Švenda: Podpora bytové výstavby není o tom, že někam prostě nechám plácnout dům V Seifertově ulici naproti poliklinice Ravak by mohly vyrůst nové bytové domy. O … Opilá řidička nabourala do stromu, její spolujezdkyně nepřežila Opilá řidička nabourala do stromu, její spolujezdkyně nepřežila Policisté prošetřují okolnosti tragické nehody, která se stala v neděli v noci na … Čeká nás pravé zimní počasí, celý týden bude mrznout i sněžit Čeká nás pravé zimní počasí, celý týden bude mrznout i sněžit Meteorologové upozorňují na to, že v noci a ráno se může ojediněle tvořit náledí nebo … Řezníci odtajnili recept na nejlepší zabijačkový guláš Řezníci odtajnili recept na nejlepší zabijačkový guláš Blíží se doba tradičních domácích zabijaček. Bez čeho by se ale ta pravá jistě … Komerční sdělení V příbramské firmě se chystají testovat i očkované zaměstnance V příbramské firmě se chystají testovat i očkované zaměstnance Od 22. listopadu platí pro zaměstnavatele povinnost testovat pracovníky bez očkovaní. Krejčí: Zasněžování na Monínci bude pokračovat a před Vánoci bude sjezdovka v provozu po celé délce Krejčí: Zasněžování na Monínci bude pokračovat a před Vánoci bude sjezdovka v provozu po celé délce Lyžování na Monínci o víkendu přilákalo stovky lidí. Je bronzová neděle, čas zapálit dvě svíce na adventním věnci Je bronzová neděle, čas zapálit dvě svíce na adventním věnci Druhá adventní neděle neboli bronzová reprezentuje lásku a Ježíškovy jesličky, …
Tip na vánoční dárek? Sedlářství Holanovi. Představujeme původní řemesla našeho regionu Tip na vánoční dárek? Sedlářství Holanovi. Představujeme původní řemesla našeho regionu Tušíte, čím se zabývá v dnešní době takový sedlář? Budete překvapeni, že zdaleka ne … Komerční sdělení
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz