8. 2. svátek má Milada

Na Tříkrálovou sbírku lidé věnovali téměř 150 tisíc korun, částka překonala očekávání

24. ledna 2025   (18:15)
Na Tříkrálovou sbírku lidé věnovali téměř 150 tisíc korun, částka překonala očekávání
foto: Charita Příbram / se souhlasem

Výtěžek místní sbírky, která probíhala v Příbrami a okolních obcích, podpoří terénní sociální služby neziskové organizace Charita Příbram.


Tříkrálová sbírka, která v lednu probíhala v Příbrami a okolních obcích pod záštitou neziskové organizace Charita Příbram, podle jejího vyjádření na webu opět překonala očekávání. „Celková vybraná částka dosáhla úctyhodných 144 377 korun, což je nejen důkazem velké štědrosti místních obyvatel, ale i zápalu všech dobrovolníků. Velké poděkování patří též farnostem, které doslova lámaly rekordy ve vybraných částkách,“ informuje Charita Příbram.

Získané finance z každoroční Tříkrálové sbírky putují na sociální aktivity a další potřeby neziskové organizace. Z letošního výtěžku budou podpořeny terénní sociální služby. Péči o nemocné a seniory se Charita Příbram věnuje nejen v denním stacionáři, ale také v jejich domácím prostředí.
Na Tříkrálovou sbírku bylo možné v Příbrami přispět během akce Tříkrálový průvod, do zapečetěných kasiček na Svaté Hoře, v charitní kavárně Na Pomezí a v kavárně Upekla. Pokladničky byly umístěny také v obecní knihovně v Milíně či na obecním úřadě v Obecnici. Dary až do poloviny ledna vybírali rovněž dobrovolníci.
Tříkrálová sbírka se začátkem roku koná po celé České republice, letos oslavila čtvrt století. Celoročně je možné poslat dar online prostřednictvím webové stránky trikralovasbirka.cz.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Prostor po zahradnictví se uvolní. Město chce parkoviště a možná i vrátka pro školáky Prostor po zahradnictví se uvolní. Město chce parkoviště a možná i vrátka pro školáky Prostor v Jinecké ulici pod městským hřbitovem, kde dnes sídlí zahradnictví Petunia, … Nepřehlédněte Podvod za miliardy. Stovky tisíc kusů elektroniky zmizelo Podvod za miliardy. Stovky tisíc kusů elektroniky zmizelo Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu odhalili obrovský podvod, … Rok proměn v Porodnici Hořovice: Moderní péče, nové trendy a klidný start do života Rok proměn v Porodnici Hořovice: Moderní péče, nové trendy a klidný start do života Maminky z Příbrami a okolí často přemýšlejí, kde přivést své dítě na svět, zda v … Tvůrce pražské kašny i Kajpra přináší umění do Dobříše Tvůrce pražské kašny i Kajpra přináší umění do Dobříše Město Dobříš se systematicky stává místem, kde umění přirozeně prostupuje každodenním … Středočeské policii chybí 444 lidí. Pomáhají i Pol Pointy Středočeské policii chybí 444 lidí. Pomáhají i Pol Pointy Středočeské policii minulý rok chybělo oproti plánu 444 policistů, předloni to bylo … Stačila vteřina. V Příbrami ukázali, jak blízko může být nehoda Stačila vteřina. V Příbrami ukázali, jak blízko může být nehoda Stačí vteřina nepozornosti – a klidná cesta do obchodu se může změnit v drama. Právě … Rozbitý prostor u krámků na Svaté Hoře. Starosta Konvalinka jedná s církví o nápravě Rozbitý prostor u krámků na Svaté Hoře. Starosta Konvalinka jedná s církví o nápravě Prostor kolem krámků na Svaté Hoře je dlouhodobě v nevyhovujícím stavu. Nerovný terén, … Nepřehlédněte Brdy odhalují svůj pravěký poklad: trilobit Ellipsocephalus hoffi nám připomíná dávné moře Brdy odhalují svůj pravěký poklad: trilobit Ellipsocephalus hoffi nám připomíná dávné moře Když člověk brouzdá po brdských hřebenech, jen těžko si představí, že pod jeho kroky … POZNÁVÁME BRDY Bojíte se sněhových řetězů? Poradíme vám, jak je nasadit bez stresu Bojíte se sněhových řetězů? Poradíme vám, jak je nasadit bez stresu Třebaže teploty stoupají, ve vyšších polohách a na horách sníh leží a ještě nějakou …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nafta je nejdražší na čerpacích stanicích značky OMV Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nafta je nejdražší na čerpacích stanicích značky OMV Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz