16. 9. svátek má Ludmila

Na výběru šéfa Památníku Karla Čapka budou mít svůj podíl i zástupci odborných spolků

12. září 2019   (12:12)
Na výběru šéfa Památníku Karla Čapka budou mít svůj podíl i zástupci  odborných spolků

O tom, kdo se postaví do čela Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše, rozhodnou i zástupci řady renomovaných a odborných institucí.


Koncepcemi uchazečů o pozici ředitel/ředitelka Památníku Karla Čapka se budou zabývat odborní hodnotitelé jmenovaní hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou (ANO 2011). Jméno nového šéfa Památníku by mohlo být známo ještě v září.

„Vyšli jsme vstříc požadavku, aby budoucí ředitelku nebo ředitele vybírali lidé, kteří mají k odkazu světově proslulého spisovatele co říci,“ uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. „Poté, co odstoupila bývalá ředitelka, jsme se setkali se zástupci řady spolků. Chceme, aby výběr probíhal objektivně a nebylo možné ho už nijak zpochybnit. Památník potřebuje stabilní a respektované vedení, aby se mohl dále rozvíjet,“ dodala.

Jmenovací dekret do hodnotící komise obdrželi předseda Českého centra Mezinárodního PEN-KLUBU Jiří Dědeček, členka Společnosti bratří Čapků BcA. Markéta Musilová, předseda Společnosti Ferdinanda Peroutky PhDr. Martin Groman, PhD., autorka expozice Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše PhDr. Marta Dandová a zástupce vlastníků nemovitostí, které tvoří Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše Ing. Emil Palivec. „Členové komise budou hodnotit anonymizované koncepce, které uchazeči zaslali. Památník je velmi významný a potřebuje vedení, se kterým budou spolupracovat odborníci a památník bude živým místem, důstojným pro jméno Karla Čapka,“ dodal radní pro kulturu Karel Horčička (ČSSD).

Přihlášky do výběrového řízení mohli zájemci podávat do včerejška (tedy do 11. září 2019). Požadováno u nich bylo vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu (ekonomického, právního technického nebo humanitního zaměření), znalost příslušných právních předpisů, organizační a manažerské dovednosti podpořené praxí. Kromě dalších náležitostí měli předložit zmíněný návrh „Rozvojová koncepce Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše, příspěvkové organizace, do roku 2023“. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Středočeský kraj

autor: topDalší články

Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Zateplena má být například střecha auly v Základní škole Březové Hory nebo budova na náměstí T. G. Masaryka, v níž sídlí odbor sociálních věcí. 16. září 2019   (08:54) Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se velké procento rodin. Přesto podle Českého statistického úřadu v posledních letech rozvodovost klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz